Sayfa 505/956 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Geçmişten ders almıyoz. Pinsu alacaktım. Geçen hafta pinsu çok gitmiş diye geldim bunu aldım. Hızlı giden ata binilir uyuz eşeğe binilmez ki. Neyse şu yukardaki üçgen kırılımını bekliyorum. Kırıldı kırıldı yoksa bu dert çekilmez. Grafik atamıyorum hata veriyor. Günlükte bir yükselen üçgeç oluşuyor
    Valla artık cakilmiyor da hisseler roket gibi rtalb a bak piyasa değerinin 7 katına gelmiş ulan kit sat ne satarsan sat o fiyatlar eder mi bu hisse? Saçma sapan borçlu şirketler piyasa değerinin kaç katına gitti, bu grupta pinsu piyasa değerinin 5 katına gelmiş, zarar yazmış geçen sene hala gidiyor. Bunları almak lazım demek ki.

2. Keşke yorum yapsanız arkadaşlar neden bu forumdasiniz petun pinsu da çok kişi yok. Gidecek mi sizce? Yani başka bir sitede inceliyorum şu an kapanışta geliyor bir tipler yok bilmem kac bin lot destek attım satmıyorum diyenler, kadın isminde hesaplar mesela arka arkaya yazıyor, killandim yani amaç ne? Sıkıldım zaten artık yazmayacağım buraya hep ben yazıyorum ama içime oturdu yani petun 3 tavan fazla gitti şu an pinsu daha da fazla gitti ondan yaziyorum. Endeks dönerse mesela düşmeye başlarsa ne olacak bizim hisse? Ya da pinsu petun düşerss bizim ki kalabilecek mı? Gerçi kimse de bilmiyor ne olacağını da neyse boşa yazıyorum. Ytd

3. Tarkan Bey sizin ile aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. 10 nisan da petun 11.20 idi, ben 11.73 den pnsut aldım. Petun da %12.58 lik payı var ayrıca pınsu da % 9. Çamlı, pınar foods ve yaşar bir. paz. paylarıda ekstra. Holding gibi adeta. Süt ve süt ürünlerinde tartışmasız lider. Tam da kefaletin bittiği haberi geldi, sokağa çıkma yasaklarına rağmen gıda zorunlu ihtiyaç. Marka değeri yüksek, tarihi zirvesi 25 TL nin çok altında, dolar bazında zaten sürünüyor. İhracatı ciddi seviyede, pd\dd 0.60. 2020 Ocak ve şubat satışlarının geçen yılın aynı 2 ayına göre %30 yukarıda olduğu duyumum var. (sağlam kaynak). Petun ve pınsu nun son rakamları pnsut ün özsermayesini an itibari ile 135 milyon artırıyor. Bu da defter değerini an itibari ile 23 TL ye çıkarıyor. Ramazan ayı da gelmiş. Anlayacağınız pnsut alınmazda ne alınır dı? Petun veya pınsu alınırmış!! Petun 50 kuruş geriden geldi 5 TL fark attı. Pnsut ten kar ettim ama petun un altında kalmasını hazmedemiyorum. Bunun sebebini biraz da takaslarda aradım. 10 nisandan bugüne (son 2 iş günü hariç) emeklilik ve yatırım fonları (16-17 TL lerde satışın büyük kısmı bitti) tam 2.700.000 lot (virgül değil nokta aradakiler!!) mal sattı petunda. Bunu muhtemelen operasyon sahipleri aldı. Sıkıntı çıkaracak büyüklükteki malı aldılar. Bu sebeple petun kolay gitti. Pınsu zaten toplu. Pnsut ise iş yatırım takasın başında. Yabancı takası 1.800.000 lot, yatırım fonları 600.000, emeklilik fonları 120.000 lotta. Buradaki sorun bu saydıklarımdan ciddi çözülme olmadı citi biraz verdi ama yine de istenilen mal 10 nisandan bugüne toplanamadı. Merrill robotu hergün tahtayı perişan ediyor zaten. Tatgd de pnsut e benziyor. Operasyona hazır değiller. Tahminindir ki petun ve diğer gidenlerdeki hareket durulunca pnsut e el atacaklar, vay geri kaldı, ederi şu olmalıydı vs. bahanelerle, (halen toplamaya çalıştıklarını düşünüyorum) bir şeyler olacak umudundayım. Yazdıklarım beni bağlar, sadece yazılı düşündüm. Kimseye bir tavsiyem yok. Yanıldığım yerler veya konular varsa uyarın lütfen. Sağlıcakla kalın, evde kalın. Selamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by FERİKÖY Yazıyı Oku
    Tarkan Bey sizin ile aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. 10 nisan da petun 11.20 idi, ben 11.73 den pnsut aldım. Petun da %12.58 lik payı var ayrıca pınsu da % 9. Çamlı, pınar foods ve yaşar bir. paz. paylarıda ekstra. Holding gibi adeta. Süt ve süt ürünlerinde tartışmasız lider. Tam da kefaletin bittiği haberi geldi, sokağa çıkma yasaklarına rağmen gıda zorunlu ihtiyaç. Marka değeri yüksek, tarihi zirvesi 25 TL nin çok altında, dolar bazında zaten sürünüyor. İhracatı ciddi seviyede, pd\dd 0.60. 2020 Ocak ve şubat satışlarının geçen yılın aynı 2 ayına göre %30 yukarıda olduğu duyumum var. (sağlam kaynak). Petun ve pınsu nun son rakamları pnsut ün özsermayesini an itibari ile 135 milyon artırıyor. Bu da defter değerini an itibari ile 23 TL ye çıkarıyor. Ramazan ayı da gelmiş. Anlayacağınız pnsut alınmazda ne alınır dı? Petun veya pınsu alınırmış!! Petun 50 kuruş geriden geldi 5 TL fark attı. Pnsut ten kar ettim ama petun un altında kalmasını hazmedemiyorum. Bunun sebebini biraz da takaslarda aradım. 10 nisandan bugüne (son 2 iş günü hariç) emeklilik ve yatırım fonları (16-17 TL lerde satışın büyük kısmı bitti) tam 2.700.000 lot (virgül değil nokta aradakiler!!) mal sattı petunda. Bunu muhtemelen operasyon sahipleri aldı. Sıkıntı çıkaracak büyüklükteki malı aldılar. Bu sebeple petun kolay gitti. Pınsu zaten toplu. Pnsut ise iş yatırım takasın başında. Yabancı takası 1.800.000 lot, yatırım fonları 600.000, emeklilik fonları 120.000 lotta. Buradaki sorun bu saydıklarımdan ciddi çözülme olmadı citi biraz verdi ama yine de istenilen mal 10 nisandan bugüne toplanamadı. Merrill robotu hergün tahtayı perişan ediyor zaten. Tatgd de pnsut e benziyor. Operasyona hazır değiller. Tahminindir ki petun ve diğer gidenlerdeki hareket durulunca pnsut e el atacaklar, vay geri kaldı, ederi şu olmalıydı vs. bahanelerle, (halen toplamaya çalıştıklarını düşünüyorum) bir şeyler olacak umudundayım. Yazdıklarım beni bağlar, sadece yazılı düşündüm. Kimseye bir tavsiyem yok. Yanıldığım yerler veya konular varsa uyarın lütfen. Sağlıcakla kalın, evde kalın. Selamlar.
    Borsada 0,79 dd ile işlem gören,marka değeri çok yüksek olan,ihracat yapan,Süt’de pazar lideri,diğer sos,ketçap,peynir v.b. ürünlerdede pazarın önde geleni olan bu kalitede ikinci bir şirket yok.
    %12 ve %8 hissedarı olduğu şirketler giderken buda buralarda kalmaz.
    Çünkü digerleri buna göre çok yol aldı ondan çıkanlar ve borsada gıda şirketi arayanlar çok geçmez hepsi doluşurlar buraya.
    Hissede piyasadan toplanmak istenen bir mal var belliki ondan dolayı habire patinajda,
    Şayet verdiğiniz bilgi %30 satışlar artmışsa ki muhtemeldir gayet normal bu ortamda buda uçar gider ekürilerinin yanına.Bunu bir kenara koyalım.
    Peki,Bu şirketler tek çatı altında birleşirse bu durumda Pnsütün avantajı
    olabilir mi ? Çünkü belli gruplar şirketlerini tek çatı altında toplamaya başladı,Oyak ve İş grubu mesala.
    Y.t.d.

5.  Alıntı Originally Posted by FERİKÖY Yazıyı Oku
    Tarkan Bey sizin ile aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. 10 nisan da petun 11.20 idi, ben 11.73 den pnsut aldım. Petun da %12.58 lik payı var ayrıca pınsu da % 9. Çamlı, pınar foods ve yaşar bir. paz. paylarıda ekstra. Holding gibi adeta. Süt ve süt ürünlerinde tartışmasız lider. Tam da kefaletin bittiği haberi geldi, sokağa çıkma yasaklarına rağmen gıda zorunlu ihtiyaç. Marka değeri yüksek, tarihi zirvesi 25 TL nin çok altında, dolar bazında zaten sürünüyor. İhracatı ciddi seviyede, pd\dd 0.60. 2020 Ocak ve şubat satışlarının geçen yılın aynı 2 ayına göre %30 yukarıda olduğu duyumum var. (sağlam kaynak). Petun ve pınsu nun son rakamları pnsut ün özsermayesini an itibari ile 135 milyon artırıyor. Bu da defter değerini an itibari ile 23 TL ye çıkarıyor. Ramazan ayı da gelmiş. Anlayacağınız pnsut alınmazda ne alınır dı? Petun veya pınsu alınırmış!! Petun 50 kuruş geriden geldi 5 TL fark attı. Pnsut ten kar ettim ama petun un altında kalmasını hazmedemiyorum. Bunun sebebini biraz da takaslarda aradım. 10 nisandan bugüne (son 2 iş günü hariç) emeklilik ve yatırım fonları (16-17 TL lerde satışın büyük kısmı bitti) tam 2.700.000 lot (virgül değil nokta aradakiler!!) mal sattı petunda. Bunu muhtemelen operasyon sahipleri aldı. Sıkıntı çıkaracak büyüklükteki malı aldılar. Bu sebeple petun kolay gitti. Pınsu zaten toplu. Pnsut ise iş yatırım takasın başında. Yabancı takası 1.800.000 lot, yatırım fonları 600.000, emeklilik fonları 120.000 lotta. Buradaki sorun bu saydıklarımdan ciddi çözülme olmadı citi biraz verdi ama yine de istenilen mal 10 nisandan bugüne toplanamadı. Merrill robotu hergün tahtayı perişan ediyor zaten. Tatgd de pnsut e benziyor. Operasyona hazır değiller. Tahminindir ki petun ve diğer gidenlerdeki hareket durulunca pnsut e el atacaklar, vay geri kaldı, ederi şu olmalıydı vs. bahanelerle, (halen toplamaya çalıştıklarını düşünüyorum) bir şeyler olacak umudundayım. Yazdıklarım beni bağlar, sadece yazılı düşündüm. Kimseye bir tavsiyem yok. Yanıldığım yerler veya konular varsa uyarın lütfen. Sağlıcakla kalın, evde kalın. Selamlar.
    Yalnız holdingler daha düşük pd/dd ler ile fiyatlaniyor Şaka bir yana, bence de petun dan değer olarak aşağıda değil kesinlikle ancak pinsu nun bu kadar gitmesinden dolayı acaba hareket tamamen spekülatif mi dedim? Yani butun gıda hisseleri gitti ama pinsu asla bu değerler etmez, benim hesaplamalarima göre 1.80 ederi karlılığını duzeltirse en fazla 3 civarı kabaca, şu an pd/dd 4.63 olmuş yani bu hisse geri gelmeyecek mi? Daha ne kadar gidecek? Geri gelirse pnsut petun ne olacak gidebilecek mi? Ya da endeks aşağıya dönerse çıkabilecek mi pnsut? Yani diğer hisseler zaten gitti düşseler bile pnsut un altına gelmeleri zor gibi artık. Hoşuma gitmeyen petun pinsu giderken, yani pinsu mesela tavana kilitliyor alış satış pek olmuyor tavandan, petunda bugün tavandan çok işlem oldu ama kitledi yine de, onlar tepeye gidince insanlar bu da gider diye bunu alıyor nasıl toplayacaklar ki bu şekilde? Daha fazla ky almiyor mu? Ya da şimdiye kadar neden toplayamamislar kefil olunan borç ödenmeden? Acaba diğerlerini götürüp buradan mı satıyorlar? Yani gitsin istiyoruz ama ya gitmezse, ya petun pinsu iki tavan daha yapıp bu kalirsa?
    Satışlar ocak şubat da %30 fazla demişsiniz o zaman mart nisan için daha da artar ama ne kadar sağlam kaynak? Eğer öyleyse petun da artırmıştır muhtemelen bu konuda çok fark olmaz bence ama petun kadar gidemiyor yani üstüne çıkmasına gerek yok beraber gitseler yeter. Net karlılığı petun un daha iyi.
    Emeklilik fonları ben de dikkat ettim oradan dağıtılmış gibi petunda son günlerde bugün de A1 almis petunda, pinsuda da A1 alıp satıyor. Sanırım A1 gelmesi lazım pnsute de.
    Holding 250 milyon dolar borcu nasıl kapatmış acaba? Holdingin durumu çok da iyi değil sanırım en son ratingi düşmüş iki kademe 2018 de sonra bir kademe toparlanmış, görünüm iyi değil.
    Üstteki arkadaş eğer birleşme olursa pnsut avantajı olur mu demiş ama acaba pinsu avantajlı olur mu? Yani benim bir bilgim yok ama pinsu daha küçük ve karlılığı az ama sermayeleri eşit şirketlerin bu durumda pinsu en avantajlı olmaz mı? Ondan mı gidiyor acaba diye yazmıştım ama hiç bir bilgim yok bu işlerle ilgili sadece yorum yapıyorum.
    Yazdıklarım sadece amatör yorumlar yatirim tavsiyesi değildir.

6. Sermaye Piyasası Kurulu'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 15'nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu'na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.
    PNSUT PINAR SÜT MAMÜLLERI SANAYII A.S.OKAY YAVAS 2.498,000

(*) Nominal Tutar(TL): Bakiye alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak ise virgül (,) kullanılmaktadır.
    (**) İlgili veriler üye bildirimi doğrultusunda yayınlanmaktadır. Borsa tarafından satış işleminin Toptan Alış Satış İşlemi olarak (TAS) yapılacağı duyurulduktan sonra TAS işlem tarihinde paylar borsada işlem gören tipe dönüştürülecek olup, aksi taktirde dönüşüm işlemi mevzuatta öngörülen sürede tamamlanacaktır.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/839584

7. Tarkan Bey 2020 ocak şubat satışları için petun daki artış geçen yıla göre %15 civarında olduğu şeklinde bilgim var. Kaynağım da birebir söylemiyor tabiki. Yine de bu rakamları bir köşede tutalım, bilanço gelince kontrol ederiz. Birleşmeler de sermaye den ziyade genel varlıklar üzerinden değerleme yapılıyor. Pınsu nun avantajı olmaz, en karlı pnsut olur gibi geliyor bana. YTD.

8. Günü , 15 88 TL. den kapatmıştı. Yarın , inşallah yükselişe geçer,

Sayfa 505/956 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •