Sayfa 571/955 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon
Arama sonucu : 7638 madde; 4,561 - 4,568 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Hissenin sektör ortalamasına göre gerçek reel degerine ulaşamamasının tek nedeni tahtanın speginin yeterince mal toplayamamasıdır.
    Bu kadar haber başka bir kağıtta gelseydi normal şartlarda daha üst seviyelere soluksuz giderdi,son bir iki aydır epeyce bir hisseyi topladılar diye düşünüyorum 🤔 ama şu ana kadar demekki istenilen kadar alamamışlar o yüzden dönme dolap gibi bir yukarı iki aşağı sallanıp duruyoruz.
    Toplanırken zorlanmasının bir nedeni de sanırım hisseye olan güven duyan yatırımcılar ben yaklaşık 8 aydır bir miktar ile portföyüme aldım,hissenin gidişatına göre en az 2021 başına kadar tutucam.
    Son söz;Çin haberi sıradan bir iş değil hem potansiyel olarak hemde 54 şirketin içinde Pnsütün satılıcak ürün ve alanındaki ihracattaki pazar payı bakımından çok önde olması pozitif anlamda hem çok öne çıkarıyor hemde bir iki sene sonra hisseyi bambaşka yerlere taşıyacaktır diye düşünüyorum.
    Y.t.d.

2. CHINA IMPORT.pdf

Çin süt ithalatında TR nin hiç şansının olmadığını söylemek yanlış olmaz sanırım.Bu demek değildirki PNSUT olası çin ile yapılacak ticaretten olumlu veya olumsuz etkilenebilecek bir şirkette değildir.
    Çin olayında pay kapmamız yok denecek kadar azdır.

Ayrıca 2019 ekim ayında çıkan haberi inceleyebilirsiniz

https://sutdunyasi.com/haberler/gund...z-cin-yolcusu/
    Son düzenleme : tusemre; 29-05-2020 saat: 14:06. Sebep: yıl şehven hatalı girilmiştir

3.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    CHINA IMPORT.pdf

Çin süt ithalatında TR nin hiç şansının olmadığını söylemek yanlış olmaz sanırım.Bu demek değildirki PNSUT olası çin ile yapılacak ticaretten olumlu veya olumsuz etkilenebilecek bir şirkette değildir.

Ayrıca 2018 ekim ayında çıkan haberi inceleyebilirsiniz

ya arkadaş bu nasıl yorumdur,
    hiç şansı yok ise ne halt yemeye 5 yıldır uğraşıyormuş bakanlık,
    bakanlık önünü açtı özel sektör şirketleri de pay kapmaya çalışacak serbest ticaret bu rekabet edeceksin,
    hisse toplamak için yazıyorsanız yapmayın abuk subuk kağıtları bilmeyenlere gazlayıp batırıyorsunuz, zaten kar eden bir şirket avrupa dahil ihracatta yapıyor (sektörünün en iyisi durumunda) avrupadan pay alıyor milyar dolarlık çin den hiç alamaz? ytd. ky olabiliriz ama ticaretten işten az buçuk temel analiz yapmaktan anlamaz değiliz!

4.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    CHINA IMPORT.pdf

“Hiç şansı yok.” 😂😂😂 )))
    Başka bir şey yazıp cevap vermeye tenezzül etmiyorum arkadaşım..

5.  Alıntı Originally Posted by borsa1453 Yazıyı Oku
    ya arkadaş bu nasıl yorumdur,
    hiç şansı yok ise ne halt yemeye 5 yıldır uğraşıyormuş bakanlık,
    bakanlık önünü açtı özel sektör şirketleri de pay kapmaya çalışacak serbest ticaret bu rekabet edeceksin,
    hisse toplamak için yazıyorsanız yapmayın abuk subuk kağıtları bilmeyenlere gazlayıp batırıyorsunuz, zaten kar eden bir şirket avrupa dahil ihracatta yapıyor (sektörünün en iyisi durumunda) avrupadan pay alıyor milyar dolarlık çin den hiç alamaz? ytd. ky olabiliriz ama ticaretten işten az buçuk temel analiz yapmaktan anlamaz değiliz!
    Ben naçizane yorumumu yazdım.Bu rakamlar verilerdir.İhracatın önünün açılmasından ziyade sizin o pazara girebilmeniz önemlidir.Bu konuda maalesef ülkelerin karşılıklı ticaret hacimleride önemlidir.Yazdığım yorum tamamen objektif bir yorumdur.
    Hiç şansı yok konusuna gelince verileri inceleyebilirsiniz.Hisse toplamak konusuna gelince emin ol ben uzun vade yatırımcısıyım. Yazdığınız yorumlardaki anladığınız temel analiz kısmından emin olun faydası olacak insanlar vardır.

6. Sunduğunuz veriler süt ihracatında Türkiye'nin hiç şansı olmadığını nasıl gösteriyor, açıklar mısınız? Ben değerlendirmenizde hiçbir objektiflik göremedim.

7. Şuan ihracat yapan ülkelerin çindeki payları.Bizim dünyaya yaptığımız ihracat verileri... Ayrıca cümlelerimi okursanız:Çin olayında pay kapmamız yok denecek kadar azdır. .

8.  Alıntı Originally Posted by tusemre Yazıyı Oku
    CHINA IMPORT.pdf

Doğrudur veya yanlıştır...Pınarsut yatırımcısımısınız suan o onemli...Birde çın olayı olmasa bile Nisan Mayıs aylarında yapılan olağanustu satış en azından 6.ay bilançosuna yansımalıdır..Ayrıca iyi yada kötu yorumlar bu ortamda nekadar gecerli.Yarınsalgında siyasette neler olabileceği belli değilken....

Sayfa 571/955 İlkİlk ... 71471521561569570571572573581621671 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •