Sayfa 537/962 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon
Arama sonucu : 7692 madde; 4,289 - 4,296 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by ftsk Yazıyı Oku
    PnSut 8-16 arasında git-gel yaptıktan sonra , TL bazında 2015 yılındaki zirvesinden geri geldi.USD bazında ise zirvesi 9 USD civarında.Bugün itibariyle ise 2,25 USD civarında işlem görüyor.Corona etkisiyle, bugün ve gelecekte değerlenmesi beklenen gıda sektörü şirketleri ön plana çıkarken , PD/DD muadillerine göre düşük olan ve USD zirvesinin çok altında işlem gören bir şirketin taban veya tavan yapmasının (1 günde para kazanmayı hedefleyen kişiler dışında) fazla dert edilmemesi gerekir.2 Gün tavan , 2 gün taban hareketinde bir kararsızlık olduğunu düşünüyorum.Zira açılışla beraber böyle bir hareketle mal toplanamaz, mal satılamaz.Ayrıca grubun amiral gemisindeki bu hareket, grubun borsaya kote diğer şirketlerine olan yatırımcı güveni de azaltabilir.Yukarı veya aşağı bu kararsız hareketler devam ederse otorite tarafından hissenin brüt takasa alınabileceği de aşikar.Brüt takasa alınıp yukarı hareket ettiği görülen bazı hisseler olsa da brüt takasa alınmanın, özellikle nitelikli yatırımcıların hisseye olan güveninin azalması anlamına da geleceği ve gelecek dönemlerde yatırımcı ilgisinin azalacağı unutulmamalıdır.Özellikle aşağı yönlü sert hareketlerle , firma itibarını ve değerini en fazla düşünen firma sahipleri, hareketi yapan kişiler, nitelikli yatırımcı veya KY kimse bu işten karlı çıkamaz.Firmaya zarar vermeden Pnsut ve diğer grup şirketlerinde fiyat istikrarının sağlanması ve yatırımcıların güveninin sarsılmaması gerektiğini düşünüyorum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Katılıyorum ama şu an tahtacı tabana lotları koyduysa madem hisse de o kadar değerliyse neden biri gelip almıyor tahtacının elinden? Tabanda 500 bin civarı lot vardı en son çoğu da tahtacının muhtemelen uğraşıp topladığı lotlar tabi topladıysa yani ben bilmiyorum topluyor mu ne halt ediyor sadece yorum yapıyoruz. Tek hamlede alabilir biri çok değerli bir hisseyse neden almıyor kimse şu an?

2.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    Yanlış konuşuyorsun !!!!
    Yaptığın SPK mevzuatına göre SUÇ ve yeni çıkan tebliğe görede büyük para cezası var.
    Al-Sat-Tut diye tavsiye veremezsin.
    Lafa bak “bu fiyatlardan satan enayi varmıdır†ne demek ??? Bu fiyatlardan 200 bin üzerinde işlem olmuş şimdi size göre bunların hepsine “enayi†diyorsunuz.
    Herkesin kendine göre bir maliyeti var bekleme süresi var,varda var siz milletin muhasebecisimisiniz ?
    Bu nasıl bir kafa gerçekten hale bak.
    Pnsüt kalite marka olan değerli bir şirket hiç şüphem yok ama tahta sahibi Spek hisseyi bir iki sene daha buralarda süründürürse
    Bıst gider de ky arkasından bakarsa verecekmisin milletin zararını ,neticede yıllarca beklemiş yakın zamanda 7,60 görmüş daha önce 5 görmüş bir hissede bunlarında olabileceğinide kimse beklememiştir sanırım.
    dd iki üç katından işlem görenlerde var çok düşük kalmış olanlarda bir haber gelir olumluya,tersi olur olumsuza döner her şey tabiki mümkün.
    Demek istediğim aşağı yukarı aynı günde bile çok sert çıkış inişler mümkündür ama satacak olanlara da enayi demek senin haddine mi .
    Kendinize geliniz sizin muhakeme yeteneginiz sanırım kaybolmuş.
    Pınsüte güveniyorum ben uzun vade Ky’im yanlış bir anlam çıkartılmasın.
    Herkese selamlar iyi Ramazanlar.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Görüşlerinizde , haklı olabilir veya olmayabilirsiniz , ama her halikarda , uslubunuz son derece kaba , incitici ve çirkin. Bu forumda , kimsenin kimseye , böyle , kafa tutucu , hakaretvari yazılar yazmaya hakkı yoktur. Çok terbiyesizce yazılmış bir yazı olmuş. Sizin , bu yazınız da , forum kurallarına göre suç teşkil ediyor.
    Perşembe günü , hisse 19,52 tavanında , akşama kadar beklerken satmayıp da , şu anki 15,82 tabanında satmaya çalışana ne denir , bunu da iyi düşünmek lazım....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Perşembe günü , hisse 19,52 tavanında , akşama kadar beklerken satmayıp da , şu anki 15,82 tabanında satmaya çalışana ne denir , bunu da iyi düşünmek lazım....

Kendini çok mu akıllı sanıyorsun, yoksa burada senin yazılarını okuyanları mı aptal sanıyorsun.

Sen şu aşağıdaki yazıyı yazıp, sonra da "19.52 den satmayıp da.. " diye cümle kurarsan ayıp edersin.

İyi pazarladın hisseyi.. inceden inceden....

Kısa vadede 30 TL. hedefim değişmedi.
    Pınarsüt teki , alış pozisyonumu arttırmaya devam ediyorum. Çok güzel alım fırsatları veriyoe. Böyle devam ederse , çok yakında bu hisse , beni zengin edecek.

4.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Kendini çok mu akıllı sanıyorsun, yoksa burada senin yazılarını okuyanları mı aptal sanıyorsun.

Sen şu aşağıdaki yazıyı yazıp, sonra da "19.52 den satmayıp da.. " diye cümle kurarsan ayıp edersin.

İyi pazarladın hisseyi.. inceden inceden....
    Kar eden , sağlam , tanınmış bir şirketin , defter değerinin altındaki bir fiyattan işlem gördüğünü ve ucuz olduğunu belirtmek , hisse pazarlamak olarak değerlendirilemez.
    Siz , hisse pazarlayan görmemişsiniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Siz , hisse pazarlayan görmemişsiniz.
    Sen önce bir avatarıma bak. İyi bak..

Şu aşağıdaki yazıyı da sen yazmadın mı. ?

Acaba , bu fiyatlardan satan enayi var mıdır diye , çok merak ediyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Katılıyorum ama şu an tahtacı tabana lotları koyduysa madem hisse de o kadar değerliyse neden biri gelip almıyor tahtacının elinden? Tabanda 500 bin civarı lot vardı en son çoğu da tahtacının muhtemelen uğraşıp topladığı lotlar tabi topladıysa yani ben bilmiyorum topluyor mu ne halt ediyor sadece yorum yapıyoruz. Tek hamlede alabilir biri çok değerli bir hisseyse neden almıyor kimse şu an?
    Anlatmak istediğim tam da bu aslında.2 Tavan arkası 2 taban yaparak yatırımcı güvenini sarsmak başta patron olmak üzere kimsenin işine gelmez.Yeni yatırımcı gelmesi zorlaşır, elinde mal olanlar da genelde bekler.Aslında en garip olan şu an yaşansn durum, yani alış-verişin bir anda kesilmesi.Belki de filler tepişiyor, anlamak zor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Analistler mayısın zor geçeceği görüşünde bas bas bağırırken sütden de tersi hareket beklenemez.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

8. Şimdi size göre ben bu fiyattan satış girsem enayi olacağım.Bi dakika emir girmiştim enayi olmadan emri sileyim.

Neyse nasılsa çok yüksekten almıştım.Uzun vadeciyim vazgeçtim...

ByAkıl rumuzlu arkadaş bariz,insanları aşağılayıcı ve spekülatif yazılar yazıyorsun...Neresinden bakarsan suç bu ifadelerin...Gergin olabilirsin ama yazdıklarına dikkat etmelisin.

Spek , Pınarsütü tabana yapıştırmış.... Buradan almak için , hisse bekliyor sanırım... Acaba , bu fiyatlardan satan enayi var mıdır diye , çok merak ediyorum.

Sayfa 537/962 İlkİlk ... 37437487527535536537538539547587637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •