Sayfa 863/956 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 6,897 - 6,904 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Pınarsütün 3-4 çeyrekte bir açıkladığı yüksek kârlar bu grafikte görülüyor.

2. Arkadaslar bunun verdigi verecegi temettuden ne olur ALLAH askina yahu, burada eskaza dogru zamanda bulunursan birazcik nasiplenirsin o da sansina olur..

SM-G615F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Kalender Bey öldürdün beni sabah güzel moralle işe gideceğim birazdan 😃
    12 yıl iyi sabır varmış sizdede.
    O kadar da sabırlı değilim, Şanlıurfa fabrikasına başlandıktan bir süre sonra bilançoların bozulduğunu, kârın düşmeye başladığını görünce 2014 veya 2015 te 17,60 civarında sattım Pnsüt hisselerini, ama Petunu tutmaya devam ettiğim için bunu da takibe devam ettim. Sonra 2018 de hisse fiyatları çok düşünce bir miktar tekrar aldım.

4. Kalender Bey,ben ilk Petunda 25 civarı alım yaptığımda 40 ları görse realize edecektim kademeli olarak.Bir kısımda uv kalır diye planlamıştım.
    Evdeki hesap çarşıya uymadı düştükçe alım yaptım.Sonra hadi altın veya mevduat getirisi kadar olsun o da yeter dedim.
    Baktım o da olmayacak bari temettü hissesi aldık deriz kalsın bir köşede dedim.E oda olmuyor size göre
    Öldürdünüz resmen beni 😄

Şu an baya bir yüksek hedef fiyat koydum kendime tahtadaki baskıya inat.
    Petunda var PnSüt de var bende.

Şimdi ben genel kurula katılıp söz alsam ve şirketin holding bünyesinde başka şirketten alacağını tahsil edip kredi borcunu azaltmak yerine neden krediye faiz ödediğini sorsam illa bir şekilde izah ederler diye düşünüyorum.Böyle yapacaklarına bedelli açıklasınlar daha iyi olmaz mı?Teknik olarakta konuya hakim değilim,cimere yazan oldumu,bir sonuç çıkarmı sizce..Dişimizden tırnağımızdan arttırarak hisse alıyoruz.
    Ytd.

5. Bana göre sektör ortalamasına gelebilecek bir hissenin bu fiyatlara düşmesinin sebebi ile ilgili baya bir tez yazılabilir.
    Nasip kısmet,ötesi hikaye.
    Ytd.

6. Twitter’da bir arkadaş gayet güzel özetlemiş durum aynen böyle ve gelen tepkiler üzerine Yaşar holding açıklama yapmak zorunda kaldı ve “her şeyin yasal olduğunu iddia etti” bu şirket benim kanaatimce çok daha yüksek kâr elde ediyor ve bir şekilde kötü gösterilen bilançolar ilede piyasa şirketin hisselerini bedavaya topluyorlar bu karaktersizler ne zaman istedikleri miktarda lot sayısına kavuşur o zamanda hisseyi uçururlar sonra tepelerden millete vermeye başlarlar.
    Maliye bir inceleme yapsa dürüstçe tabi sıkıntı yaşayacakları ortada.

Alıntı;
    (Maalesef ürünleri yaşar birleşik pazarlama üzerinden satıp ;ybp üzerinden ödemelerde gecikme yaptırıp şirketin nakit akışını bozarak kredi çekiliyor.. Bu kredinin faizide karlılığı götürüyor.. Bir nevi 500 600 parasını holding de bırakarak holdingi bedavaya fonluyor.
    Bunların hesabı genel kurulda sorulacak.. Yoksa 6 aylıkta 50 55 arası kar rahat gelirdi..)

Pnsüt özelinde genel kurulda soracağım 2 soru var:
    Ybp piyasaya vadeyle verdiği mala ne kadar vade farkı koyuyor?Bu vade farkıyla pınar sütün ybpye uyguladığı faiz oranı aynı mı?
    Değilse burda yatırımcıların ciddi zararı olduğunu düşünüyorum.
    Y.t.d.
    Son düzenleme : şevketli; 01-09-2021 saat: 07:43.

7. Sn şevketli, halka açık bir şirketi nasıl olurda dediğiniz gibi kullanabilirler? Şu iştirak olayı suistimal mi ediliyor? Neden şikayet etmiyoruz?

Sayfa 863/956 İlkİlk ... 363763813853861862863864865873913 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •