Sayfa 841/956 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 6,721 - 6,728 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Yok döçe ile birlikte yine 200 bin lot kemik duruyor önceden sadece citi de vardı al sat aynı ama 2 yabancı kuruma döndü sadece.

He devam ederse kemik mal da kalmamıştır olacak o ayrı

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Evet haklısın,deutsche'yi bende görüyorum.14 bin lota kadar inmişti,şimdi 75 bin lot oldu.Ancak 200.000 lotu bu şekilde çevirerek ne yapmak istiyorlar.2-3 milyon lot olsa anlarım.Bence yabancı çoktan çıkmış.Bunlar bıyıklının işleri gibime geliyor.Asıl soru 17 milyon lot hisse sahipleri ne yapıyor.Zararları her kritere göre giderek dahada büyüyor?

2. Yabancıya çok takiliyorsunuz bence.ilk 5 kurum harici 6 milyon lot dağınık yokmu? Benim yanlış görüyorum?bu hisseyi bence iş ve yapı kredi yatırım mahvediyor.
     Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Evet haklısın,deutsche'yi bende görüyorum.14 bin lota kadar inmişti,şimdi 75 bin lot oldu.Ancak 200.000 lotu bu şekilde çevirerek ne yapmak istiyorlar.2-3 milyon lot olsa anlarım.Bence yabancı çoktan çıkmış.Bunlar bıyıklının işleri gibime geliyor.Asıl soru 17 milyon lot hisse sahipleri ne yapıyor.Zararları her kritere göre giderek dahada büyüyor?

3. Buyrun haber.Bunuda fiyatlama artık.........

Yaşar Holding/Yiğitbaşı: Bu yılki hedefimiz derinlemesine büyüme

Yaşar Holding, 2021'i derinlemesine büyüme yılı olarak planladı. Son 5 yılda 1.5 milyar TL'lik yatırım gerçekleştirdiklerini söyleyen Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, "Şimdi bu yatırımların kullanım oranını artırma zamanı. Bu yıl ciroda yüzde 20 büyüme hedefimiz var" dedi.

Ülkelerin köklü şirketleri, yılların getirdiği her türlü ulusal ve global ekonomik zorluklara karşı edindikleri tecrübelerle, yeni krizlere karşı en hazır olanlardır şüphesiz... Hızlı adaptasyon yapılarıyla, kısa süreli planlamalar yaparak, büyüme hedeflerini revize eder, maliyet kontrolleriyle de fiyat istikrarını sağlamaya çalışırlar. Türkiye'de bu özelliklere sahip şirketlerden biri de Yaşar Holding. Pandemiye rağmen yatırıma ara vermeyip, yeni ürünleri piyasaya süren, 2020'de yüzde 25 büyüme oranı ile 7.5 milyar TL'nin üzerinde brüt konsolide ciro elde eden Yaşar Topluluğu, bu yıl da derinlemesine büyüme hedefliyor. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve aynı zamanda Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı olan İdil Yiğitbaşı, son 5 yılda reel değerle toplam 1.5 milyar TL'ye varan yatırımların bu yıl derinlemesine büyümede etkin olacağını söyledi. Yiğitbaşı ile bu yıl faaliyet gösterdikleri tüm sektörlerde büyüme planı yapan Holding'in hedeflerini ve özellikle Pınar Süt'ü konuştuk...

Yaşar Holding olarak özellikle gıda alanında öne çıkıyorsunuz. Pandemide bu alana olan talep artışı size nasıl yansıdı? Yaşar Topluluğu olarak çok farklı sektörlerde olan bir şirketiz. Pandemiyle beraber hızlı bir planlama aşamasıyla, sürece çok hızlı adapte olduk. Pandemi döneminde hem boya grubu hem de gıda grubu şirketlerimiz satışlarını artırdı. Yaşar Topluluğu olarak 7.5 milyar TL brüt konsolide ciroya ulaştık, yüzde 25 büyüme gerçekleştirdik. 2020 yılında çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. Yeni ürünler çıkardık, pazarlama faaliyetleri yoğun bir yıl geçirdik. Çalışanlarımızın da gayretiyle üretime ara vermeden 2020'yi kapattık.

> Bu yılki büyüme planınız nasıl?

Bu yıl da yüzde 20'ye yakın bir büyüme hedefliyoruz. Son 5 yılda reel değerle toplam 1,5 milyar TL yatırım gerçekleştirdik. Yatırımlarımız boya, gıda ve içecek iş kolumuz ağırlıklı olmak üzere, üretim, lojistik ve Ar-Ge alanlarında oldu. Bu yıl, yatırımlarımızın meyvesini alacağımız, derinlemesine büyüme hedeflediğimiz bir yıl olacak.

İdil Hanım, siz aynı zamanda Pınar Süt'ün Yönetim Kurulu Başkanısınız. Pınar Süt'te özellikle Urfa yatırımınız bölgede büyük bir ekosistem yarattı. Biraz bundan bahseder misiniz?

Pınar olarak 48 yıllık bir şirketiz. İzmir ve Eskişehir fabrikalarımızdan Türkiye'nin her yerine ürünlerimizi ulaştırıyorduk.6 yıl önce Urfa'ya bir yatırım yaptık, o bölgeden süt almaya başladık. Ayrıca Irak önemli bir ihracat pazarımız. O anlamda da o bölgede olmak, hem Anadolu satışları anlamında hem de ihracat anlamında bizim için önemliydi. Pınar Süt olarak, küçük süt çiftçileri ile, kooperatiflerle çalışıyoruz. Biz o bölgede de küçük aile işletmeciliğini desteklemek, süt çiftçiliğinin gelişmesini sağlamak istiyoruz.

Urfa'da yeni yatırım hedefi var mı? Urfa'yı merkez olarak aldığımızda, 200 km çapında bir bölgeden süt toplayabiliyoruz. Bu anlamda bütün bölgeyi geliştirme misyonumuz var. Yeni ürünler ekledik, fabrikayı geliştirdik. Süzme peynir yatırımı yaptık. Süt, yoğurt, ayran, meyve suyu ve süzme peynir var şu anda. İlk başta 7 çiftlikten süt almaya başlamıştık. Şu an 2 bin çiftçiye ulaştık. Orada süt toplama merkezi de açmayı planlıyoruz. Süt toplama merkezi bizim her zaman yaptığımız bir modeldi. Bu modeli orada da tekrarlamak istiyoruz.

> İhracatla ilgili de bilgi verir misiniz? Pınar Süt olarak Türkiye'den peynir ihracatını başlatan ve yüksek paya sahip bir şirketiz. Pınar Labne ile Körfez ülkelerinde pazar lideriyiz. Şimdi Pınar Labne ile İngiltere ve Avrupa pazarına da giriyoruz. Körfez Bölgesi'nin yanında AB ülkeleri, Orta Asya Cumhuriyetleri, Rusya ve Irak pazarlarında büyümemizi sürdürürken, ABD ve Çin'de de ürünlerimizle yer aldık. HADAF Foods şirketimiz ile BAE'nin ilk peynir işleme yatırımını gerçekleştirdik. 2020 yılında Türkiye toplam süt ürünleri ihracatının %18'ini de tek başımıza gerçekleştirdik. Pınar Süt olarak 44 milyon dolarlık ihracatımızın %54'ünü Körfez ülkelerine yaptık.

> Peki AB'ye ihracatınız nasıl gidiyor?

Avrupa Birliği'ne süt ürünü ihracat onayını alan ilk firmalarından biri olarak, yıl içerisinde İngiltere ve Almanya'ya AB onaylı ürün portföyünde yer alan ürünlerimizin ihracatını gerçekleştirdik. Almanya'da 2000 yılında kurulan Pınar Foods GMBH şirketimiz aracılığıyla üretim yaptırıp AB ülkelerine satış yapıyoruz. Almanya'daki Pınar Foods GMBH ve YADEX INTERNATIONAL GMBH şirketlerimiz 2020 yılında yaklaşık 70 milyon Euro'luk bir ciro gerçekleştirdi.

4. '' Bu yıl da yüzde 20'ye yakın bir büyüme hedefliyoruz. Son 5 yılda reel değerle toplam 1,5 milyar TL yatırım gerçekleştirdik.'' ,

'' ABD ve Çin'de de ürünlerimizle yer aldık. HADAF Foods şirketimiz ile BAE'nin ilk peynir işleme yatırımını gerçekleştirdik. 2020 yılında Türkiye toplam süt ürünleri ihracatının %18'ini de tek başımıza gerçekleştirdik. Pınar Süt olarak 44 milyon dolarlık ihracatımızın %54'ünü Körfez ülkelerine yaptık.''

''Almanya'da 2000 yılında kurulan Pınar Foods GMBH şirketimiz aracılığıyla üretim yaptırıp AB ülkelerine satış yapıyoruz. Almanya'daki Pınar Foods GMBH ve YADEX INTERNATIONAL GMBH şirketlerimiz 2020 yılında yaklaşık 70 milyon Euro'luk bir ciro gerçekleştirdi. ''

Yukarıda ki açıklamadan önemli başlıklar. Pınar Foods GMBH % 44.5 u Pınarsütün. 70 Milyon Euro cirodan bahsediyor.!!!!
    Son düzenleme : KOMODOR 2019; 22-06-2021 saat: 13:35.

5. Hisseyi or...puya çevirmişler. Yatırıp, kaldırıyorlar. Hissede haysiyet filan aramayın.
    Daha açık yazamazdım.

6.  Alıntı Originally Posted by aslan8864 Yazıyı Oku
    Hisseyi or...puya çevirmişler. Yatırıp, kaldırıyorlar. Hissede haysiyet filan aramayın.
    Daha açık yazamazdım.

Piyasada 17 milyon küsür lot hisse var. Benim anlamadığım hepsini nasıl kontrol ediyorlar? Günlerdir zayıf işlem hacmiyle dar bir bantta tutuyorlar.Şubat ayında ki 12 milyon lotluk işlem hacmi ve üç kişinin ceza aldığından bu yana bu şekilde işlem oluyor......

7.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Piyasada 17 milyon küsür lot hisse var. Benim anlamadığım hepsini nasıl kontrol ediyorlar? Günlerdir zayıf işlem hacmiyle dar bir bantta tutuyorlar.Şubat ayında ki 12 milyon lotluk işlem hacmi ve üç kişinin ceza aldığından bu yana bu şekilde işlem oluyor......

Bunlar g.tlerini başlarını sallarken.Ziraatyatırım Haziran aynda 400.000 lota yakın mal topladı........

Kimler kimlerle beraber bilemeyiz takas oyunları devam
    ..
    takılmamak lazım.
    2. Çeyrek bilanço gelsin inşallah bir 30 milyon daha kar olursa kim almış kim satmış hiç fark etmez..

Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Bunlar g.tlerini başlarını sallarken.Ziraatyatırım Haziran aynda 400.000 lota yakın mal topladı........

Sayfa 841/956 İlkİlk ... 341741791831839840841842843851891941 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •