Sayfa 51/956 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 401 - 408 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. "Satış tonajı 2017 ilk üç aylık dönemde 82,929 bin ton olarak gerçekleşmiştir."

2.çeyrek açıklandığında faaliyet raporunu açıp tonaj rakamına bakacağız..
    Eğer bu rakamın altına inildiyse boykot etkili olmuştur diyeceğiz...
    haa bir kalem hareketi ile rakamları makyajlarlar mı dediniz?
    duymamış olayım

Önemli Not:2.çeyreklerde Pınar ın tonaj miktarı 1.çeyreğe göre normalde artış gösterir,göstermesi beklenir..
    Boykot,yukardaki olağan seyri negatife çevirebildiyse çok büyük başarı,durdurabildiyse başarı sağlamıştır denilebilir

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    "Satış tonajı 2017 ilk üç aylık dönemde 82,929 bin ton olarak gerçekleşmiştir."
    Aklıma gelmişken bu konuda ki bir kaç görüşümü daha paylaşayım

Pınar ın satış tonaj rakamları 2016/1.ç 83.xxx tonu gördükten sonra 2017/1.ç de az da olsa gerilemiştir...
    Nufusun her yıl 1,1 milyon arttığı bir ülke de satış tonajları nasıl azalabilmektedir?

1)Pazara yeni rakipler girmiş olabilir
    2)Turizm geriliyor olabilir
    3)Ekstrem uygulamalar bitmiş olabilir.Örneğin Okul sütü projesi (ki bitmemiştir)
    4)Vatandaş geleneksel yöntemlere yönelmiş olabilir (çiğ süte talep ,evde kendi yoğurdunu/peyniri yapma)
    5)İhracat pazarlarınız bir an da kapanmıştır (ki kapanmamıştır)
    6)Marka saygınlığınızda azalma dolayısıyla ürünüzlerinize talepte azalma olabilir Örnek şekil 1A SELİM vs vs

Yoksa nufusun her yıl kabaca 1 milyon arttığı bir ülke demek, 1 milyon yeni boğaz demek..

saygılar/başarılar

3. Şimdi aşağı yönlü hisse fiyat tahminimi paylaşsam hemen alınıyorsun
    sonra şikayet edip kodese tıktırıyorsunuz...
    o yüzden derya deniz bilgilerimi, metematiksel zekamla işleyerek ulaştığım tahminimi sizinle paylaşmayacağım

saygılar/başarılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Şimdi aşağı yönlü hisse fiyat tahminimi paylaşsam hemen alınıyorsun
    sonra şikayet edip kodese tıktırıyorsunuz...
    o yüzden derya deniz bilgilerimi, metematiksel zekamla işleyerek ulaştığım tahminimi sizinle paylaşmayacağım

saygılar/başarılar
    10 Lira olacak yerden toplayacaz deyiverdim senin yerine, tahminin daha düşükse işareti yap da anlayalım derya Bey
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bugün 960 lot 15.25 den daldım. Çıkmayan kağıt lardan biri .Benim aldigim kağıt genelde 3-4ayda% 30-40 yapar. Bakalim olacakmi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by hasan_boluk Yazıyı Oku
    Bugün 960 lot 15.25 den daldım. Çıkmayan kağıt lardan biri .Benim aldigim kağıt genelde 3-4ayda% 30-40 yapar. Bakalim olacakmi
    Yakında hacı hoca tutup kurşun döktürtecez fabrikaya küçük yatırımcıları olarak Bunun üstündeki nazar bilançoyla falan kalkacak cinsten değil. Siz de geldiniz haydi ayağınız uğurlu gelsin bari bol kazançlar dilerim

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

inadına isyan, alayına boykot. salıcakla Pınar.

8. citinin malları 10 milyonu geçmesine rağmen hisse her gün düşüyor çok ilginç..ytd

Sayfa 51/956 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •