Sayfa 536/959 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon
Arama sonucu : 7672 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Spek , Pınarsütü tabana yapıştırmış.... Buradan almak için , hisse bekliyor sanırım... Acaba , bu fiyatlardan satan enayi var mıdır diye , çok merak ediyorum.
    Yanlış konuşuyorsun !!!!
    Yaptığın SPK mevzuatına göre SUÇ ve yeni çıkan tebliğe görede büyük para cezası var.
    Al-Sat-Tut diye tavsiye veremezsin.
    Lafa bak “bu fiyatlardan satan enayi varmıdır” ne demek ??? Bu fiyatlardan 200 bin üzerinde işlem olmuş şimdi size göre bunların hepsine “enayi” diyorsunuz.
    Herkesin kendine göre bir maliyeti var bekleme süresi var,varda var siz milletin muhasebecisimisiniz ?
    Bu nasıl bir kafa gerçekten hale bak.
    Pnsüt kalite marka olan değerli bir şirket hiç şüphem yok ama tahta sahibi Spek hisseyi bir iki sene daha buralarda süründürürse
    Bıst gider de ky arkasından bakarsa verecekmisin milletin zararını ,neticede yıllarca beklemiş yakın zamanda 7,60 görmüş daha önce 5 görmüş bir hissede bunlarında olabileceğinide kimse beklememiştir sanırım.
    dd iki üç katından işlem görenlerde var çok düşük kalmış olanlarda bir haber gelir olumluya,tersi olur olumsuza döner her şey tabiki mümkün.
    Demek istediğim aşağı yukarı aynı günde bile çok sert çıkış inişler mümkündür ama satacak olanlara da enayi demek senin haddine mi .
    Kendinize geliniz sizin muhakeme yeteneginiz sanırım kaybolmuş.
    Pınsüte güveniyorum ben uzun vade Ky’im yanlış bir anlam çıkartılmasın.
    Herkese selamlar iyi Ramazanlar.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

tabanda "enayi satıcı" 568000 lot var
    hisse nerede duracak bakalım.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

3.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    tavanda "enayi satıcı" 568000 lot var
    hisse nerede duracak bakalım.
    Fazla uzun süreceğini sanmıyorum.Bugün çözmez ise yarin çözme olasılığı fazla.Eskisi taban taban gitmek yok artık.Gitsede eski yerine geri geliyor.Ben bile şaşırıyorum...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Borsada fırsatlar bitmez!!!Yeterki Rabbim Nasip etsin kazanmayı!!!

4.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Fazla uzun süreceğini sanmıyorum.Bugün çözmez ise yarin çözme olasılığı fazla.Eskisi taban taban gitmek yok artık.Gitsede eski yerine geri geliyor.Ben bile şaşırıyorum...
    Mesele çözüp çözmemesi değil ne yapmaya çalışıyorlar belli değil Uluun da aynı hareketleri yapıyor mesela enteresan. Ama Pnsut onlar kadar gitmedi Petun alan mesela hala karda, Pnsut geçen haftalarda gıdaların çoğu uçtu hareket etmedi onlar kadar ama onlarla düşüyor.

Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    tavanda değil de tabanda olarak düzelttim,,yanlışlık oldu.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

6. PnSut 8-16 arasında git-gel yaptıktan sonra , TL bazında 2015 yılındaki zirvesinden geri geldi.USD bazında ise zirvesi 9 USD civarında.Bugün itibariyle ise 2,25 USD civarında işlem görüyor.Corona etkisiyle, bugün ve gelecekte değerlenmesi beklenen gıda sektörü şirketleri ön plana çıkarken , PD/DD muadillerine göre düşük olan ve USD zirvesinin çok altında işlem gören bir şirketin taban veya tavan yapmasının (1 günde para kazanmayı hedefleyen kişiler dışında) fazla dert edilmemesi gerekir.2 Gün tavan , 2 gün taban hareketinde bir kararsızlık olduğunu düşünüyorum.Zira açılışla beraber böyle bir hareketle mal toplanamaz, mal satılamaz.Ayrıca grubun amiral gemisindeki bu hareket, grubun borsaya kote diğer şirketlerine olan yatırımcı güveni de azaltabilir.Yukarı veya aşağı bu kararsız hareketler devam ederse otorite tarafından hissenin brüt takasa alınabileceği de aşikar.Brüt takasa alınıp yukarı hareket ettiği görülen bazı hisseler olsa da brüt takasa alınmanın, özellikle nitelikli yatırımcıların hisseye olan güveninin azalması anlamına da geleceği ve gelecek dönemlerde yatırımcı ilgisinin azalacağı unutulmamalıdır.Özellikle aşağı yönlü sert hareketlerle , firma itibarını ve değerini en fazla düşünen firma sahipleri, hareketi yapan kişiler, nitelikli yatırımcı veya KY kimse bu işten karlı çıkamaz.Firmaya zarar vermeden Pnsut ve diğer grup şirketlerinde fiyat istikrarının sağlanması ve yatırımcıların güveninin sarsılmaması gerektiğini düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Yanlış konuşuyorsun !!!!
    Yaptığın SPK mevzuatına göre SUÇ ve yeni çıkan tebliğe görede büyük para cezası var.
    Al-Sat-Tut diye tavsiye veremezsin.
    Lafa bak “bu fiyatlardan satan enayi varmıdır†ne demek ??? Bu fiyatlardan 200 bin üzerinde işlem olmuş şimdi size göre bunların hepsine “enayi†diyorsunuz.
    Herkesin kendine göre bir maliyeti var bekleme süresi var,varda var siz milletin muhasebecisimisiniz ?
    Bu nasıl bir kafa gerçekten hale bak.
    Pnsüt kalite marka olan değerli bir şirket hiç şüphem yok ama tahta sahibi Spek hisseyi bir iki sene daha buralarda süründürürse
    Bıst gider de ky arkasından bakarsa verecekmisin milletin zararını ,neticede yıllarca beklemiş yakın zamanda 7,60 görmüş daha önce 5 görmüş bir hissede bunlarında olabileceğinide kimse beklememiştir sanırım.
    dd iki üç katından işlem görenlerde var çok düşük kalmış olanlarda bir haber gelir olumluya,tersi olur olumsuza döner her şey tabiki mümkün.
    Demek istediğim aşağı yukarı aynı günde bile çok sert çıkış inişler mümkündür ama satacak olanlara da enayi demek senin haddine mi .
    Kendinize geliniz sizin muhakeme yeteneginiz sanırım kaybolmuş.
    Pınsüte güveniyorum ben uzun vade Ky’im yanlış bir anlam çıkartılmasın.
    Herkese selamlar iyi Ramazanlar.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Tamamen haklısınız sayın şevketli....
    Ben de önceki yazımda "Bu işlem hacmiyle anca kefal avlarlar...." demiştim, bu fiyattan satan olduysa özür dilerim...
    İşlem hacmi çok düşük olduğundan, yukarıda maliyetlenenler illa ki hisseyi yukarı çekmek isteyeceklerdir.Bir de borsa sabır işi, bir laf vardır ya meşhur; "sabırlıların sabırsızlardan parasını aldığı yerdir" diye...Burada genel konşluluyor, özellikle kimse hedef alınmıyor...

ama dediğinizde haklısınız, herkesin maliyeti planı ya da düşüncesi farklıdır, hisseyi kimseye özendirmemek ya da korkutmamak lazım...
    ben genelde yatırım tavsiyesi değildir , derim ama tabi içerik de önemlidir....yaz yaz sonra tavsiye değildir de geç, bu da doğru değil...
    haklısınız, dikkatli konuşmak lazım

kesinlikle al sat tut yat tavsiyesi değildir...

8. Başka sitede biri sadece işyat ın sattığını yazmış.doğrumu arkadaşlar kimin sattığını görebilen varmı.işyat satıyorsa spek satıyor anlamına gelmiyor mu ?

Sayfa 536/959 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •