Sayfa 452/956 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 7642 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. tüm söylenenlere sadece imzamı bırakıyorum.

2. Takas paylaşabilecek var mı

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by vkaraboya Yazıyı Oku
    Kanımca Yeterli...
    Bu yazıyı okuyan her şuurlu insan hissenin nereye gideceğine karar veremez... Zaten Pnsut şu anda tamda o modda...
    Genel değerlendirme yapmak isterim:

Genelde insanlar çoğu zaman haklı olarak hadi aldık tavan tavan gitsin istiyor.
    Süt ve etin genel rasyolarının kötüye gittiği aşikar.
    Zaten perakende firma tedarikçileriyle ilgili beklenen bir konu değil mi moodys ya da fitch de bu yıl uyarmıştı.
    Marjlar daralıyor satışlar da geriliyor.
    Şu anda türkiyede bim şok a101 perakende pazarını açık ara domine eden oyuncular bunlar bile satışta zorlanıyor.Pınar da fiyat kalite yapısı gereği indirim marketlerde çok iş yapamıyor süt nispeten ete göre nispeten indirim marketlerde daha aktif bir tüketici olarak gittiğimde gördüğüm kadarıyla.
    Bakın türkiye’de şu an hangi sektör çok iyi durumda?Otomotiv mi?İnşaat mı?Enerji mi?perakende mi?Bankacılık kar açıklıyor ama kgf kredileri geri dönmezse o açıkladıkları karlar balon.
    Perakende sektöründe son 3-4 yılda aklımda kalan batan veya konkordato ilan eden firmalar arasında:
    Makro market 200+ mağaza,real hipermarket 30-40 mağaza,beğendik 100+ mağaza,bimeks, 150+ mağaza,esse 200 e yakın mağaza,praktiker vs birçok kapatan zincir var (bazıları gıda satmasa da perakende sektörü açısından bakıldığında) millet para kazanamayıp dükkanı kapatıyor.
    Ev satışları canlansın diye faiz desteği geldi.
    Bu kadar aşırı bir durgunluğun olduğu noktada et-süt ciro arttırıp karlılığı mı arttıracaktı?
    Ayakta kalmak bile iyi bence bu aralar.
    Onun için moralinizi bozmayın arkadaşlar şirket zarar açıklamıyor buna memnun olmaya bakın bence.
    İnşallah bedelsizler temettüler hisse fiyat artışları olur herkesin yüzü güler ama şu an gördüğüm daha önemli konu holding eurobond işini çözüyor.
    Bakın bu hiç konuşulmuyor.
    Holdingin 250 mio usd eurobond vardı 44 mio usd geri aldılar düşük fiyattan şu an 175 mio usd eurobond kaldı açın internetten bakın yani holding onca yıl bedavadan para kullandığı gibi bir de üste para kazandı 31 mio usd (eksi faiz kadar)
    Eurobond için para nerden çıktı bilmiyorum ama bu odaklanılan sütün bilançoda 30 mio kar yerine 15 mio tl gelmiş konusundan daha önemli.
    Eurobonda verilen 50 mio usd kefalet riski üzerinden kalkarsa güzel olmaz mı?
    Sizin de toplu paranız olsa (yaşar holding gibi) bir ev arsa alacak olsanız(eurobond-grup kağıtları gibi) fiyatını mümkün olduğunca paranın ve konumunuzun gücünü kullanıp ucuzdan almak istemez misiniz?
    Kimseye alın satın tavsiyesi vermiyorum herkes kendi risk alabilme durumuna göre beklentisine göre vade yapısına göre hareket eder zaten.
    Herkese bol kazançlar dilerim.

4. eskiden yaşar grubunun amiral gemisi pınar süt idi fakat şirket bilindigi üzere eurobond borcunu çevirmek için sütü gözden çıkarmış gibi davranmakta, bunun en basit örnegi eskiden sütün temettüsü etin üzerinde olurdu son iki yıldır altında kaldı malesef bu yüzden yabancı ve yerlinin ilgisi de azaldı dogal olarak kagıda...bu aralar petun amiral gemisi konumunda ama ilerde ne olacagını sadece yönetim bilir...

5. Yönetim sütü gözden çıkarmış gibi nasıl davranıyor sizce?Hisse fiyatını desteklemiyorlar diye mi böyle düşündünüz?
    Tmsf anlaşmasından sonra holding paralandı eurobond işinden sonra para kalırsa hisseye de bir bakarlar inşallah.
    Çok demişlerdi sakın yaşar grubu kağıtlarına dokunma bile diye.Dinlemedik bakalım hayırlısı.
    Grubun bilançosunu dört gözle bekliyorum bu 44 mio usd eurobond geri alım parası nerden gelmiş kredi mi nakit mi bir görelim.Twitter daki Şüpheci kimse yapar analizini biz de anlarız.

Napcak Yaşarlar..

Buradan batmaya kadar bekleyecekler mi?
    Buradan satacaklar mı?
    Buradan artık dönecek mi?

Düşüş başladığında süt 1.80 tl idi marketlerde..

Biliyoruz marka olarak Türkiyenin en iyisi..

Ama şunu da çok iyi biliyoruz ki finansal olarak en ahlaksız demeyeyim de, açıkları en iyi kullanan keseri kendine yontan şirketidir..

Yontun bakalım..

Gıda şirketleri yönünü yukarı çevirdi..

Bakalım siz ne yapcanız..
    35 ½

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Orta yollu bir yorum yine.

Hiçbir zaman analiz niteliğinde bir mesajın olmadı.

Ancak İzmir çevresinde Yaşar hakkında duyduğun birkaç şeyi döndürüp buraya yazıyorsun.

Bana da niye düşman oldun belli değil. Kâğıt 30 lira olsa pir diyecek adamlar 6 lira olunca pazarlamacı diyor. Foruma yazı yazmak suç demek. Pes.

8. Sn Borsainer ile Pnsüt üzerine anlaşamadığımız anlar oldu...
    O çok olumlu iken ben çok olumsuzdum....
    Ama bir kere bile onu üçkağıtçılıkla suçlamak aklımın ucundan geçmedi...
    (bir kere Pınar ın muhasebe departmanında bilgi kaynağım var demişti o zaman çok ayıplamıştım kendisini içimden ve tepkimi de koymuştum/dalgamı da geçmiştim yüzüne)
    Yawww insanlar yanılabilir ne var bunda?
    Sn Borsainer de yanıldığını kabul ediyor,özeleştirisini de yapıyor zaten...
    Daha ne istiyorsunuz?

Karşıyakalı seninde cemazül evvelini biliriz bu başlık da
    Şurdan aşağısI yok,şuraya gelirse full mala gireceğim deyip,fiyat hissenin tabanı dediğin fiyatında 3/1 ne gidince nasıl sıvıştığın hala hafızalarımızda tazedir..
    Ama bu senin üçkağıtçı olduğunu göstermez sadece seninde yanıldığını gösterir....
    Ama sen biraz ağzı bozuk yanılanlardansız....
    İşin gücün insanlara iftira atmak,kavga çıkarmak...
    Ne zevk alıyorsan artık bundan...?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 452/956 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •