Sayfa 723/956 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 5,777 - 5,784 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Şu pandemi günlerinde en önemli şey hijyenik gıdalar.Sukurki firma bu konuda başarılı.Sizler geçmis kefalet ilişkileri ile kağıtta olumsuz algı yaratıyorsunuz.Kalktimi kalktı.O dönemler öyle idi.2001krizinde onlarca banka battı.Ama şimdi en sağlam sektör Bankacılık ve kurumsallaşmış şirketler.Ulkede dışarıya karşı güven tazelense endeks 2000 bile olur.Simdi Yaşar gurubu özellikle Gıdalarda Türkiye'de başa oynuyor.İhracattada ivme kazanıyor.Tek sorun ne bence.Firma nedense birkaç cılız reklam dışında yer almıyor.Basina mülakat vermiyor.Ekonomi kanalına çıkmıyor..Bloomberg e yazalım hergun aynı adamları görmekten bıktık diye.Gida sektorunden bilgiler aktarsinlar.Roportaj yapsınlar.Bekliyoruz.Sn Tuncay Tursucuda Pınar gurubunu takibe almıştı.Ama baskı var kağıtta.Pnar su nasıl tavan tavan gidiyor.Onun özel bir haber beklentisi yoksa Petun ve Pinarsut un haydi haydi gitmesi gerekmezmi?Cuma akşamı son yarım saatte Tat gıdayı 20 kademe yukarı çekmisler.Ulusoy un kapasite arttırmış.Tukas yine zirveleri zorluyor.Taze kuru aya gitti ama petun ve Pinarsut hala gordugu yerlere gelemedi.Haftasonu muhabbeti olsun bahabindan.Kasasi boş Fener bile 15 günde %100 yaptı helal olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Şu pandemi günlerinde en önemli şey hijyenik gıdalar.Sukurki firma bu konuda başarılı.Sizler geçmis kefalet ilişkileri ile kağıtta olumsuz algı yaratıyorsunuz.Kalktimi kalktı.O dönemler öyle idi.2001krizinde onlarca banka battı.Ama şimdi en sağlam sektör Bankacılık ve kurumsallaşmış şirketler.Ulkede dışarıya karşı güven tazelense endeks 2000 bile olur.Simdi Yaşar gurubu özellikle Gıdalarda Türkiye'de başa oynuyor.İhracattada ivme kazanıyor.Tek sorun ne bence.Firma nedense birkaç cılız reklam dışında yer almıyor.Basina mülakat vermiyor.Ekonomi kanalına çıkmıyor..Bloomberg e yazalım hergun aynı adamları görmekten bıktık diye.Gida sektorunden bilgiler aktarsinlar.Roportaj yapsınlar.Bekliyoruz.Sn Tuncay Tursucuda Pınar gurubunu takibe almıştı.Ama baskı var kağıtta.Pnar su nasıl tavan tavan gidiyor.Onun özel bir haber beklentisi yoksa Petun ve Pinarsut un haydi haydi gitmesi gerekmezmi?Cuma akşamı son yarım saatte Tat gıdayı 20 kademe yukarı çekmisler.Ulusoy un kapasite arttırmış.Tukas yine zirveleri zorluyor.Taze kuru aya gitti ama petun ve Pinarsut hala gordugu yerlere gelemedi.Haftasonu muhabbeti olsun bahabindan.Kasasi boş Fener bile 15 günde %100 yaptı helal olsun.
    Beyefendi sizler derken “ Sizler geçmis kefalet ilişkileri ile kağıtta olumsuz algı yaratıyorsunuz.Kalktimi kalktı.” Genel konuşmayın yazanlardan biriside benim bende tam tersine hissenin düşük dd ile işlem görmesinin bir nedeni kefaletti ortadan kalkınca tekrar fiyatlandırılmadıgını söylüyorum.
    Kusura bakmayın forumda sürekli bir “uluun çıktı bu niye gitmedi” muhabbetinden başka bir fikrinizi göremiyorum varsa bir öngörünüz bilmediğimiz atladıgımız bir şey buyrun yazın bizde Sizden istifade edelim faydalanalım.

Petun’un sayfasında bir arkadaş son takasını paylaşmış benim dikkatimi çeken bir şey oldu!

( omerby said:02-09-2020 21:34
    9.mart.2020.sonrası takas dökümü.
    https://t.co/m9aSjfhmGN?amp=1)

PETUN’dan Citibank,Doçe Bank,Yatırım fonları,Emeklilik fonları,Yatırım finansman (genelde yabancılar hisse taşır) Ciddi bir çıkış yapmış keza Pnsüt’de Yabancı oranında 7,75 (genelde en düşük % 6 oluyor) diplere gelmiş..
    En son Petun 32 TL gittiğinde aynen böyle yabancılar milyon lotları yerlilere devretmişti sonrası malum uçtu gitti.
    Demem o ki , bence aynı kişiler hisse düşerken “yabancı Satıyor,Çıkarkende Yabancı alıyor” muhabbeti yapıyor.
    Devir daim bittiyse hazırlık tamamsa sert bir çıkış olabilir mi ? 🤔
    Y.t.d.

3. Sn sevketli benim yorumum kefalet yorumunu yapanları yermek değil.Bunlar yazilinca kağıda girmek isteyen bir kişi ne kefaleti başka borcmu gar falan algısı ile uzak durabilir.gerci bizim borsada borçlu batık sirketler makbul â—Uluun konusu ise daha enteresan.Son 3aydir özellikle petun uluunun hareketlerine endeksli idi.o çıkarsa çıkıyor düşerse düşüyor idi.Buna haliyle pınar sut ve tatgidada belli ölçüde katılıyor idi.Ama ilk hareket hep uluun dan geliyordu.bu benim gozlemim.gun içi grafiklerde bunlar görülür.Neyse bu şifre çözüldü ise herkagit gücü nispetinde hareket eder.Yani düşük PD/DD ler bir +yaratmadı şimdilik.Ayrica petun 33leri pnsut 23leri görürken şimdiki durumdan dahami iyiydi.Ben temel analize inanırım.Teknik analiz zaten kişilerce yaratılıyor.Kimsenin bilgisini emeğini gozardi etmem.Burda medenice yorumlarımızı paylaşıyoruz hepsi bu...

4.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Sn sevketli benim yorumum kefalet yorumunu yapanları yermek değil.Bunlar yazilinca kağıda girmek isteyen bir kişi ne kefaleti başka borcmu gar falan algısı ile uzak durabilir.gerci bizim borsada borçlu batık sirketler makbul â—Uluun konusu ise daha enteresan.Son 3aydir özellikle petun uluunun hareketlerine endeksli idi.o çıkarsa çıkıyor düşerse düşüyor idi.Buna haliyle pınar sut ve tatgidada belli ölçüde katılıyor idi.Ama ilk hareket hep uluun dan geliyordu.bu benim gozlemim.gun içi grafiklerde bunlar görülür.Neyse bu şifre çözüldü ise herkagit gücü nispetinde hareket eder.Yani düşük PD/DD ler bir +yaratmadı şimdilik.Ayrica petun 33leri pnsut 23leri görürken şimdiki durumdan dahami iyiydi.Ben temel analize inanırım.Teknik analiz zaten kişilerce yaratılıyor.Kimsenin bilgisini emeğini gozardi etmem.Burda medenice yorumlarımızı paylaşıyoruz hepsi bu...
    Arif bey; Elbet yorum yapın medenicede yorumlarınızı paylaşın bir şey dediğim yok,buna hakkımda yok ama aynı şeyleri başkalarıda kendileri için bekliyor.
    Sizin hisse için “kötü algı olursa yatırımcı gelmez” tezinizin tam tersini düşünüyorum zira hem petunda hemde Pnsüt’de zaten güçlü çoğunluk hisseyi toplamış bir grup var bunlar zaten yeni yatırımcı istemiyor,bana göre elinde hisse olan yatırımcıların malını almak istiyor,elindekini kaptırırsa şayet hisseyi süründürerek (aylardır olduğu gibi) alanıda pişman eder.
    (Pınsu’da finansalları kötü sürekli zarar ettiği ve çok pahalı dd ulaştığı için kimse kalmamış orda daha güçlü Spek o yüzden çok sert çıkıyor )
    Y.t.d.

5. Yani spegi pes ettirecek bir babayiğit lazım...Ben sanki tahmin ediyorumda o babayiğit ama hep aynı şeyi söylemiş oluyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Neyi tartışıyorsunuz!

Yaşar holding patronu uyaklık yapmış, Yaşar holdinin borcuna borsada halka açık şirketleri garantör yaparak petun ve pnsüt olumsuzlaştırmış. Yatırımcıyılarıda endişeye sokmuş. Yani yatırımcıların elindeki hisselerinde alınması riskini oluşturmuş.

Yaşar holding kendi borca karşı, sadece kendi sahipliğindeki pnsüt, petun veya diğer şirketlerin hisselerini teminat vermeliydi. Doğru olanı da buydu.

Yaşar holdingin borcu petun ve pnsüt ün diğer ortaklarını ilgilendirmez, diğer ortakların varlığınıda riske sokmasını spk ve yatırımcılar tarafından kabul edilmemeliydi.
    Ayrıca şirketin üretim , pazarlama ve finasal yapı olarak ulaştığı koşullarda , pnsüt ve petun şirket birleşimine de gidilmesi ortaklık yararına olur.
    Bu birleşme ile iştirak şirketlerin çoğunluk hisse kontrolü de getirdiğinden bu iştirakler tam kondolide edilir ve şefaflıkta artar.

7. İnşallah şirketler birleşir.Aklin yolu birdir.

*Türkiye’nin en büyük gıda ihracatçısı konumunda olan Yaşar Topluluğu’nun şirketlerinden olan HADAF Foods’un Abu Dhabi’de gerçekleştiriği tesis yatırımına ilişkindir. Söz konusu tesiste üretilen ürünler Pınar Süt’ün bölgeye ihraç ettiği ürün çeşitlerinden farklıdır...

Şirketden cevap geldi doğruysa sıkıntı yok ihracatı etkilemez bence olumlu ama böyle bir açıklamayı ilk zamanlarda yapmalıydı şirket bu cevap için 15 20 gün beklemeleri bile soru işareti..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 723/956 İlkİlk ... 223623673713721722723724725733773823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •