Sayfa 769/956 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Kırmızı daireye aldığım Çin haberinin düşdüğü günü de sayarak 3 günlük aracı kurum dağılımı :

03.11.2020-12.11.2020 arası Pnsut çift dip yapmış gibi görünsede hala İşyatırım dan ses soluk yok. Grafiğin altında bu tarihler arasında aracı kurum dağılımını görebilirsiniz :

Hala aklıma gelen deli sorular :

1. Neden Çin haberi düştükten sonra İsyat ortalama 22.81 maliyet ile 800,000 lot sattı?
    2. İşyat satışları patrona mı ait yoksa 100 lerce çok şanslı İşyat kullanan küçük yatırımcıya mı ait ? Belki de başka bir ana oyuncuya ait kim bilir?
    3. Eğer İşyat (Patron ise) başka aracı kurumlarından malı yerine koydu mu? Zira geçen hafta hisse çift dip yaptı.
    4. Henüz toplamadıysa hangi seviyeden toplar, İşyat dan mı yoksa başka kurumları kullanarak mı toplar ?

2.  Alıntı Originally Posted by didim2010 Yazıyı Oku
    Çin pazarı Pnsut için zor bir pazar çünkü Çine en fazla ihracat yapan ülkerin başında Yeni zelanda geliyor ve fiyatları çok ugun. Pnsut eğer Çin pazarında faaliyetlerini geliştirmek istiyorsa FİYAT sorununu çözmesi lazım. Zaten
    süt ve süt ürünlerinde kar marjı oldukça düşük bakalım nasıl çözecekler bu durumu.
     Alıntı Originally Posted by viscan Yazıyı Oku
    Şuan ihtacatta rekabetci kurdan oturu bizle Yeni Zellanda falan yarisamaz fiyatlarimiz da ucuz kalir kalitemize oranla. Yeterki firmalarimiz sureci pazarlama reklam calismalarini guzel yonetsinler. Bu sektor ve ulkemiz icin tarihi bir firsattir. Yeni dunyanin lideri Çin e yakin olan kazanacaktir.
    Sayın viscan aslında bu bilgileri Pnsut yatırımcı ilişkilerinden öğrendim, isterseniz sizde arayıp sorabilirsiniz?
    Bu arada gönderilen mal 1-2 TIRMIŞ Amacım ortak olduğum hisseyi kötülemek yada küçümsemek değil sadece Çin pazarında henüz emekleme aşamasında olduğumuzu ve Fiyat konusunda Yeni Zelandaya göre dezavantajlı bir pozisyonda olduğumuzu belirtmekti.

Son not Avusturalyada çok uzun yıllar yaşadım ve Yeni Zelandaya bir kaç kez gittim, emin olun Yeni Zelanda bu sektörde dünya çapında hem çok kaliteli hem çok ucuz hem de çok çeşitli ürünler üretmekte.
    Son düzenleme : didim2010; 14-11-2020 saat: 18:35.

3. Yahu anlayamadigim Brüt takasa giren gıdalar tavan tavan giderken bunlara ne oluyor.Bizide alsınlar Brüt takasa . parası olan alsın gunlukculer ayiklansin.

4.  Alıntı Originally Posted by didim2010 Yazıyı Oku
    Sayın viscan aslında bu bilgileri Pnsut yatırımcı ilişkilerinden öğrendim, isterseniz sizde arayıp sorabilirsiniz?
    Bu arada gönderilen mal 1-2 TIRMIŞ Amacım ortak olduğum hisseyi kötülemek yada küçümsemek değil sadece Çin pazarında henüz emekleme aşamasında olduğumuzu ve Fiyat konusunda Yeni Zelandaya göre dezavantajlı bir pozisyonda olduğumuzu belirtmekti.

Son not Avusturalyada çok uzun yıllar yaşadım ve Yeni Zelandaya bir kaç kez gittim, emin olun Yeni Zelanda bu sektörde dünya çapında hem çok kaliteli hem çok ucuz hem de çok çeşitli ürünler üretmekte.
    Simdi oldu.zaten yatirimci iliskileri milleti yanlis yonlendirmek icin var. Ben Çin ihracat haberinden 1 hafta once telefonda gorustum ve bana Çin pazarinin zor oldugunu şuan oyle bir calismalarinin olmadigini soylediler. bu ihracat haberi yalan atildi ortaya dediginiz gibi 1-2 tir evet sadece haber ola beri gele temettu ile ellerindeki mali cakip ciktilar zira. Yeni zellanda konusu dogrudur bilgim yok. Burda sorunumuz keske rakipler olsa. Ornek Turkiyede pazarin liderlerinden olup ciro rakamlarina gore bu kadar dusuk piyasa degeri kâr aciklamak?Sirket yonetimi ard niyetli.bu yillardir piyasada dillenmis zaten ama sadece bu yatirimci iliskileri ile telefon gorusmem sonrasi bu sekilde bi haberin cikip ardindan bir grubun yuklu miktarda mal satip trendi assagi dondurmesi herseyi kendi payima kanitladi. Bilancodaki ali cengiz oyunlari, grup sirketlerinin krediye teminat gosterilmesi vs. bunlar cozulmeden birsey olmaz malesef.

3 4 ay içinde 6. sıraya çıkmış Çin, süt ürünleri ihracatımızda..
    3 4 sene içinde neler olabilir..
    Burda paylaştım şu an 6 milyar dolar olan pazar 2022 de 20 milyar doları aşacak olarak raporlandı..

1 2 tırla başlar ilk partide fabrikayı yükle diyecek halleri yok, devamı önemlidir Çin büyüme potansiyeline yeni zellanda tek başına yetişemez..
    2022 de 20 milyar doların %10 nu alsak %10 un %20 sini pnsut alsa 400 milyon dolar yapıyor..
    Neden %20 dedim şu an süt ürünleri ihracatının %20 sini pnsut yapıyor..

400 olmasında 100 milyon dolar olsun.. Müthiş rakamlar inşallah yakalar geçeriz bu rakamları..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Milletin süt banyosu yaptığı tesisler oldukça pınar süt ..sek süt vazgeçilmezdir hem ülkede hem ihracatta.Pinar süt bu noktaya kolay gelmemiştir.Uzucu olan yatırımcı ilişkileri bölümleri birçok şirkette proaktif olmalı.iyiyi kötüyü söylemeli.Bu gidişle yine yasaklar geliyor.Dolaplar doldurulmaya başladı...Biz icmesek çocuklar torunlar içecek içmeli...Bu arada hissem yok...Bilginize...

7.  Alıntı Originally Posted by didim2010 Yazıyı Oku

Yıllar önce Avustralya'da yoğurt üreten birinin çiğ sütü 30-35 cent (Avustralya doları) civarından aldığını konuşurken duymuştum.

O zamanlar toptan sütün fiyatının Türkiye'deki fiyatlara göre oldukça ucuz olduğunu düşünmüştüm.

Bu konuda sayın didim2010 katılıyorum.

Şimdilerde 0.50 cent olsa 4 tl yapıyor...
    toptan için Türkiye de 2 3 tl arası fiyatı...
    Türkiye için rekabet kolay olur bence..
    2 sene içinde 20 milyar dolarlık pazardan bahsediyoruz dünya süt fiyatlarını bile yükseltir bu miktarda talep..
     Alıntı Originally Posted by ayyıldıx Yazıyı Oku
    Yıllar önce Avustralya'da yoğurt üreten birinin çiğ sütü 30-35 cent (Avustralya doları) civarından aldığını konuşurken duymuştum.

O zamanlar toptan sütün fiyatının Türkiye'deki fiyatlara göre oldukça ucuz olduğunu düşünmüştüm.

Bu konuda sayın didim2010 katılıyorum.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 769/956 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819869 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •