Sayfa 111/956 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon
Arama sonucu : 7644 madde; 881 - 888 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Endeks düşünce ne yapacak gerçekten merak konusu benim için. 102.000 endekste bu fiyat

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

El insaf arkadaş 4-5 kuruşa kim nereden mal aldı da mal veriyor. Hissenin her çıkış denemesinde hemen kafaya vuruluyor.

Hisse talep görmüyor, ilgi yok zira hikayesi yok

Yatırım Tavsiyesi Değildir

4.  Alıntı Originally Posted by mehmet16 Yazıyı Oku
    Hisse talep görmüyor, ilgi yok zira hikayesi yok

Yatırım Tavsiyesi Değildir
    Bugün piyasa alıcılı, hava pozitif, talep gelmiyor değil geliyor da düşündürücü olan bu talebe karşı inatçı satışlar da geliyor. 102 bin endex te bu düşük fiyata rağmen bu inatçı satışlar gerçekten düşündürücü. Sanırım hisseye olan güven ve algı iyice sarsılmış durumda. Durumu ancak gelecek güzel haberler ve iyi bilançolar düzeltebilir. Yoksa gidişat pek iyi değil.

Alıntı Originally Posted by sozbilen Yazıyı Oku
    Bugün piyasa alıcılı, hava pozitif, talep gelmiyor değil geliyor da düşündürücü olan bu talebe karşı inatçı satışlar da geliyor. 102 bin endex te bu düşük fiyata rağmen bu inatçı satışlar gerçekten düşündürücü. Sanırım hisseye olan güven ve algı iyice sarsılmış durumda. Durumu ancak gelecek güzel haberler ve iyi bilançolar düzeltebilir. Yoksa gidişat pek iyi değil.
    Katılıyorum ama halen bunun sebebini bulabilmiş değiliz. Çiğ süt, ihracat, boykot ve burada konuşulan hiçbir sebep bu baskıya açıklama getiremez. Şirkette ciddi bir yabancı ağırlığı var ve bu sebeple şirketin değerine usd bazında bakıyorum sürekli ve inanın bu kadar kötü, belkide bist'in bu son yükselişindeki en kötü 10 performans arasına girecek bir performansı benim aklım almıyor. Buyurun grafik,

Bu arada endeks 103.000 oldu ama 14.49 gören hisseyi 15 dakikada tekrar aşağı çektiler. Bunun sebebi konuştuğumuz hiç bir şey olamaz. Hepimiz bist'te yatırım yapıyoruz ve bir çok hisseyi araştırıyoruz. Ben Kar ettiği halde bu kadar kötü performans sergileyen başka şirket görmedim arkadaş!!

Tamam 23'e çıkmasın ama 14,41 nedir Allah aşkına? tknsa hissesi bile efsane zarardan ilk çeyrek kara geçti ve öz sermayesi halen ekside olmasına rağmen dip fiyatından %100 prim yaptı. Peki bu ne yaptı? Sadece beyin fırtınası yapmaya çalışıyorum, belkide benim bilmediğim bir sebep vardır..

7.  Alıntı Originally Posted by productivity Yazıyı Oku
    Tamam 23'e çıkmasın ama 14,41 nedir Allah aşkına? tknsa hissesi bile efsane zarardan ilk çeyrek kara geçti ve öz sermayesi halen ekside olmasına rağmen dip fiyatından %100 prim yaptı. Peki bu ne yaptı? Sadece beyin fırtınası yapmaya çalışıyorum, belkide benim bilmediğim bir sebep vardır..
    İnanın benim de aklım almıyor bu fiyatları. Ama güven ve itibar önemli. İtibar lekelenirse kimse bulaşmak istemez doğal olarak. Zaman zaman istikrarsız gelen bilançolar gerçekten güveni sarsacak ve ne oluyor dedirtecek cinsten bilançolar. 2016 yılı için güzel bilanço beklentisi vardı son çeyrek bilançosu açıklanana kadar hava gayet olumluydu hisse 17,26 ya kadar da çıkış yakaladı ama son çeyrek bilançosuyla hayal kırıklığı yarattılar ve hava tersine döndü. 2015 son çeyreğinde 24 milyon TL civarı kar gönderen şirket, 2016 son çeyreğinde çok ilginç 4.5 milyon TL civarı kar gönderdi. Yılın aynı dönemi olmasına rağmen bir yılda ve yılın bir çeyreklik döneminde 20 milyon TL civarı bilanço farkı nasıl oluştu? Böyle istikrarsız bilançolar gelirse, akıllara da türlü türlü düşünceler gelir ve güven kalmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by productivity Yazıyı Oku
    Sn Productivity, Pnsut'te bu düşük fiyatı son yıllarda düşen temetü verimi ile de açıklayabiliriz diye düşünüyorum. 2010 - 2017
    arası bilançolarını incelerseniz son 7 yıldır yıllık karı pek arttıramıyor Pnsut. Son gelen yıllık bilanço ile 7 yıl önceki bilanço hemen hemen aynı. Mevcut durumda Petun'un temetü verimi Pnsut'ten iyi duruma geldi. Bu yıl için hisse başına 0,85 TL temetü ödeyen Petun 9,70 civarı işlem görürken hisse başına 0,77 TL temetü ödeyen Pnsut 14,40 civarı işlem görüyor. Temetü verimini baz aldığımızda Ya Petun daha ucuz ya da Pnsut daha pahalı. Çünkü Petun mevcut durumda daha iyi temetü ödemesine rağmen Pnsut'ten daha ucuz işlem görüyor.

Sayfa 111/956 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •