Sayfa 333/962 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 7692 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. MSCI Turkey %5.37 + Bistte yarın show var...Umarım Pınar grubuna yansır...Sağlıcakla kalın...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim;65 yaşımdayım.İnan bana; gecenin karanlığında kara taşın altında gezen kara karıncanın izini görürüm desem,abartı olmaz.26 yıldır kesintisiz borsadayım.Yıllar içinde spek,dolayısıyla senet haraketlerini izleyerek spekin ne yapmak istediği konusunda çok büyük tecrübe edindim.Edindim ama hala tongaya düşüyorum.Bak bir örnek vereyim; bir süre önce 2,50 den ADESE aldım.Senedi öyle bir düşürdü ki,1,63 lere getirdi.Ve senet 2,14'e çıkınca lanet olsun deyip sattım.Sattıktan sonra senet 6,5 ları geçti.Bu olay daha yeni oldu.
    Petun'da düşüş haraketi başlamadan önce 6,55 den 690'a kadar yarıdan biraz fazlasını verdim.Sonra 6 ve aşağısında verdiklerimi ufaktan toplamaya başladım.Ufak ufak lotlar halinde aldığım zaman bile öylesine kızıp aşağıya basıyor ki,sanki anasına küfrettim.
    Kairos'un bizzat kendisi olup olmayacağı konusunda sana kesinlikle katılıyorum.Pekala olabilir.Böyle bir ortamda,bu fiyattan asla senet çıkılmaz zira.Bunu en aptal'ı yapmaz.

Haydi diyelim Petun'u Kairos satıyor.PNSUT'u kim satıyor? o neden düşüyor?Bir borç meselesini bilerek servis edildi ve millet düşüşü buna yoruyor.
    Behzat Abi demem lazım artık...harika bir özet olmuş...

SM-J700H cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. PNSUT - Pınar Süt

Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim;65 yaşımdayım.İnan bana; gecenin karanlığında kara taşın altında gezen kara karıncanın izini görürüm desem,abartı olmaz.26 yıldır kesintisiz borsadayım.Yıllar içinde spek,dolayısıyla senet haraketlerini izleyerek spekin ne yapmak istediği konusunda çok büyük tecrübe edindim.Edindim ama hala tongaya düşüyorum.Bak bir örnek vereyim; bir süre önce 2,50 den ADESE aldım.Senedi öyle bir düşürdü ki,1,63 lere getirdi.Ve senet 2,14'e çıkınca lanet olsun deyip sattım.Sattıktan sonra senet 6,5 ları geçti.Bu olay daha yeni oldu.
    Petun'da düşüş haraketi başlamadan önce 6,55 den 690'a kadar yarıdan biraz fazlasını verdim.Sonra 6 ve aşağısında verdiklerimi ufaktan toplamaya başladım.Ufak ufak lotlar halinde aldığım zaman bile öylesine kızıp aşağıya basıyor ki,sanki anasına küfrettim.
    Kairos'un bizzat kendisi olup olmayacağı konusunda sana kesinlikle katılıyorum.Pekala olabilir.Böyle bir ortamda,bu fiyattan asla senet çıkılmaz zira.Bunu en aptal'ı yapmaz.

Haydi diyelim Petun'u Kairos satıyor.PNSUT'u kim satıyor? o neden düşüyor?Bir borç meselesini bilerek servis edildi ve millet düşüşü buna yoruyor.
    Sizi gentas hissesisinden tanıyorum. Orada isabetli tespitleriniz vardı.Yıllarca süründürdü, sonra hiç beklenmedik bir anda ikiye katladı. Hemde borsanın düştüğü bir zamanda.

Gelelim Pınar süteki yabancı satışına. İlk satışa Norveç varlık başladı. %5 olan şirket payı, şuan %2 altına inmiş durumda ve satışa devam ediyor. Sonra peşine Frenklin templeton başladı satmaya. %8 olan payı %2,6 kadar düşürdü. Son bir yılda Dolaşımdaki hissedeki yabancı takas oranı %55 ten %35 düştü. Yabancı satıyor yerli karşılamya çalışıyor.

Yabancı neden satıyor onu bilemiyorum. Bu fonlar çok uzun süredir bu hisseyi elerinde tutuyorlar. Aldıkları temettülerle maliyetleri belkide sıfırdır ve belki bu fonlar PNSUT yeki pozisyonlarını kapatma kararı aldı ve fiyata bakmadan basıyorlar. Kolay değil dolaşımdaki hissenin %25 bir yıl içerisinde satılmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Sn. Behzat,

algı oyunları, Borsanın vazgeçilmezleri arasındadır. Çünkü, ikincil piyasalarda üretilen bir şey olmadığından,

Para sadece, tahtirevalli metodları ile kazanılabilmektedir.

Tabi birde, vergi yolu ile Devleti buna mecburen dahil ederler.

Devlet, tek yönlü ve her daim alan el olduğundan, ayakta kalabilmek için bu yollar artık "mübahtır" demeye başladık.

Pınar gurubu, şirketleri arasında hisse dolaştırarak bunu 30 senedir yapıyor.

Ne var ki bu seferkine yabancı da katıldı.

Pınar bebeğim bak borsa yeşile döndü artık sende naz yapmayı bırak düşmek yakışmaz sana kendine gel artık

6. Böyle hisse mi olur ya? bu kağıt her markette gördüğümüz, diğer markalardan daha pahalı olduğu halde bunu tercih ettiğimiz pınar sütün kağıdı değil mi? bu kağıt niye bu kadar düşmüş diye 10 liradan girdim kağıda 9 du 8 di 7 diydi derken 6.7 oldu. Bu patronların Allah belasını versin. Bu borsadan da bi b.k olmaz.

Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    6 aylık bilançolara göre ne PTUN ne de PNSUT de hiç bir anormal durum yok.Pnsut'ün sadece 5.750 milyon dolar döviz borcu var.Buradan da yazacağı kur zararı 8.5 ml TL.Yani varsın 3.ncü çeyrekte hiç kar etmesin.
    Yine hatırlatmak isterim;işi bozan yüksek enflasyondan dolayı yüksek faizdir.büyüğü küçüğü borsadan kaçıp mevduata koşuyor.
    Biraz bilanço bilen bu bilançlarla şirketlerin gayet rayında yürüdüğünü görür.Yaşar Holding'in borcu ödemesine dünya zaman var.O parayı alıp ne yaptı? yıllar önce aldığı o paranın geri ödemesi için ne gibi hazırlık yaptı? bunları bilmiyoruz.Hem sonra birçok senet benzer durumda.30 Haziranda dolar kuru 4,460 TL idi.O zamandan beri 1,5 TL artan dolar kurundan mı batacak bu şirketler? Şayet batacaklarsa varsın batsınlar.

Borsada çıkmak için de düşmek için de bahane çoktur,,yeterki fonlar bir yön tayin etsin.
    2009 krizinde 1.09 olan psüt,2015 yılında 22.15 i görerek zirvesini tamamlamış,,,6 senede %2000 prim yapmış,,bunu yeterli gören fonlar başlamış yavaş yavaş satmaya .,,geldiği yer 6.74
    Biz ne kadar ucuzdur,güzeldir,uygundur da desek,,,dağın iniş ve çıkışını bu fonlar çok iyi becerebiliyorlar.
    Önemli olan nerede duracağı,nereyi taban yapacağı.
    Bir rüzgar var,yönü belli olan.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 333/962 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •