Sayfa 582/958 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 7660 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Birkaç gündür , yapılanlardan , benim anladığım..... Her güzel gelen haberin ertesi günü , hisseye , haklı olarak , yüksek fiyattan alım giren , ky. lere , spekler aralarında anlaşarak , malı veriyorlar. Yüklü bir şekilde , yüksek fiyattan ,seans açılışında alış yapan ky. lerin , atacak kurşunu kalmayınca da spekler aralarında anlaşarak fiyatı aşağılara sürüyorlar. Böylece de , düşen fiyattan , malı alabilecek para , ky. kalmadığı için by. ler düşük fiyatlardan , mal da kaptırmıyorlar.
    Tabii, bunlar benim düşüncelerim....... Yanlış da olabilir. Başka değerlendirmeleri olanlar varsa , yazarlarsa iyi olur. Belki , ortak bir sonuca varabiliriz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Birkaç gündür , yapılanlardan , benim anladığım..... Her güzel gelen haberin ertesi günü , hisseye , haklı olarak , yüksek fiyattan alım giren , ky. lere , spekler aralarında anlaşarak , malı veriyorlar. Yüklü bir şekilde , yüksek fiyattan ,seans açılışında alış yapan ky. lerin , atacak kurşunu kalmayınca da spekler aralarında anlaşarak fiyatı aşağılara sürüyorlar. Böylece de , düşen fiyattan , malı alabilecek para , ky. kalmadığı için by. ler düşük fiyatlardan , mal da kaptırmıyorlar.
    Tabii, bunlar benim düşüncelerim....... Yanlış da olabilir. Başka değerlendirmeleri olanlar varsa , yazarlarsa iyi olur. Belki , ortak bir sonuca varabiliriz.
    Akıllı ky nin atacak kurşunu hiçbir zaman bitmez. eğer bitiyorsa hata kendisindedir. kademeli ve her seviyeden alım yapabilme gücü+sabır ky nin en büyük silahıdır..

3. Çin e ihracatın açılmasını bizzat bakan söyledi..bu yıl içinde illaki ihracat başlayacaktır.Ve herkesin çok iyi gelmesini beklediği 2.donem bilançosunu n üstüne buda kadayıfın kaymağı olur.2.donemin son ayına girdik ve azbir süre sonra donem bittiginde boş geçen sektörler yanında bu gibi firmalar illaki hak ettiği değeri bulacaktır.Yani ya turşu ya kadayıf 😄

4.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Akıllı ky nin atacak kurşunu hiçbir zaman bitmez. eğer bitiyorsa hata kendisindedir. kademeli ve her seviyeden alım yapabilme gücü+sabır ky nin en büyük silahıdır..
    Atabilecek kurşun bırakabilecek ky. nin çokaz olabileceğini düşünmekteyim.
    Ben bile , kendi düşünceme göre akıllıyım. Ama , ucuz , karlı , güvenilir bir hisse gördüğümde , fiyatı artabilir , hazır ucuzken , kaçırmayayım diye , full , tüm paramla dalarım. Belki yanlış bir şey , ama insan duramıyor. Uçacak , kaçacak diye düşünerek , tüm kurşunlarını harcıyor.
    Her yerde 2-3 hatta 4-5 Liralardan satılan bir ürünün aynısının ve hatta daha güzelinin , bir başka yerde , 1 Liradan satıldığını gören birinin , o ürünü , başkaları alıp bitirmeden , çok miktarda alması gibi bir şey , benim yaptığım.

5. Önümüzdeki süreçte 1-2 yıla mesela Taralı üçgenin bulunduğu kanala girer mi Pınar süt?

Pınarın ürünlerinin (siyasi meseleden dolayı) boykot edildiği zaman kanal kırılmış ama geçti o günler artık..

Kefilliğin bittiği, ambalajlı gıdanın önem kazandığı döneme giriyoruz, artı Çin meselesi..

tartışalım ıstıyorum..

6. Tukaş sayfasına girin de , olanlara bakın. 2 gün tahta kapama cezası yemiş.
    Defter değeri 2 TL. bile olmayan kağıdı 17 TL. lere getirip , sonra da 7-8 TL. lere indirip , bu fiyatlardan , mal ucuzladı deyip de atlayan ky. lere kilitlemişler gibi bir şeyler konuşuluyor. 500 Milyonluk bir vurgun yapılmış gibi bir takım söylentiler var.
    Bu gibi haberleri duydukça üzülüyorum. Bazı ky. ler spekülatif yükselişlere kanıp , bütün birikimlerini çakallara yediriyorlar.

Bugun ekofinans ta ahmet mergen pnsutu yorumlamis teknik olarak. Orda dikkat cektigi husus tahtanin lotunun cok daginik olmasi ve burasi onemli sahipsiz olmasi. Tahta sahipsizmis. Biri gelir toplarsa ancak bir yere varabilir. Teknik olarakta 26 lari test etme durumu mevcutmus. Beklemedeyiz bakalim. Bir baba hele hele bir yabanci gelip tahtayi supurur mu acaba.

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Borsada 31 tane gıda ve içecek sektörü var petun(1,29 dd) dahil hepsinin dd 1,5 ve bir çoğuda 2 dd üzerinde işlem görüyor.
    Sadece Türkiye’nin Süt ihracatının %19 tek başına yapan devasa Çin’e ihracat hakkı kazanan,1.çeyrek bilançosu Çok iyi gelen,2.çeyrek bilançosu çok daha iyi geleceğini malum yaşadığımız süreçten dolayı dahada iyi geleceğini öngörebileceğimiz Pınar Sütün dd maalesef 0,93 Bugünkü işlem fiyatıyla.

Tahtayı elinde tutan zatı muhteremler ky ve diğer yatırımcıların elindeki malı sinir uçlarına dokunarak korkutup elinden almak istiyor,bunda kısmende muvaffak oluyor,gün sonunda boş kademelere vererek hisseyi düşürüyor.
    İşin umut veren tarafı ise Süt piyasasında hijyenik ambalajlı ürünler öne çıkıyor tüketim fert başınada her yıl çok ciddi oranlarda artış gösteriyor.
    Bugün Tarım bakanın Dünya Süt günü ile ilgili yaptığı ve sektörle ilgil çok güzel bilgiler verdiği konuşmasında çok güzel ayrıntılar vardı.
    Pınar Süt şirket yapısı olarakda diğer iki İştiraki olan şirkettende (Petun-Pınar) Çok değerli ama gel görki dd ikisininde çok altında.
    Şayet piyasa bozarsa yada rutin bir düzeltme yaparsa ve tahtada alıcı olmazsa bu adamlar emin olun boş kademelere küçük küçük lotlarla vererek hergün ekran başında piyasayı izleyen tüm ky demoralize edeceğinden hiç şüphem yok.
    Yeni gelen bilanço ile Öz kaynaklar arttı 19,98 olan dd,20,38 dd yükseldi bu arada hayırlı olsun.
    Tüm bunları tarihe not düşmek,kendime not olsun diye yazıyorum bakalım bundan 6 ay sonra Pınar Süt Kaç........ TL olacak..
    Y.t.d.

Sayfa 582/958 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •