Sayfa 155/956 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 7645 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

kağıdın dibi yok, ky elindeki 2000-3000 lotu satınca hisse % 1 eksiye geçiyor. Şaka gibi..
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

2. Şirketin dip fiyatı 12,50 ydi dün kırıldı 12,33 leri gördü. Yılbaşına göre -%39 düşmüş gözüküyor borsa bu kadar yukarı gitmişken. Acaba eksik olan ney diye düşünüyor insan. Kaldı ki pınar'ların en çok yabancı sahipliği olan hissesi; %56,6 yabancı payı var bu hissede. 12,50 tam defter değerine denk geliyor Türkiye'nin en değerli ve saygın süt markası belki de ama yıllara sari pd/dd si 1,6 yken neden şimdi 1,0 'da o da ilginç. Yani bir gariplik var ama ney bilemedim.
    Birde şunu söylemem lazım Pınar'ın kesinlikle satış politikaları özellikle süt konusunda değiştirmesi lazım, özellikle süt konusunda. Pınar süt 3,50 tl şu an markette, ve her zaman en pahalı uht kutu süt, yani sütaş,içim ve sek falan 2,70-3,15 arasındayken neden böyle pahalıya satıyorlar anlamıyorum, marketler mi fahiş geçirme yapıyor Pınarsüt'e orasını bilemem ama atıyorum pınar peynir ve sucuk gibi ürünleri diğer firmalarla rekabet fiyatlarında iken sütte niye böyle yapıyorlar ilginç, sonuçta köylüden 1,30 Tl ye alınıyor. Buda satış politikalarına ilişkin bir düşüncemdi paylaşmak istedim, çünkü pınar süt alan görmüyorum artık çünkü bende almıyorum.

Haklısınız 12,50 yi kırmaması en azından kıracaksa bile direnmesi lazımdı ancak tepki bile gelmedi. Hatta daha önce bahsettiğim usd bazlı desteği bile çalışmadı. Fiyat düşürmek üstüne bu kadar uzun süreli ve sert baskı yapıldığını az gördüm.. Evet kar performansı çok iyi değil belki ama bu şirket zararda da değil. Diğer grup şirketleri kendince prim yaptı ancak pnsut daha kafasını kaldıramadı yerden. Şuanda ekranda gözüken 20.000 lot satışla hisse %2.63 ekside. Bu durumun açıklamasını veya olası sebebini şirkete sorsanız cevap alamıyorsunuz, hisse değeri koruma adına geri alım da yapmıyorlar, dişe dokunacak en ufak olumlu bir haber akışı var mı deseniz, o da yok. Hepsine tamam ama endeksin düşüşüne, sanki çok prim yapmış gibi en önde ayak uydurması nedir? işte bu benim midemi bulandırıyor.

Endeks tekrar 70.000 e düşse hisse ne olacak çok merak ediyorum..

5. Karlılık azaldığı için hissenin düşmesi gayet normal. Hisse tepki bile vermeden istikrarlı bir şekilde düşünüyor, daha da düşeceğe benziyor. Çünkü hissede hacim yok, yani güçlü bir alıcı gelmiyor. Hisse halen ky tarafından alınıyor, tipik maliyet düşürme alımları...yani hisse defter değerinin altında olmasına rağmen hala ky’ye dağıtılıyor. Burası dip diyerek iddialı konuşmamak gerekir, dibin olduğu yerde hacim de olur. Piyasa fiyatının altına pasiften alım emri giren herkese veriyorlar. Deneyin görün!
    Nakit ihtiyacı için satmak zorunda olsanız, birkaç bin lot satsanız hisse en az %1 aşağıya iner. Bu işte utanç vesikasıdır bir tahta için. Her hisse iner çıkar, işin doğasında bu vardır, lakin bu sığlık, bu boş kademeler kabul edilemez.
    Birkaç market zincirini dolaşıp fiyatlara baktığınızda pınarın ürünlerinin indirimli olduğunu göreceksiniz. Yani 4. Çeyrek kar marjları da çok düşük...

Dikkatimi çeken başka bir hususta şu, düşerken boş olan kademeler hisse çıkmaya çalışırken nedense dolduruluyor. Kimse bana fırsat bulan ky satıyor demesin, 3-4 hafta önce olan işlem hacmini hatırlayın lütfen.

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Kaşar 23,90'a gelmiş, Süt 3,50 lirada, protein süt 5,60'ta, 2kg yoğurt 10 lirada, tereyağı kilosu 51 lirada.

Yani ürün fiyatları zirvelerde ve çoğu kişiye pahalı geliyor, indirimler oluyor ara ara ama her marka yapar.

Önemli olan raf fiyatlarındaki artış maliyet artışının üzerinde mi ? Çiğ süt fiyatı resmi olarak 1,40 lirada çünkü.

2017/3Ç'de bir ciro zıplaması yaşadı bu şirket bunun nedeni tam olarak anlaşılamadı, incelenmeli...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Kaşar 23,90'a gelmiş, Süt 3,50 lirada, protein süt 5,60'ta, 2kg yoğurt 10 lirada, tereyağı kilosu 51 lirada.

Yani ürün fiyatları zirvelerde ve çoğu kişiye pahalı geliyor, indirimler oluyor ara ara ama her marka yapar.

Önemli olan raf fiyatlarındaki artış maliyet artışının üzerinde mi ? Çiğ süt fiyatı resmi olarak 1,40 lirada çünkü.

2017/3Ç'de bir ciro zıplaması yaşadı bu şirket bunun nedeni tam olarak anlaşılamadı, incelenmeli...
    Kar Marjların düşük olduğu net...
    Kısa vadeli borç yüksek
    Bu nedenle 2018’de temettü vermeyebilir
    Verse de kuş kadar, temettü verimliliği düşük olacak
    Boykot korkusundan ucuza mal satıp durmuşlar işte...süt ihalesi iptal olmuş, kısa vadeli borçlar....
    Kağıt ucuz ama Ortam da kötü...
    Hacmin olmadığı yerde hiçbir halt olmaz, üçer beşer kademe salar durur kendini aşağıya. Ne zaman ki bi alıcı gelir, zaten onun geldiği hacimden belli olur...
    100 bine inersek 11.80 desteğine bakılır
    Bilmiyorum
    Ytd

Sayfa 155/956 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •