Sayfa 770/956 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. 2 tır göndermiş demiş bir arkadasimiz.bir arkadaşımızda ilk seferde fabrikayı yükleyecek hali yok demiş .çok doğru demiş 2 tırla başlar her geçen zaman artar pazar çok büyük.sonra damak tadı diye birşey var.markette neye göre aliyoruz peyniri yoğurdu fiyata goremi damak tadınıza göre tabiki.sutas var teksut var pınar var vs.hepside kaliteli ürün üretiyor.ama herkez pınar almiyor sutasta al.iyor degilmi.avrupadaki firmalarda kaliteli uretiyordur belki daha kalitelisini uretiyordur ama her Çinli Z markalı urunu yemez kimisinde y markaliyi yer .o yüzden girisyapmak önemli zamanla bir pazar oluşur.bu pazar büyük pazar ciddi büyük pazar.avrupa markası bu pazardan %80 pay aksında biz %10 alalım.cok büyük rakamlar.bence fiyata yansımadı zamanla yansıyacaktır.gormwk istiyordur.yatirimciysaniz görürsünüz.oyuncuysaniz goremeyebilirsiniz.kisacasi Sudi piyasaai Çin'e göre çok düşük am zaman lazım.

2. Covit ortamında olsun olmasın..İster yaz ister kış olsun.Ekonomi iyi yada kötü olsun.Evlerin temel gıda ihtiyacıdır Et/Süt/yumurta ve türevleri.Elektronik almazsın,tekstili ertelersin,dışarıda yemezsin ama evinin temel gıdasını eksik etmezsin hele çoluk çocuk varsa edemezsin.Mesaj alınmıştır umarım..

3. Herşey tamamda sektörde lider konumdasin yıllık 2 milyara yakın mal satıyorsun karın 40 milyon.%5 kar ediyorsun inanılır şey değil.ciftciden sütü şu parasına alıyorsun zaten.%10kar etsen 200 milyon eder.cok garip.

4.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku
    haklısınız. hayvancılık konusunda belki ileriki dönemde ciddi yatırımlar yapılabilir. ülke olarak buna çok ihtiyacımız var.
    Sayın mf2hd bana göre Türkiye'nin belki de en başarısız olduğu konulardan birisi ıslah çalışmaları!! Örneğin Yeni Zelanda Uzun yıllar süren çalışmaların sonucunda 2000 yılında kendi hayvan ırkı olan Kiwicross'u yarattılar. Kiwicross daha uzun yaşıyor, daha az yem yiyor daha çok doğuruyor. Dolayısıyla daha çok para kazandırıyor. Çok basit anlatımla çimi paraya çeviriyorlar. Çok sağlıklı bir hayvan ve 5 defa doğurabiliyor. (Türkiye'de bu oran ortalama 2.5) Boyu kısa, küçük deniliyor. Büyük hayvan demek çok yem demek!! Auckland, Hamilton veya başka bir kentin dışına çıkınca yolun sağında ve solunda her tarafta Kiwicross sürüleri var .Yemyeşil meralarda otluyorlar. Günde iki kez sağım yapılıyor. Onun dışında hayvanlar 24 saat merada. Üstelik yaz kış fark etmiyor. Türkiye'deki gibi hayvan barınakları, ağıllar yok. Hayvanlar sürekli merada, dışarıda.
    Yeni Zelanda'nın süt hayvancılığında sağladığı başarının temelinde başta iklim olmak üzere başarıyı sürekli kılan ise 3 önemli faktör var. Bunlar; aile işletmeciliği, çiğ süte kaliteye göre fiyat verilmesi ve sütü toplayan, işleyen, pazarlayan güçlü kooperatifçiliğin olması. Fonterra Co-operative Group Limited, yaklaşık 10.500 Yeni Zelandalı çiftçiye ait ve genellikle karı koca ve yanlarında bir veya en fazla iki çalışanla 500-600 başlık işletmeleri rahatlıkla yönetiyorlar. Sadece Yeni Zelanda'nın değil dünyanın da en büyük kooperatifi. Bu sektörde dünyanın %30'una ayrıca Çin başta olmak üzere 140 ülkeye ihracat yapıyor.

Belki bir gün Yeni Zelandayı model alabiliriz?
    Son düzenleme : didim2010; 15-11-2020 saat: 13:25.

Çok güncel ve müthiş bir piyasa sunumu tüm ayrıntılarıyla

https://sutdunyasi.com/haberler/dosy...-dis-ticareti/

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by didim2010 Yazıyı Oku
    Kırmızı daireye aldığım Çin haberinin düşdüğü günü de sayarak 3 günlük aracı kurum dağılımı :

03.11.2020-12.11.2020 arası Pnsut çift dip yapmış gibi görünsede hala İşyatırım dan ses soluk yok. Grafiğin altında bu tarihler arasında aracı kurum dağılımını görebilirsiniz :

Hala aklıma gelen deli sorular :

1. Neden Çin haberi düştükten sonra İsyat ortalama 22.81 maliyet ile 800,000 lot sattı?
    2. İşyat satışları patrona mı ait yoksa 100 lerce çok şanslı İşyat kullanan küçük yatırımcıya mı ait ? Belki de başka bir ana oyuncuya ait kim bilir?
    3. Eğer İşyat (Patron ise) başka aracı kurumlarından malı yerine koydu mu? Zira geçen hafta hisse çift dip yaptı.
    4. Henüz toplamadıysa hangi seviyeden toplar, İşyat dan mı yoksa başka kurumları kullanarak mı toplar ?
    Abi isyat aldığı malzemeleri satmış.o tarihten 1 ay önceki takasina bakarsan görürsün.

7. Yarın açılış konusunda bir fikri olan varmıdır.cin haberinin tersi olabilirmi.

8.  Alıntı Originally Posted by Force Yazıyı Oku
    Abi isyat aldığı malzemeleri satmış.o tarihten 1 ay önceki takasina bakarsan görürsün.
    Biliyorum, hatta vaktim olsaydı grafikte tam nerelerde topladığını da paylaşırdım, diplerden toplayıp haber servis edip tepeden satmak ahlaksızlık onu vurgulamak istedim. İşyatın aldığı bölgede bende topladım insanın ağırına gidiyor bu kadar bekle tekrar aynı noktaya geri dön, yukardan alan arkadaşların durumu daha vahim tabii.

Sayfa 770/956 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •