Sayfa 450/955 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon
Arama sonucu : 7640 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. çok kötü insanım ben hemde çok, 100 kişiye alacağın yeri söyle, 5k, lottan ne eder hisseyi o gun net alışla, BİRDE DAHA YÜKSEK OLURSA OH NE ALA MEMLEKET................

2.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    .............................................
    Türkçe bilen ve/veya forum kullanan herkes bilir ki bu ifade "............... " küfrü ve/veya hakareti temsil eder...
    Heleki tartışmalardan sonra paylaşılıyorsa...
    Ne çeşit bir insansınız anlayamadım gitti?
    Kendinize küfür edildi mi başlıyorsunuz ağlamaya,ama aynı şeyi kendiniz yapıyorsunuz...(ya Sn Akrep e yada bana kime olduğunun bir önemi yok)
    İstediğiniz kadar tahrik edin size küfür/hakaret etmeyeceğim...
    Konu kapanmıştır benim için....

Böyle gereksiz ve manasız bir tartışmanın istemeden de olsa bir tarafı olup başlığı meşgul ettiğim için herkesden özür dilerim...

size saygıda yok başarılar da
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

3.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Kısa vadeli Finansal borçlar: 151 Milyon TL
    Uzun vadeli Finansal borçlar: 12 Milyon TL

şimdi üstaddan bilançodan pnsut'ün borçlarına bakmasını rica ettim sağolsun hemen baktı yaptığı ciroya ve marka değerine göre hiç bir şey değilmiş, diğer borçlu şirketlere göre, neden bu kadar değer kaybetti ilginç doğrusu şaşırdım.
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    el alemin o kadar euro borcu var be, hemde pınsüt kadar ciro yapamıyor, yemişim borcunu.
    pnsut'ün borcuna bakıyorumda valla bi kaşık suda fırtına koparmışlar diyorum, ben evlendim hisseyle.
    cuma vakti son gönderim olsun, hektaşın 600 milyon borcu var be, vallahi o rakama razıydım tam bir müjde verdi üstadım.

hayırlı cumalar.

burada şöyle bir parantez açmak zorundayım, grup içi ortaklık yapısı dolayısıyla elbet payına düşen borç da vardır, payına ne kadar düşer onu da bilmiyorum.

dert değil

unut ele vermeceyi ortak uzuuuuuuuuuuuuuuun bir yolun en başındayız.
    yorumsuz neler yazılmış
    ytd deli saçmasıdır

4.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Pamuk eller cebe, burada kimse dökülmez, düşerken bıraktığı gap ta belki birileri dökülür 33 mü ne?
    Heyecanlıyım
    içim içime sığmıyor
    yılların birikimi bu
    başarıya susamışım ben
    balina yakalamak varmış kısmette.
    Yıllar önce marshall'ın satış aşamasında yaşamıştım, 18/20 ay taşıdım hisseyi hiç treade etmeden, 8 liradan aldım temetettü tarihine yakın almış olduğum için 2 temettü aldım, 8 liradan almış 40 liradan satmıştım +3 lira temettü.

Önemli not, satışa vurgu yapıyorum, pnsut satılıyor galiba diye yorumlanıp hisseye atlanılmasın, öyle de algılanmasın. mutlaka yazdıklarımı kendi akıl süzgecinizden geçiriniz, hem çok fazla heyecanada gerek yok grubun problemlerini biliyoruz, pnsut sadece pnsut değil.
    Bir görüş atıyorum ortaya, fikri olan varsa yazsın. Petunla birleşme olabilir mi (pınar gıda) mesela. Böyle bir girişim yeni bir sinerji oluşturmaz mı? zaten dağıtımı beraber (pınar birleşik pazarlama ile) yapıyorlar diye biliyorum.

vaktinde unl'a, ET birleşmişti.
    Her şey bir algıdan ibarettir

tr'nin çok borcu var dediler
    dolara 7 lira üzerini gösterdiler
    ne kadardı tr'nin tüm borcu özel sektör dahil
    ülkenin gsmh'ın yarısından biraz fazla
    hiç mukayese etmediler, diğer ülkelerin borçlarıyla
    gsmh'sinin, 2,3, 5 katı bocu olan ülkelere bizden çok çok yüksek not verip
    bizim notumuzuda abartıyorum 3. dünya ülkeleri seviyesine çektiler
    illa da yüksek faiz vermezseniz borçlarını çevirmeyiz dediler
    ülkedeki siyasi ortamı da kullandılar
    önce doları 6.5 lira üzeri vatandaşa verdiler
    en az 5 yıl bekletecekler
    yeni bir krizi ancak bir sonraki seçimde çıkarabililer
    yaşar grubuna da öyle yaptılar, siyasi söylemleri dolayısıyla boykot uyguladılar
    herkes siyasi görüşünü söyleyebilir muhalifse eğer
    yoksa söyleyemez, söylerse troldür, yada yandaş
    bence böyle düştü pnsut bu fiyatlara
    yoksa pınsut'ün borcu kendisine göre devede kulak
    1.5 milyar ciro yapabilen, öz sermayesi 800 milyona dayanmış pınar gibi bir markaya
    uzun kısa toplamda 163 milyon borç nedir YAW
    allah aşkına aklımızla dalga geçmeyin
    kobi şirketi diyebileceğimiz firmalar giriyor o borcun altına.
    faizler düştüğünde 2 yıllık karıyla (mübalağa yok 0, sıfır yazıyla yazayım) çok rahat kapatabileceği bir borçtan bahsediyoruz.
    birşeyi yazmadan önce düşünmek gerek
    ytd deli saçmasıdır

5. Onların hepsi yorumdur

.............................................lar ise sadece güldüğüm için başka bir anlam çıkarılmasın lütfen, öyle anlaşılıyorsa çok çok özür dilerim, sadece gülücük gönderilemiyor noktalama yapmadan.
    Son düzenleme : kitapci34; 08-08-2019 saat: 22:23.

6.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    forumda büyük diyemeyeceğim ama küçük de diyemeyeceğim bir çok kişi hafta sonu boyunca topiğe uğradılar, bir çoğuda çalı arkasından güzel ortağım, yarın şov başlarsa hiç şaşırmayınız.

saygılar.
    Tabi 2. çeyreğ görmek gerekte, hissede bir şeyler döndüğü çok açık ucuzluğundan da şüphe yok, zarar bile yazsa hisse bedava ki öyle bir ihtimal yok denecek kadar az. Kısa da tabiki olumsuz etkiler, NASİP DİYELİM.
    sayın modlardan ricamdır
    abi, kardeş diyaloğumla mesajlar veriyorum, bu hisseyi fazlaca önemsiyor ky'nin dökülmesini istemiyorum. o zamanlar yazmıyordum ama hektaşı 3.50 lerden kaptırmışlığım var ki temettüleri düştüğümüzde, 2.5 'lere gelir fiyatı.
    Abi sen bu kadar ucuz diosunda bu millet niye satıyo ki malını
    e neden satmasınlar çok kısa bir sürede mevduatta 1 yılda kazanacağı parayı kazandı
    hem onlar öyle ky değil, bi dünya para kazandılar.
    bir rakam atayım güzel ortağım, ilk çeyrekten %10 fazlası gelse güzel olur diyorum, gelir mi bilmem. 36 MN.
    hisse 7.80 lerde bu sırada
    ytd deli saçmasıdır

7. Onların hepsi gözlem

hissenin çok düşük değerlemeyle işlem gördüğü görüşüm değişmemiştir, hala aynı düşünüyorum.

8. Yeter bu kadar iyi akşamlar.

Sayfa 450/955 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •