Sayfa 451/956 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon
Arama sonucu : 7642 madde; 3,601 - 3,608 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    akçansa ve çimsanın karları 1. çeyreğin üzerinde sektör ölü iken öyle olmuşsa bende süt deki kar beklentimi yukarı çektim, rakam tahminim yok.
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    pınsut'ün borcu kendisine göre devede kulak
    1.5 milyar ciro yapabilen, öz sermayesi 800 milyona dayanmış pınar gibi bir markaya
    uzun kısa toplamda 163 milyon borç nedir YAW
    allah aşkına aklımızla dalga geçmeyin
    kobi şirketi diyebileceğimiz firmalar giriyor o borcun altına.
    faizler düştüğünde 2 yıllık karıyla (mübalağa yok 0, sıfır yazıyla yazayım) çok rahat kapatabileceği bir borçtan bahsediyoruz.

Son düzenleme : kitapci34; 04-08-2019 saat: 13:32.

Bu fiyatlama piyasanın saçmalamasından başka bi ŞEY DEĞİL, her koyunu kendi bacağından assınlar.
    Bıstte hiçbir şey göründüğü gibi değildir
    satıyor gördüklerimiz alıyorda olabiliyor
    hissenin ederi nedir?
    yaşar amcaya bi sormak lazım firmayı kaça verir diye
    oraya odaklanmak kafi
    üstadım veri yazdıkça hissenin fiyatı komikleşiyor gözümde. hissenin fiyatı tek çeyrek verileriyle yılı tamamlasa bu fiyat makul fiyat yatsa yani, öz sermayenin büyüklüğünü de görmezden gelerek
    abi valla sana inat yapıyo bunnar
    olurmu hiç öyle şey! At kazığı yolar kendi......... ne batar.
    hani yazmayacam demiştin keşkem yazmasaydın
    yok valla yazıyorum hisse kelepir ky de alıp şu gaddar piyasaya kaptırdığı parayı çıkarabilsin diye ama tersi oluyor şimdilik.
    acaba bu yazıllanlra bakınca hisse 7.80 lerdeyken alım yapanlar ne diyecek erak ettim birine çamur atmadan önce kendinize bir aynada ii bakmalısınız nokta bundan sonra yazılanlara cevap vermeyeceğim
    ytd deli saçmasıdır

2. Adam gibi ticaret yapan firma %10 kar marjını yakalar , ürettiği ürünü maliyetine satmaz, 1.5 milYar ciro yapan firmada adamsa 150. Milyon kar eder, adam değillerse yapacak bi şey yok.

3. Hektaş 450 küsür milyon ciroyla, 300 milyonu bulmayan öz sermayesiyle, 600 milyon borç yükü altındayken 90 bilmem kaç milyon kar açıklayabiliyor. PİYASA DEĞERİNE DE SİZ BAKINIZ.

4.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    akçansa ve çimsanın karları 1. çeyreğin üzerinde sektör ölü iken öyle olmuşsa bende süt deki kar beklentimi yukarı çektim, rakam tahminim yok.
    pınsut'ün borcu kendisine göre devede kulak
    1.5 milyar ciro yapabilen, öz sermayesi 800 milyona dayanmış pınar gibi bir markaya
    uzun kısa toplamda 163 milyon borç nedir YAW
    allah aşkına aklımızla dalga geçmeyin
    kobi şirketi diyebileceğimiz firmalar giriyor o borcun altına.
    faizler düştüğünde 2 yıllık karıyla (mübalağa yok 0, sıfır yazıyla yazayım) çok rahat kapatabileceği bir borçtan bahsediyoruz.

Son düzenleme : kitapci34; 04-08-2019 saat: 13:32.

Bu fiyatlama piyasanın saçmalamasından başka bi ŞEY DEĞİL, her koyunu kendi bacağından assınlar.
    Bıstte hiçbir şey göründüğü gibi değildir
    satıyor gördüklerimiz alıyorda olabiliyor
    hissenin ederi nedir?
    yaşar amcaya bi sormak lazım firmayı kaça verir diye
    oraya odaklanmak kafi
    üstadım veri yazdıkça hissenin fiyatı komikleşiyor gözümde. hissenin fiyatı tek çeyrek verileriyle yılı tamamlasa bu fiyat makul fiyat yatsa yani, öz sermayenin büyüklüğünü de görmezden gelerek
    abi valla sana inat yapıyo bunnar
    olurmu hiç öyle şey! At kazığı yolar kendi......... ne batar.
    hani yazmayacam demiştin keşkem yazmasaydın
    yok valla yazıyorum hisse kelepir ky de alıp şu gaddar piyasaya kaptırdığı parayı çıkarabilsin diye ama tersi oluyor şimdilik.
    6,94 efalarca atıp 7 üstüne çıktı ve 6,95 kapadı işte dün 23.06 da yazmışım spek sağolsun yanıltmamış bu piyasada yaşamak istiyorsanız temel ve tekniği bilmek zorundasınız nokta
    ytd deli saçmasıdır

5. maliyetini düşürmenin yolunu bulsun efendim, ammeye çalışmasın.

6. 441 sayfada yazmışım
    ytd deli saçmasıdır

7.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Itiraz ettiğiniz Şeylere hisse yükselişteyken itiraz edecektiniz, şimdi değil firmanın çok DÜŞÜK değerde fiyatlandığı sözümün arkasındayım.
    tekrar etmiş olayım alıntılar için. NOKTA.

8. herkeste bir sinir birde özelden fiyat almaya çalışanlar .kardeşim kendi doğrunuz yoksa her zaman kaybedersiniz. bir hisse çıkıyor diye alınmaz araştırılmadan.dibin dibini bulamaz atlarsan hisseye kaybedersin .zarar etmedikçe kendi adıma kardayım derim borsada .6.75den aldığım hisseyi 8e vermedim bilançoya güvendim olmadı dün 7 kusurlardan yolladım gitti.bu hisseye gelmem için bi ay sonunu beklemem görmem dibini hissetmem lazım.acemilikte bende çok atladım çok zarar ettim kar ettim ama artık bir hissede dip arıyorum.geçen pazartesi dip olduğuna inandığım tireye girdim 1.55den aşağı çok zor şartlar olmazsa gitmeyeceğine inandım hissenin.
    araştırın bulun kardeşim kimse kimseyi suçlamasın para kişinin kendinin.

Sayfa 451/956 İlkİlk ... 351401441449450451452453461501551951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •