Sayfa 812/956 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon
Arama sonucu : 7645 madde; 6,489 - 6,496 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Ben 57 milyon net kar bekliyorum
    2.075 ciro

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şaka gibi 2 katrilyon eski parayla satış yap 50 trilyon kar et.

Sektörün doğası böyle..

3. 40 milyon kar geldi.hayirli olsun.

Zayıf bilanço zaten içerden bilenler bastı herhalde 29 dan..
    Brüt kar marjı %30 artmış en güzel yanı bu kur ve finansman gideri normal olsaydı 20 milyon ekstra kar yazardık..

Neyse süt zammı dönemsellik Çin..
    İlk çeyrek umutluyum..

Allah mahçup etmesin inşallah

5. Kar etmesi olumlu. Ama karlılık performansı biraz düşük kaldı. Finansal yapı olarak fena değil ama çok iyi de değil. Karlılık performansında petuna göre her yıl daha da geride kalıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Kar etmesi olumlu. Ama karlılık performansı biraz düşük kaldı. Finansal yapı olarak fena değil ama çok iyi de değil. Karlılık performansında petuna göre her yıl daha da geride kalıyor.
    Olumlu hiç bir şey göremiyorum. Son çeyrek e hem de yıllar öncesinde 24 miyon TL, 40 Milyon Tl kar göndermiş marka bir firmanın bu kez son çeyrek e 1.5 Milyon TL civarı kar göndermesine gel de inan, gel de güven. Ben güvenmiyorum, doğruluğuna da inanmıyorum. Zaten hissenin hala 6 yıl önceki fiyatlarında oluşunu da bu güvensizliğin neticesi olarak görüyorum. PnSut 2014, 2015 yıllarında 24 lira fiyatları görmüş firmadır. Endex in tarihi rekor seviyelerini gördüğü bu dönemde de kendisi ancak kendi zirvesine ulaşabilmiştir. Son 5-6 yıllık süreçte 24 liralık fiyat değerini bile koruyamamış % 75 civarı bir değer kaybını da görerek 6 liranın 6 görmüş bir senettir. Yatırımcının güvenini sarsmış, hayal kırıklığı yaratmıştır.

7. Bu paylaşımınız yaşar holdinge biraz değiştirip yazmamda sakınca var mı? Twitter dan yazicam herkes görsün diye.
     Alıntı Originally Posted by sozbilen Yazıyı Oku
    Olumlu hiç bir şey göremiyorum. Son çeyrek e hem de yıllar öncesinde 24 miyon TL, 40 Milyon Tl kar göndermiş marka bir firmanın bu kez son çeyrek e 1.5 Milyon TL civarı kar göndermesine gel de inan, gel de güven. Ben güvenmiyorum, doğruluğuna da inanmıyorum. Zaten hissenin hala 6 yıl önceki fiyatlarında oluşunu da bu güvensizliğin neticesi olarak görüyorum. PnSut 2014, 2015 yıllarında 24 lira fiyatları görmüş firmadır. Endex in tarihi rekor seviyelerini gördüğü bu dönemde de kendisi ancak kendi zirvesine ulaşabilmiştir. Son 5-6 yıllık süreçte 24 liralık fiyat değerini bile koruyamamış % 75 civarı bir değer kaybını da görerek 6 liranın 6 görmüş bir senettir. Yatırımcının güvenini sarsmış, hayal kırıklığı yaratmıştır.

8.  Alıntı Originally Posted by sozbilen Yazıyı Oku
    Burdan bakılırsa performans düşük. Çünkü bu 40 milyon kardan Pnsüt finasal varlık olarak elinde tuttuğu “pinsu” ve petun” hisse bu yılki borsada işlem değer farkını düşürürsek reel kar çok daha düşük. Zaten pinsu hissesi rasyolarına göre aşırı fiyatlanmış olduğundan bu hisse işlem fiyat farkı realist bir kar durumunu yansıtmıyor diye düşünüyorum, Son yıllar karşılık performansında Petun un çok gerisinde kaldı.

Sayfa 812/956 İlkİlk ... 312712762802810811812813814822862912 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •