Sayfa 574/955 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 7640 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by şevketli Yazıyı Oku
    27 mayısda bundan iki gün önce böyle yazmışsın )) şimdi ise
    “Herkez kara odaklanmış finansal borçlara bakan yok sanırım kimse kötüyü konuşmak istemiyor hep görmek istediğini goruyor“
    Diyorsun ???

Finansal borç (56 milyon bu arada) artmış diye Bilançoya Şüphe duymamızı bakarak,endişe etmemiz gerek gibi anladım yazdıgınızdan 🤔 doğrusu tuhafıma gitti arkadaşım.
    FAVÖK,Öz kaynaklar,Dönen varlıklar,Satışlar hepsi bir çok kalem ciddi artmış..
    Son 3 aylık Net kârı bir önceki bilançoya göre %72 artmış.
    Sadece esas faaliyet karı yatay kalmış muhtemelen oda süt ve ürünlerine virüs ile birlikte Nisan Mayıs aylarında gelen hatırı sayılır bir oranda gelen Zam yansımamış diye düşünüyorum.Birde virüsten sonra paketli hijyenik uzun ömürlü süt satışları talep patlaması yaşadı bundan sonra daha iyi olacaktır benim öngörüm bu yönde.
    Perşembenin gelişi Çarşambadan belli olurmuş,
    1. Çeyrek bilanço böyleyse,ben 2.çeyrek bilançoyu gerçekten çok merak ediyorum ......... !!!!!
    Bakalım pazartesi tahtanın ağaları bilanço ve tüm bu yakın zaman gelen güzel haberleri piyasada nasıl yorumlayacak.
    Y.t.d.
    pınar sutte ette uzun vade hatta orta vade cok ıyı yerlere gelcegını dusunuyorum hala ama kucuk aytırımcının dırek gelen kara odaklanıp borc harc ozsermaye bakmadan yatırım yapmasına lafım

2. Her fikre saygı duymak lazım.Neticede finansal borç faiz gideri demek...Ancakk.Bu dönemde Bankalar ayıp olmasa kredi kullanana ve üste para verecek.(Devlet Bankaları) Bir örnek kendimdem ekstremde günlük kullanılabilir nakit kalıyor bazen.20/30 bin TL.gecelik faiz oranı %3.5 yani bir gecede getirdiği para 3tl.İsi iyi olan için bankadan kredi kullanmak karlı bu dönemde.Kisaca şu aralar TL borçlanmalar bugibi firmalar için karlı bence.bide ihracat varsa Eximbank kredisi kullanıyorsa paradan para kazanır.Emekli bir bankacı olarak dilim döndüğünce yazdım.Yanlisim varsa düzeltin lütfen.İyi haftasonlari.

3. İnvestingde genelde çok abuk sabuk akla zarar yorumlar olur ama bazen arada aklı başında yorum ve kıymetli bilgilerde oluyor.
    Serkan Unal Ünal adlı bir arkadaş güzel bir şey yazmış.

2019 1.çeyrek Bilançonun Esas faaliyetler diğer gelirler dip not 13’de 15 milyon sigorta hasar tazmininden gelen bir para + 2 milyonluk kur farkı geliri olmuş bu gelen ilk çeyrek 2020 bilançoya göre.
    Yani bunları özellikle “Sigortadan gelen 15
    milyon’u” satış gelirlerinden düştünüzmü hakikaten çok iyi bir bilanço gelmiş.
    Hülasa iştirakimiz olan Petun’da çok kârlı kalite bir şirket ama Pınar Süt İhracat’da alanında %19 ile lider ve iki şirket özelinde Pınar Sütün iştirakleri itibarıyla şirket yapısı pozitif olarak açık ara ayrıştırıyor.
    Bu gelen bilançoları piyasa ne kadar fiyatladı bilmiyoruz haftaya belli olur.

Emekli bankacı olan Arif beyin ifade ettiği finansal borç için uygun kredi koşullarından dolayı şirketin elindeki nakit yerine böyle bir borçlanma yapmasını,yapabileceğini aynen bende böyle düşündüm demek ki aklın yolu blr.Ben bankacı değilim ama finansal borç konusundaki görüşlerimiz tevafuk oldu.
    Y.t.d.

Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Her fikre saygı duymak lazım.Neticede finansal borç faiz gideri demek...Ancakk.Bu dönemde Bankalar ayıp olmasa kredi kullanana ve üste para verecek.(Devlet Bankaları) Bir örnek kendimdem ekstremde günlük kullanılabilir nakit kalıyor bazen.20/30 bin TL.gecelik faiz oranı %3.5 yani bir gecede getirdiği para 3tl.İsi iyi olan için bankadan kredi kullanmak karlı bu dönemde.Kisaca şu aralar TL borçlanmalar bugibi firmalar için karlı bence.bide ihracat varsa Eximbank kredisi kullanıyorsa paradan para kazanır.Emekli bir bankacı olarak dilim döndüğünce yazdım.Yanlisim varsa düzeltin lütfen.İyi haftasonlari.
    Merhaba ,konu dışı bir şey sormak istedim musadenizle, halen çalışan bir banka memuresine ,emekli olduğunda yapabileceği iş için kendini hangi konularda yetistirmesini onerebilirsiniz. Emekliliginizin tadını sağlıklı ve huzurlu gunlerle çıkarmanızı dilerim.saygilarimla.

5.  Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    pınar sutte ette uzun vade hatta orta vade cok ıyı yerlere gelcegını dusunuyorum hala ama kucuk aytırımcının dırek gelen kara odaklanıp borc harc ozsermaye bakmadan yatırım yapmasına lafım
    Son dönemde borsaya 170 binin üzerinde yeni yatırımcı gelmiş.
    O yüzden bazen yüzde %400,500 yapmış hisselere dd,fk bakmadan adamlar gözü kapalı tavanlardan balıklama giriyor ve aynen Petuna 30 TL gördükten sonra girip hisse 19 TL geri gelince haliyle psikoloji bozulan bir sürü ky var bir çoklarıda çok ciddi zararla hissede pozisyon kapattıklarını beyan ediyorlar,deli cesaretimi,cahil cesaretimi demek doğru bilemiyorum özellikle bu lafım rta,Güler, gibi bir ay her gün tavan açarak gitmiş kağıtlarda hisseler günlerce tavan yaptıktan sonra pozisyon alıp sonradan mızmızlananlaradır,birazda “kumar”adrenali gibi hissiyatı seven gözü kara tipler bana göre.
    Şimdi benzer bir çok hissenin topikleri ağlama duvarına dönmüş hem kızıyorum hemde üzülüyorum zarar edenler adına ama yapacak bir şey yok tecrübeninde gerçekten bir maliyeti var ne kadar ağır olursa o kadar derin bir tecrübe sahibi olunuyor maalesef.
    Bunların bir sebebide “yok bir hafta,bir ay,iki ay sonra diye zaman veren,hissenin anlık degerinin üzerinden % bilmem kaç yüz hedef fiyatlar veren”finansal okuma yazması olmayan cahil tiplerin gazlamasıyla dolmuşa binen insanlar muhtemelen benim kanaatim.
    Herhangi bir hisse iki tavan yaptımı bazen Şirketin hissenin gerçekleri ile örtüşmeyen Hedef ve fiyatlar verilmesi çokca yaşanılan durumlar vesselam..

O yüzden İyi sağlam bir portföy için “sepet“ yapmak her zaman iyi bir Sigortadır.
    Y.t.d.
    Son düzenleme : şevketli; 30-05-2020 saat: 11:49.

Hocam siz bilanco okumayi bence cok iyi bilmiyorsunuz. Borclarin ne si artmis acaba. Siz donen varlik artisina baktiniz mi. Kisa ve ortan vadeli Artan banka borclari aylik cirosunun yarisi bile degil. Bu cumleler hisselerini satmis ama memnun olmamis yatirimci cumleleri.
     Alıntı Originally Posted by wracker Yazıyı Oku
    Herkez kara odaklanmış finansal borçlara bakan yok sanırım kimse kötüyü konuşmak istemiyor hep görmek istediğini goruyor
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Sn eaydin yazınızda kendimi muhatap aldım yazıyorum.Once meslektaşım olarak başarılar.Ben 20yila yakın Bankacılık yaptım ve bunun tamamı Bankanın büyük şubelerinde ve krediler servisinde geçti.Bu 3aylik dönem faizlerini biz elle hesaplardik.Ve halada danışmanlık yaptığım bir firmanın ödeyeceği faizleri kendimde hesaplayıp bankanın hesabıyla mutabakat yaparım.Yani kredi///pazarlama misyonu önemli.Bankacilik sonrasıda gerek çevreniz gerek isbilginiz ile yeni çalışma ortamları yaratabilirsiniz.Hic birşey olmasa ufak yatirimlarinizla borsa takip edebilirsiniz şirket bilançoları ni irdeleyerek.Sayfa dışı oldu ama mazur görün diğer ortaklar.Bol kazançlar.

8.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Sn eaydin yazınızda kendimi muhatap aldım yazıyorum.Once meslektaşım olarak başarılar.Ben 20yila yakın Bankacılık yaptım ve bunun tamamı Bankanın büyük şubelerinde ve krediler servisinde geçti.Bu 3aylik dönem faizlerini biz elle hesaplardik.Ve halada danışmanlık yaptığım bir firmanın ödeyeceği faizleri kendimde hesaplayıp bankanın hesabıyla mutabakat yaparım.Yani kredi///pazarlama misyonu önemli.Bankacilik sonrasıda gerek çevreniz gerek isbilginiz ile yeni çalışma ortamları yaratabilirsiniz.Hic birşey olmasa ufak yatirimlarinizla borsa takip edebilirsiniz şirket bilançoları ni irdeleyerek.Sayfa dışı oldu ama mazur görün diğer ortaklar.Bol kazançlar.
    Arif bey; Bilanço ile ilgili bir yorum yaparmısınız bu konuda sanırım biraz derin bir bilginiz var.

Forumda helede Pnsüt gibi bir hissenin detaylı bir analizinin olmaması yapılmaması gerçekten önemli bir eksikllk.
    Y.t.d.

Sayfa 574/955 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •