Sayfa 460/955 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560 ... SonSon
Arama sonucu : 7638 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Şüpheci kimse adlı yatırımcının yazısından alıntıdır.

Sunulan bilgilere göre Yaşar Holding, ismi belirtilmeyen banka/bankalardan ilave 100 Milyon Dolar kredi limiti elde etmiştir. Yedi yıl vadeli olan kredi limitinin faiz oranı, Eylül ayında yeniden fiyatlanmak üzere %6,75'tir.

100 Milyon Dolar'lık ilave kredi limitinin bir kısmı ile 44 Milyon Dolar değerinde Eurobond geri alımı, Temmuz ayında, yapılmıştır.

Elde edilen ilave kredi limiti yanında Yaşar Holding, 150 Milyon Dolar'lık gayri nakdi kredi de elde etmiştir. Gayri nakdi kredi teminat mektubu mu, akreditif mi? Bilemiyoruz.

İşin can alıcı noktaları ise gayri nakdi kredi ve ilave kredi limiti toplamı olan 250 Milyon Dolar, Yaşar Holding Eurobond miktarı ile aynı olup, kullanım vadesi de Yaşar Holding'in eurobond vadesi olan Mayıs 2020'den bir ay öncedir.

Birisi lütfen bana açıklasın. %8,875 faiz oranlı Eurobond borcunu ödemede sıkıntı yaşayabileceği zamanında öngörülmüş olan bir firmaya nasıl daha düşük, %6,75, faiz ile borç verilir?
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Master27 Yazıyı Oku
    Sunulan bilgilere göre Yaşar Holding, ismi belirtilmeyen banka/bankalardan ilave 100 Milyon Dolar kredi limiti elde etmiştir. Yedi yıl vadeli olan kredi limitinin faiz oranı, Eylül ayında yeniden fiyatlanmak üzere %6,75'tir.

100 Milyon Dolar'lık ilave kredi limitinin bir kısmı ile 44 Milyon Dolar değerinde Eurobond geri alımı, Temmuz ayında, yapılmıştır.

Elde edilen ilave kredi limiti yanında Yaşar Holding, 150 Milyon Dolar'lık gayri nakdi kredi de elde etmiştir. Gayri nakdi kredi teminat mektubu mu, akreditif mi? Bilemiyoruz.

İşin can alıcı noktaları ise gayri nakdi kredi ve ilave kredi limiti toplamı olan 250 Milyon Dolar, Yaşar Holding Eurobond miktarı ile aynı olup, kullanım vadesi de Yaşar Holding'in eurobond vadesi olan Mayıs 2020'den bir ay öncedir.

Birisi lütfen bana açıklasın. %8,875 faiz oranlı Eurobond borcunu ödemede sıkıntı yaşayabileceği zamanında öngörülmüş olan bir firmaya nasıl daha düşük, %6,75, faiz ile borç verilir?
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bu kadarını bilene açıklama yapmaya gerek yokki. Her şeye aklın eriyorda bu soruyamı aklın ermiyor? derim ben....

3. Vaybeee yükselmek için kötü kar lazımmış. Herşeyi itinayla öğretiyor Pnsut..

4.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    fazla yazmaya gerek yok 8,64 üstü denedi kırarsa başka bir dünya 7,85 altta önemli altı tekrar başa sarar bu arada özelden teşekkürlerini ileten herkese teşekkürler ben sadece gördüğümü yazdım herkese hayırlı kazançlar hissedeyim ama burda polemiğe girmemek adına yazmayacağım tengri han bey ayrıca sizede selamlar
    yazdığım gün den sonra 7.85 kapattı ve şükür bugüne geldik cumaya kadar üstünde kalmayı başar sütüm sütüm güzel sütüm
    ytd deli saçmasıdır

5. 1 ayda %35 kar aldım, bana müsade, biraz da bugün benden alanlar kazansın..

6.  Alıntı Originally Posted by DeğerYatırımcısı Yazıyı Oku
    1 ayda %35 kar aldım, bana müsade, biraz da bugün benden alanlar kazansın..
    Tebrikler en iyi yerden girin ve çıktın. demekki öğrenecek çok şeyimiz var

7. BASIN BÜLTENİ-Dünya Süt Zirvesi başladı

* * Uluslararası Sütçülük Federasyonu tarafından düzenlenen ve bu yıl* ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya Süt Zirvesi’nde Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı sektörü değerlendirdi. Pınar Enstitüsü ile son 5 yılda 7 bin’den fazla üreticiye eğitim verildiğini* dile getiren İdil Yiğitbaşı, “Üreticiye verdiğimiz destek ile sütün* kalitesini artırıyor ve Türkiye Süt Sektörü için ‘pusula’ görevini* üstleniyoruz. Dünyada sağlıklı yaşam hareketinin yükseldiği bugünlerde* ürün çeşitliliğimiz ile tüketicimizin tercihlerine önem veriyoruz”* dedi.

* * Uluslararası Sütçülük Federasyonu tarafından her yıl farklı bir* ülkede düzenlenen ‘Dünya Süt Zirvesi’ bu yıl İstanbul’da* gerçekleştirildi. “Yaşam İçin Süt” temasıyla yapılan zirvede konuşma* yapan Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, üreticilere* sunulan eğitimlere ve süt kalitesine değindi, sektörü değerlendirdi.

* * “Sektör için ‘pusula’ görevini üstleniyoruz”

* * Sekiz milyara yaklaşan dünya nüfusunun sürdürülebilir bir şekilde* beslenmesinin ele alındığı zirvede Pınar Süt’ün 18 bin süt üreticisi* ve 31 kooperatifle birlikte uyguladığı kalkınma modelini paylaşan İdil Yiğitbaşı, “Bu topraklarda sağılan sağlıklı sütleri, Türkiye ile* buluşturuyoruz. Pınar Enstitüsü ile son 5 yılda 13 farklı ilde, 7* binin üzerinde üreticimize hayvan sağlığı, hayvan besleme ve hijyen* eğitimleri veriyoruz. Üreticiye verdiğimiz bu destek ile sütün* kalitesini artırıyor, Türkiye Süt Sektörü için ‘pusula’ görevini* üstleniyoruz” dedi.

* * Süt sektörünün gelişiminde bilinçli ve eğitimli üreticinin kilit* rol oynadığını dile getiren Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, “Gıda güvenliğinin önemi daha da güçlendi. Tüketicilerimizin sağlıklı ve güvenilir gıdaya erişimi için süt* üreticileri, kooperatiflerimiz ve süt işleme sanayi olarak birlikte* hareket etmeliyiz. Dünyada bu kadar çok aç insan varken, nüfus artışı* ve sağlıklı ve kaliteli gıdaya ulaşımın önemini düşününce her alanda* israfı önlemeye çalışmalıyız.” diye konuştu.

* * Sektörün değişen tüketici alışkanlıklarına kulak vermesi* gerektiğinin altını çizen İdil Yiğitbaşı, “Yeni nesil, sağlıklı yaşam* konusunda çok hassas ve bilinçli tüketicilerden oluşuyor. Sektörün* gelişim yolculuğunda bu noktaya odaklanılması ve tüketicilerin* hassasiyetlerine önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

* * Sosyal sorumluluk bilinciyle “ Okul Sütü’’ projesinin yanındayız

* * Pınar Süt olarak yeni nesli sütle buluşturan önemli sosyal* sorumluluk projelerine imza attıklarını belirten İdil Yiğitbaşı,* “Türkiye’de uygulanan okul sütü projesine 2011 yılından bu yana destek* veriyoruz. Bunun yanında 8 yıldır İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin,* ‘Süt Kuzusu Sütü’ projesinin de tüm sütleri Pınar kalite* standartlarında Pınar Süt tesislerinde paketleniyor. Daha sağlıklı bir* nesil yetiştirmek için çocuklarımızı kaliteli sütle buluşturmak adına* çalışmalarımıza devam ediyoruz.” ifadesini kullandı.

* * Süt dünyası İstanbul’da buluşuyor

* * Tarım ve Orman Bakanlığının desteği ve Ulusal Süt Konseyinin ev* sahipliğinde 23 Eylül Pazartesi günü başlayan zirve, 26 Eylül Perşembe* gününe kadar devam edecek. İstanbul’da yapılan organizasyon, dünyanın* dört bir yanından süt sanayicilerinin üst yöneticileri, süt* üreticileri, tedarikçiler, bilim insanları ile kamu temsilcilerine ev* sahipliği yapıyor. 2018 yılında Güney Kore’de gerçekleştirilen zirveye 2 binden fazla ziyaretçinin katılması bekleniyor.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

8. Haydi süt ,bu kadarı kesmez seni.....1x lu rakamları görmek istiyorum......

Sayfa 460/955 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •