Sayfa 829/956 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon
Arama sonucu : 7645 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Hiç bir şey olmaz bu kağıttan

2.  Alıntı Originally Posted by aslan8864 Yazıyı Oku
    Ülkede her şey alt üst olmuş. Bu görüşü nereden mi çıkardım? Pnsüt hissesinin durumundan elbette. Biraz önce metur hissesinin 6 lira olduğunu görünce, içimden hissenete girmek bu düşüncelerimi yazmak geldi. Belki paylaşarak rahatlamak istedim.
    Özellikle pandemiden sonra bizim borsada her şey alt üst oldu. Dandik hisseler tavan tavan giderken, temeli sağlam hisseler yerlerde sürünüyor. Peki bu borsa bu kadar hastalıklı hale nasıl geldi. Bu çok uzun bir araştırma konusu.
    Yatırımcılığı bilmeyen halk mı, halkın elindekini sömüren patronlar mı, onlarla işbirliği yapan aç gözlü spekülatör mü, tüm bunlara seyirci kalıp kendi koltuğunun sevdasındaki siyasetçi ve yöneticiler mi? Yoksa hepsi mi?
    14 eylül 2020 tarihinde yazmış olduğum yazı yukarıdadır. Söylediklerimin halen arkasındayım. Üstelik Metur hissesi 30 liraların üstünde olduğundan sözlerimi üçle çarpın.

Gelelim hisse yorumuma; bu hissede tek bir grup var. İş yatırım, Yapı kredi yatırım, citibank hepsi tek bir grup veya kişidir. Bu hisseyi ya uzun vadeli yatırım gibi düşünün, ya da satın çıkın. Ben bu oyunları bir çok hissede gördüm. Biri alır, biri satar, böylece vatandaşı bıktırırlar. Belki bir yıl, belki beş yıl beklersiniz, bir yerden arsa almış gibi düşünün.

Bu hisseden korkum hiç yok, benim korkum borsa endeksi. Yabancılar bu hükümet olduğu sürece bu ülkeye gelmez. Yüksek enflasyona hazırlıklı olun. Yüksek enflasyondan en iyi korunma aracı ucuz kalmış hisselerdir. Çünkü varlıklarının değeri artar.

3. Arkadaşlar! Bu hisseyi aylardır baskılayan ve güvenerek yatırım yapan yatırımcıyı aylardır üzen O...pu çocuğu kimdir acaba?

Kaşar holdingin bizzat kendisi iş yatırım üzerinden

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku

Sayın sertol ! Citi bugün 243.000 lota düştü.Geçen gün yazdığımda 340.000 e çıktığını yazmıştım.Israrla neden satıyor anlamadım.Tahtacı muhtemelen yabancı satışının bitmesinin bekliyor olabilir.

İş yatırım 30 dan basan önünü kapatan patrondu..
    Bir süredir yabancı satıyor 22 lerden beri.
    Bitsin rahatlarız tahminim 150 bini kemiktir yani ucuna geldik hayırlısı olsun inşallah..
     Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Sayın sertol ! Citi bugün 243.000 lota düştü.Geçen gün yazdığımda 340.000 e çıktığını yazmıştım.Israrla neden satıyor anlamadım.Tahtacı muhtemelen yabancı satışının bitmesinin bekliyor olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Bitsin rahatlarız tahminim 150 bini kemiktir yani ucuna geldik hayırlısı olsun inşallah..

Kaşar holding veya Pınarsüt 243.000 lot alım yapsında bitsin bu işkence.( Zira Pınarsüt portföyünde daha önce piyasadan aldığı 286.743 lot var zaten.)

8.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku

Alt şirketimiz Pınarsuyun defter değerinin 5 katında işlem görmesine izin veriyorlar.Üstelik düne kadar özsermayesi eksideyken son bilançoda artıya geçmişken,bilançosu hala zarardayken.Çok enteresan değil mi?

Sayfa 829/956 İlkİlk ... 329729779819827828829830831839879929 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •