Sayfa 727/956 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 5,809 - 5,816 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Ülkede her şey alt üst olmuş. Bu görüşü nereden mi çıkardım? Pnsüt hissesinin durumundan elbette. Biraz önce metur hissesinin 6 lira olduğunu görünce, içimden hissenete girmek bu düşüncelerimi yazmak geldi. Belki paylaşarak rahatlamak istedim.
    Özellikle pandemiden sonra bizim borsada her şey alt üst oldu. Dandik hisseler tavan tavan giderken, temeli sağlam hisseler yerlerde sürünüyor. Peki bu borsa bu kadar hastalıklı hale nasıl geldi. Bu çok uzun bir araştırma konusu.
    Yatırımcılığı bilmeyen halk mı, halkın elindekini sömüren patronlar mı, onlarla işbirliği yapan aç gözlü spekülatör mü, tüm bunlara seyirci kalıp kendi koltuğunun sevdasındaki siyasetçi ve yöneticiler mi? Yoksa hepsi mi?

2.  Alıntı Originally Posted by aslan8864 Yazıyı Oku
    Ülkede her şey alt üst olmuş. Bu görüşü nereden mi çıkardım? Pnsüt hissesinin durumundan elbette. Biraz önce metur hissesinin 6 lira olduğunu görünce, içimden hissenete girmek bu düşüncelerimi yazmak geldi. Belki paylaşarak rahatlamak istedim.
    Özellikle pandemiden sonra bizim borsada her şey alt üst oldu. Dandik hisseler tavan tavan giderken, temeli sağlam hisseler yerlerde sürünüyor. Peki bu borsa bu kadar hastalıklı hale nasıl geldi. Bu çok uzun bir araştırma konusu.
    Yatırımcılığı bilmeyen halk mı, halkın elindekini sömüren patronlar mı, onlarla işbirliği yapan aç gözlü spekülatör mü, tüm bunlara seyirci kalıp kendi koltuğunun sevdasındaki siyasetçi ve yöneticiler mi? Yoksa hepsi mi?
    “Maşallah 🧿 Nazar değmesin müthiş bir yorum.”
    Tersinden okursak Pınar Süt primlenirse
    Türkiye 🇹🇷 kurtulacak her sıkıntı,problem tersine dönecek çok daha iyi olacak.
    Türkiye iyi yolda ve yeni yüzyılın lider ülkesi olacaktır Allah’ın izniyle zerre tereddütüm yok benim.
    Yunanistan “Türkiye kabul etmek istemesekte bölgesel süper güç oldu” diyor.
    İngiltere ekonomisi %20 küçülmüş Avrupa’nın diğer devletleri de öyle Amerika’da öyle ve Amerika’da işsizlik 40 milyon kişi artmış Pandemiden dolayı Amerika’da sağlık hizmetleri verilemiyor bunu bizzat oradaki gelen arkadaşlarımdan kulaklarımla duydum dinledim böyle bir Çalkantının içinde elbette Türkiye onlara göre gerçekten iyi durumda ve Yeni bulunan enerji kaynaklarıyla inşallah çok daha iyi olacak. Türkiye savunma sanayinde ve tıp alanında gerçekten çok çok iyi şeyler yapıyor her iki sektördede bunun semeresini görmeye başladık,13 tane ayrı aşı için ciddi çalışmalar yapılıyor bir kısmını da sonuna gelindiğine biliyorum.
    Gelelim pınar süte ben hisseyle ilgili kesinlikle en ufak bir tereddütüm yok yoluna devam edecek belki biraz zaman olarak uzar,orta ve uzun vadeciler için sıkıntı yok, Sütle ilgili çok şey söyleyebilirim ama daha önce bunları yazdığım için tekrar etmeninde bir mantığı olduğunu düşünmüyorum.
    Hisseye gireceğiniz zaman,fiyat,sektör ortalaması,dd,f/k v.s. bunun gibi daha çok doneler ile alım yapanların sırtı yere gelmez.
    Borsa herkesin harcı değil,484 bin yeni yatırımcı gelmiş hani öyle bir mantıkla hareket ediyorlarki gerçekten “Kıbrıs’ta rulet oynasalar belki daha fazla kazanma şansları olur.”
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : şevketli; 14-09-2020 saat: 13:06.

3. Sn şevkatli böyle ironimi olur

4.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Sn şevkatli böyle ironimi olur
    Yeni dönemi yeni dünya düzenini “Doğru” okuyamayanlar yok olacak.
    O yüzden boş gereksiz şeyleri değil,öncelikli ehemmiyetli önemli konuları seçerek çok okumalıyız..
    Niyetim asla kimseyi incitmek yermek değil olamazda ama gerçekler hoşumuza gitmesede acı’da olsa doğru bildiğimizi paylaşalımki aynı hatalara tekrar düşmeyelim .
    Y.t.d.

5.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    “Maşallah 🧿 Nazar değmesin müthiş bir yorum.”
    Tersinden okursak Pınar Süt primlenirse
    Türkiye 🇹🇷 kurtulacak her sıkıntı,problem tersine dönecek çok daha iyi olacak.
    Tersinden okumaya gerek yok, düzgünce okununca bile ülkede bir çok şeyin ters gittiği ortada. Lider ülke masallarına sen inanabilirsin, ben o masalları çok dinledim artık inanmıyorum.

6. Metur örneğini vererek pnsütü kıyasladım. Spor hisselerine göndermede bulundum. Evet defter değerleri sıfır ve sıfırın altında hisseler çok yüksek fiyatlardan işlem görürken pnsüt hissesi defter değerinin altında işlem görmesi bir şeylerin yanlış olduğunu gösteriyor.
    Birincisi yatırımcı defter değerinin farkında olmadığı için işlem yapıyor ve spekülasyonlara göre yaptığı için zarar ediyor. Dolayısıyla hisseler gerçek değerlerini bulmuyor.
    İkincisi şirket sahipleri hisselerde oynama yaptıkları için baskı kuruyorlar.
    Üçüncüsü Spekülatörler hisselerden bıktırma politikası uyguluyorlar.
    Dördüncüsü tüm bunları görmeyen veya göremeyen yönetici ve siyasetçiler önlem almıyorlar.
    Bu söylediklerim benim 20 yıldır borsada gördüklerimdir.
    Ben hiç bir siyasetçinin borusunu öttürmem. İdeolojiler de umurumda değil.
    Bana göre yanlıştır bunlar. Değeri düşmesi gereken değer düşmeli, yükselmesi gereken yükselmelidir.
    Bu böyle olursa piyasa doğru işler. Kar eden şirketlerin değeri artarsa o şirket sahipleri de bundan kazançlı çıkarlar. İşte pnsüt bu duruma çok iyi bir örnektir.

7. https://www.google.com/amp/s/www.blo...du-2256096-amp
    Mayıs ayının haberi.Nasipse yarın bende pnsüt hissesi alacağım.

8. Yaprak süt tavan bizim spekülatör uyuyorrrrrr Meksika parabirimi ünvanına sahip spek uyanda hisse ne sahip çık.

Sayfa 727/956 İlkİlk ... 227627677717725726727728729737777827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •