Special Days Image
Sayfa 628/955 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 7640 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Şimdi arkadaşlar söyle bir haftanın analizini yapmak lazım benim en çok dikkatimi çeken 2 olay var biri Meri pasif ten sattı pek görülen birsey değil ikincisi credit maliyetinin çok altında stop olmak istedi ama hisse yine de tutundu cuma günü pasifte karanlık odada 33 bin alış vardı 18.15 de yabancı tahtaya girdi iyi mi oldu kötü mü oldu bunu zaman gösterecek ama benim migdemi bulandırdı bu yabancının işlemleri tamamen robotlar duyguları yok belli parametrelerde işlem yapıyor mesela cuma sattığını pazartesi yüksek fiyattan toplamaya devam da edebilir hersey olabilir suni gündemlerle borsa da bu hafta ciddi düşüşler oldu piyasanın gazi alındı korku salındı piyasaya pinarsut için ise şunu diyebilirim pandemi sürecinden olumlu etkilemiş karlılığı artmaya başlamış bir şirket dikkat etmemiz gereken konu ise faizlerin bu kadar düşük olduğu bir dönemde temettü çok önem arzeder temettü verimi yükselen hisseleri iyi irdelemek lazım ben ilerleyen süreçlerde daha ciddi olarak fonların gelmesini bekliyorum al sat ci yabancı dan bir cacık olmaz

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Uzun bir süre Klimasani takip ettim.aldim sattım kendi bütçeme göre.Pandemi dönemine kadar herşey çok güzeldi.kagit 24 lere gitmiş 30/35 ler konusuluyordu.Ama pandemi birçok kağıt gibi onuda ters yaptı.Hatta en iyi bilanço getirdiği dönemlerde zarar açıkladı.o aralar 16/19 aralığında idi.zarara rağmen kağıdı tuttular.fazla bırakmadılar.Pinar gurubuda bütün beklentileri aşan kar getirdi ve dahada fazlasını getirecek inşallah bunuda gitmesin diye tutuyorlar.0.90 PP/DD KAC firmada var.AH PATRON AH diyesi geliyor insanın.gercek yatırımcısını üzüyor..ya malımızı kaptiriyoruz yada huzurumuzu .oysa güneş hemen dağın ardında yukseliyor.

3. Payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Salix Yatırım Holding A.Ş. (Şirket)'nin ve bağlı ortaklıklarının finansal ve faaliyet durumları nedeniyle, 31/12/2019 tarihli finansal raporlarına ilişkin bağımsız denetçi görüşü de dikkate alınarak, Kotasyon Yönergesinin 23/1-c ve 23/1-d maddeleri kapsamında Şirket paylarının 13/07/2020 tarihinden itibaren Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.

Bu kağıtta olanlar varsa , ne yazıktır ki, tahtası kapatıldı. Metal den sonra , salıx de, 10 Temmuz 2020 Cuma günü 9,97 TL. fiyatlarda seyrederken , seans bittikten sonra , tahtasının kapatıldığı , KAP da duyuruldu.

Demek ki , gözaltı pazarındaki diğer kağıtlarında , sırasıyla atılma durumları olabilir. Bu pazarın kağıtlarından uzak durmak gerektiğini , bir kez daha anlamış olduk. Zaman içerisinde , muhtemelen , diğer gözaltı pazarı kağıtlarında da kapanmalar olabilir,

Pınarsüt gibi , sağlam , ucuz , karlı şirketler varken , macera peşinde koşanların başlarına neler geldiğini görüyoruz.
    Son düzenleme : By Akıl; 11-07-2020 saat: 23:08.

4.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Payları Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Salix Yatırım Holding A.Ş. (Şirket)'nin ve bağlı ortaklıklarının finansal ve faaliyet durumları nedeniyle, 31/12/2019 tarihli finansal raporlarına ilişkin bağımsız denetçi görüşü de dikkate alınarak, Kotasyon Yönergesinin 23/1-c ve 23/1-d maddeleri kapsamında Şirket paylarının 13/07/2020 tarihinden itibaren Borsa kotundan çıkarılmasına karar verilmiştir.

Bu kağıtta olanlar varsa , ne yazıktır ki, tahtası kapatıldı. Metal den sonra , salıx de, 10 Temmuz 2020 Cuma günü 9,97 TL. fiyatlarda seyrederken , seans bittikten sonra , tahtasının kapatıldığı , KAP da duyuruldu.

Demek ki , gözaltı pazarındaki diğer kağıtlarında , sırasıyla atılma durumları olabilir. Bu pazarın kağıtlarından uzak durmak gerektiğini , bir kez daha anlamış olduk. Zaman içerisinde , muhtemelen , diğer gözaltı pazarı kağıtlarında da kapanmalar olabilir,

Pınarsüt gibi , sağlam , ucuz , karlı şirketler varken , macera peşinde koşanların başlarına neler geldiğini görüyoruz.
    Bu şirket şuan piyasada ucuz kalmış bir şirket ama endeks teki sürü piskolojisi öyle yada böyle bir şekilde etkiliyor hisseyi pınar sütun marka değeri de göz önüne alındığı zaman dd 0.50 diyebiliriz yalnıs hatırlamıyorsam 500 milyon civarında marka değeri olan bir şirket bir diğer husus ise fk oranı fk oranınin 6 aylık ve 9 aylık bilancolar da baz etkisi ile ciddi düşüşler göstereceğini düşünüyorum tabi bu varsayimimizi yaparken ilk çeyrek performansını ve pandemi sürecini göz önüne alıyoruz şuan piyasada hem dd olarak iskontolu hemde fk oranı olarak gayet uygun olduğunu düşünüyorum faiz ler in bu kadar düştüğü bir ortamda temettü verimliliği artan bir şirketin ederi er ya da geç bulunur ilerleyen süreçlerde bu saydığım sebeplerden dolayı endeksten ayrisacagini düşünüyorum 2015 yılında 20 TL leri gören şirket 2020 yılında aradan geçen 5 sene sürecinde halen bir adım ilerleyememistir tabi bunun altında yatan temel sebepler var idi yaşar gurubunun şirket i teminat olarak göstermesi piyasada ki rekabet ortamı süt fiyatlarının nispeten düşük seyretmesi ile şirket hisseleri geçen süre zarfında zor günler geçirmiştir bu olaylar ışığında Arap coğrafyasına fabrika kurulmu gibi yeni pazarlar arayışına girmiş ve fabrika faaliyetlere başlamıştır diğer yandan süt ve süt ürünleri de ciddi fiyat artışları da olmaya başlamıştır yakın dönemde ise pandemi süreci gelişmiş ve gıda güvenliği ile birlikte gıda ya olan talep te talep patlaması yaşanmıştır en son durumda ise cine süt ihracatının onu açılmış ama hali hazırda bununla ilgili bir gelişme de olmamıştır sonuç itibari ile bu yazdıkların tamamen benim kendi görüşüm olup hayal ürünüdür herkes kendi değerlendirmesini yapsın arkadaşlar herkese iyi hafta sonları dilerim

5.  Alıntı Originally Posted by mahzen01 Yazıyı Oku
    Anlamıyorum bu kağıdı spekülatörü tam bir ******** böyle olmaz. Şuan yükseltmesi gerekirken yerinde saydırıyor. Eğer 6 aylık bilançolarda hareket sağlamazsa ozamab tam puşstsun diyecrm
    Yatırımcı tavsiyesi değildir
    Kusura bakmayınarkadaşlar bizim spekülatör çulsuz puşt.
    Malı kaptiriyorlar sonra topluycaz diye böyle mal mal hareketler yapıyorlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117

7.  Alıntı Originally Posted by brokır5 Yazıyı Oku
    Güzel ama ilginç bir hisse ..sabah 20 fiyattayken 19500 fiyata 2000 lot yazıldım gelmiş akşama dogru..en ucuz ben aldım zannettim sevindim ..ama fazla sevinemedim ..kapanış daha da aşadan olmuş ..
    Piyasa +yörsanın battı haberi etkilemiş olsa gerek ..yaprak sütte aynı oranda çakılmış
    Hayırlısı bakalım neler olacak ..ytd
    çinli yetkililerin türkyede süt peynir v.s en kaliteli üreticiyle anlaşma yapmak için incelemelerde bulundukları söyleniyo ..pınar ürünleri kalitedir.. umarım pınarla anlaşırlar ...ama bunun tabi kap da bildirmeleri gerekiyo ..eyer böyle bi olay varsa gizli kapaklı yapmaları suç ..sonuçta halka açık bişirket yatırımcının bilmeye
    hakkı var ..ytd

8. brokır5 said:
    Bugün 13:14
    Alıntı Originally Posted by brokır5 Yazıyı Oku
    Güzel ama ilginç bir hisse ..sabah 20 fiyattayken 19500 fiyata 2000 lot yazıldım gelmiş akşama dogru..en ucuz ben aldım zannettim sevindim ..ama fazla sevinemedim ..kapanış daha da aşadan olmuş ..
    Piyasa +yörsanın battı haberi etkilemiş olsa gerek ..yaprak sütte aynı oranda çakılmış
    Hayırlısı bakalım neler olacak ..ytd
    çinli yetkililerin türkyede süt peynir v.s en kaliteli üreticiyle anlaşma yapmak için incelemelerde bulundukları söyleniyo ..pınar ürünleri kalitedir.. umarım pınarla anlaşırlar ...ama bunun tabi kap da bildirmeleri gerekiyo ..eyer böyle bi olay varsa gizli kapaklı yapmaları suç ..sonuçta halka açık bişirket yatırımcının bilmeye
    hakkı var ..ytd

Pınar Sütün BİST deki fiyat hareketlerinin Yaprakla,Yörsanla hiç bir ilgisi yok.
    Hani derler ya “güzellik başa bela” imiş bazı durumlarda, Sütün durumuda aynen böyle hisse kimseyle paylaşılmak istenmiyor..
    Yabancı oranı %17 çıkmış.bir ölçümüdür ???
    Yani pozitif bakılabilir yabancının borsadan her gün çıkış yaptığı bir dönemde ama bana göre zaten satarkende bunlar cep to cep yapıyorlardı hisse hem aşağı hem yukarı toplanmak isteniyor,toplanıyor.
    Y.t.d.

Sayfa 628/955 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •