Sayfa 949/956 İlkİlk ... 449849899939947948949950951 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 7,585 - 7,592 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. acemşah üstad,
    Revize edilen kredi notu hisseyi nasıl etkiler acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by batukent20 Yazıyı Oku
    acemşah üstad,
    Revize edilen kredi notu hisseyi nasıl etkiler acaba?

Olumlu bir etki yapmasını bunun için beklemiyorum, borçlanabilmesinde sorun yok ancak borçlanma kapasitesini artırması gerektiğini ve bunun içinde Bedelsiz Sermaye artışı yapması gerektiği düşünüyorum.
    2 Milyar Dolar

3. bugün yaprak süt tavandı.

4. Enflasyon muhasebesi duran varlıkları ve stokları çok olan ve aynı zamanda borçlu şirketlere yarayacak deniyor. Bu tanımıyla aslında Pınar süte çok yaraması lazım.

Ben de yarayacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olanlar paylaşım yaparsa sevinirim.

Bir de 20 senedir sermaye artışı yapılmamış. Bununla ilgili bir kural yada düzenleme yok mu SPK açısından. 2004 yılında 45 milyon lira neredeyse 30 milyon USD yapıyordu. Şimdi ise 1,5 milyon USD.

Bu konuda duyumu yada düşüncesi olan var mı ?

5.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi duran varlıkları ve stokları çok olan ve aynı zamanda borçlu şirketlere yarayacak deniyor. Bu tanımıyla aslında Pınar süte çok yaraması lazım.

Ben de yarayacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında bilgisi olanlar paylaşım yaparsa sevinirim.

Bir de 20 senedir sermaye artışı yapılmamış. Bununla ilgili bir kural yada düzenleme yok mu SPK açısından. 2004 yılında 45 milyon lira neredeyse 30 milyon USD yapıyordu. Şimdi ise 1,5 milyon USD.

Bu konuda duyumu yada düşüncesi olan var mı ?
    Bugün Pınar sütü kurmak için tahminimce 1 miyar dolar lazım. Borsada işte 100 milyon dolar değerinde. Sermaye artışı da gerekli zaten böyle düşünüyoruz.
    2 Milyar Dolar

6. rota-borsa haber alıntı

''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

7. Bilanço ne zaman açıklanacak

8.  Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    Bilanço ne zaman açıklanacak

Geçen sene 1 martta açıklamış. Bu sene o kadar bekler mi bilmiyorum .

Bilanço aktifindeki duran varlıklar enflasyon muhasebesi sonrası nereye geldi hakikaten merak ediyorum.

Bundan dolayı öz sermaye çok artabilir.

Zaten şu anda bile defter değerini altında , bir de enflasyon muhasebesi nedeniyle öz sermaye artarsa o zaman defter değerinin iyice altında değerlenmiş olacak. Bence şu haliyle bile en az 150 lira olmalıydı. Tek sorun düşen kar marjları ve yüksek finansal borç. Gerçi o borcun da bir kısmı holdinge ait. Finanasman giderini holdingten alıyor o kısım için ama kendisine ait borçlar da var tabi.

Bu arada holdingten ve grup şirketlerinden de ayrıca alacağı var bunları tahsil etse daha da rahatlar .

Aslında Yaşar holding stratejik bir yabancı ortak alması lazım kendisine. Hem dış pazarlarda daha aktif olabilir hem de bu ağır borç yükünü hafifletir.

Sayfa 949/956 İlkİlk ... 449849899939947948949950951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •