Sayfa 589/956 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon
Arama sonucu : 7645 madde; 4,705 - 4,712 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Sn.Sevketli uzun süredir yorumlarınızı okuyorum,beğeniyorum da.Ben hem PETUN a hemde PNSUT e yatırım yaptım.Pandemi dolayısıyla Petun un hızlı bir çıkış yaptığı doğrudur.Bilancosu , temettü dağıtımı konusunda iki firmayı kıyasladığımızda size göre pnsut daha güzel duruyor olabilir ama bana göre şuan ki fiyatları ikisi içinde uygun.ikinci çeyrekte Petun un bilançosu ve karının pandemi den dolayı çok daha iyi geleceğini düşünüyorum.Cine süt ihracatı benzeri işlenmiş kanatlı ve yumurta ihracatı konusunda da görüşmeler devam ediyor.Gönül isterki iki firma birleşsin ve hissenin derinliği artsın.İnsallah iki hisse içinde güzel günler göreceğiz.Selamlar saygılar.

Yatırım tavsiyesi değildir sadece şahsi görüşüm dür.

2.  Alıntı Originally Posted by Cdmean Yazıyı Oku
    Sn.Sevketli uzun süredir yorumlarınızı okuyorum,beğeniyorum da.Ben hem PETUN a hemde PNSUT e yatırım yaptım.Pandemi dolayısıyla Petun un hızlı bir çıkış yaptığı doğrudur.Bilancosu , temettü dağıtımı konusunda iki firmayı kıyasladığımızda size göre pnsut daha güzel duruyor olabilir ama bana göre şuan ki fiyatları ikisi içinde uygun.ikinci çeyrekte Petun un bilançosu ve karının pandemi den dolayı çok daha iyi geleceğini düşünüyorum.Cine süt ihracatı benzeri işlenmiş kanatlı ve yumurta ihracatı konusunda da görüşmeler devam ediyor.Gönül isterki iki firma birleşsin ve hissenin derinliği artsın.İnsallah iki hisse içinde güzel günler göreceğiz.Selamlar saygılar.

Yatırım tavsiyesi değildir sadece şahsi görüşüm dür.
    Teşekkür ederim.
    Bir değerlendirme yapmak gerekirse pınar sütün son birkaç senedir piyasada kaçak satılan sütlerden dolayı ve sektördeki rekabetten dolayı cirosu artmasına rağmen kar marji epeyce düşmüştü ama Pandemi sonrası ambalajlı ve hijyenik ürünlere artan talep tekrar kar marjında ciddi bir iyileşme gösterdi bana göre mart Ayı’nın son on gününe ilk çeyrek bilançosunun bu denli etki ettiğini düşünürsek ve gelen bilanço yani gerçekten tek kelimeyle çok iyi demekte bir sakınca görmüyorum.
    Petun’a gelince oda çok kalite ve karlı bir şirket aynı zamanda %12.8’i pınar sütün.
    Lâkin Petun ürünlerini direk piyasaya satmıyor önce pınar sütün büyük hissedar oldu iştiraki olan tedarikçi firmaya satıyor,veriyor oda piyasa satıyor yani her halükarda Pınar Süt burdanda bir kar yazıyor keza Abu Dabideki fabrikanın da %90 oranında tedarikçisi pınar süt tür bu bakımdan bana göre pınar SUT iştirak yapısı ile de diğerlerinden pozitif olarak açık ara ayrışıyor.
    Kaldıki şu anda pınar süt defter değerinden işlem görüyor,Petun ise dd 1,30 ile işlem görüyor yani an itibariyle pınar süt daha avantajlı ben böyle düşünüyorum.
    Petun gıda sektörü ortalamasının biraz daha altında duruyor bana göre borcu az kar marji yüksek öz kaynakları güçlü ve defter değeri olarak yani bir bu kadar daha gitse sektör ortalamasını yakalamış olur bana göre.
    Tabi bir de bunların dışında borsanın gerçekleri var oda hissenin tahtacısı hangi şirketin hisselerini yeteri kadar toplarsa işte bu saydığım bütün verileri bir yana koyuyor holdingin en zayıf şirketi pınar suyu defter değerinin 5,6 katına çıkarabiliyor.
    İlerde bu üç şirketin bir çatı altında birleşmesi bana göre de çok mümkün bu durumda şu anki hisse fiyatıyla yine öne çıkacak avantaj olan pınar süt dur zaten pınar suyunda %8’i pınar sütündür.
    Hülasa pınar süt’te,Petunda da gıda şirketleri içerisinde bana göre müstesna yeri olan geleceği olan ve 250 milyon $ gibi çok önemli bir kefillik olayını çözmüş önünde engelleri kalkmış ve sizin de söylediniz gibi Yeni ihracat haberleriyle geleceği parlak olan şirketlerdir.
    Selamlar saygılar.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yahu tamam da neden Uluun da bu grubun hisseleriyle beraber hareket ediyor. Alakası yok bağlantısı yok, muhtemelen bilançosu da kötü gelecek. Pinsu zaten değerinin üzerinde ve zarar açıklamış. Bu iki hissenin Petun ve Pnsut ile hareket etmesini kabul etmiyorum! Birebir aynı hareketleri yapıyor sanki birilerinin elinde 4 hisse de, birebir aynı grafikler. Bu kadar birebir aynı hareketleri yapabilir mi birilerinin kontrolünde olmasa? Demek ki bilançoyla filan alakası yok ele geçirmişler istediği gibi at koşturuyor benim anladığım bu. Amaçları nedir bilemeyiz. Takaslardan filan da bir halt anlaşılmaz adamlar kaç elden işlem yapıyordur. Ytd

4. Bugünü 19,11 TL. den kapattık.
    İnşallah , yarın da , yükselişimiz devam eder.
    Değerli , Pınarsüt yatırımcısı arkadaşlarıma , rahatlıklar dilerim.

5. Fiili Dolaşımdaki Pay Oran : %48..... F/K Oranı : 8,98...... Piyasa Değ. / Defter Değ :.3,18 ..... Dibe Uzaklık %693,36 ... Özsermaye :33.830.969 ...... Sermaye :6.000.000 ...... Net Kar :2.331.622

Yukarıda , bugünü %10 Artışla , 17,93 TL. den tavan kapatan , gözaltı pazarındaki Frigo hissesinin verilerini yazdım.
    Çıkardığım sonuçlar ve bizim hisseyle karşılaştırmalar :
    Pd/Dd , bizimkinin 3 katı , bizimki de böyle fiyatlansa , bizim de , en az 57 TL. olmamız gerekir.
    Kar ı da , sermayesinin 3 de 1 i , oysa bizim kar ımız , sermayemizin 3 de 2 si..... Ayrıca Çin e ihracat yapacak olmamız , bir başka artımız...Hem biz , gözaltı pazarında da değiliz...........
    Borsada , bunun gibi daha birçok örnek var. Bu örneklere baktığımızda , elimizdekinin kıymetini bilmenin ne kadar önemli olduğu açıktır.
    Son düzenleme : By Akıl; 04-06-2020 saat: 00:11.

6. İşlem hacmi düşük , yukarı-aşağı hareket yok. Spekler topta yok.. Fırtına öncesi sessizliği andıran bir durum var. Belki , 1-2 saat sonra sebebi belli olur.
    Spekler , bugün daha farklı bir taktik içindeler.
    Kimbilir , nasıl bir hain plan peşindeler.
    Saatlerdir , dar bir bantta , 18,91-19.01 TL. arası , gezinip duruyor.
    Daha önceki günlerde hiç böyle , uyuz uyuz beklemezdi
    Bundan , bi cacık olmaz. Satıp çıkalım , algısını yerleştirmek istiyorlar , gibi duruyor.
    Kendi adıma , daha çooooook beklerler...Bırakın satmayı , nakitim olsa , daha da alırım.
    Son düzenleme : By Akıl; 04-06-2020 saat: 16:25.

7. "Singapur’un 13 milyar dolarlık gıda ithalatından daha fazla pay alabiliriz"
    Dünyadaki önemli ticaret merkezlerinden biri olan Singapur’un 2019 yılında 390 milyar dolar ihracatı olduğunu, bunun 206 milyar dolarının reexporttan kaynaklandığını ifade eden Singapur Ticaret Müşaviri Müge Dağlı Durukan, Singapur’un gıdada dışa bağımlı olduğunu, 2019 yılında 13 milyar dolar gıda ithalatı yaptığını, Türkiye’nin Singapur’a gıda ihracatının ise sadece 28 milyon dolarda kaldığının altını çizdi. Durukan, şöyle devam etti:
    "Türkiye’den Singapur’a gıda ihracatında kiraz, elma, buğday unu, çikolata, şekerleme ürünleri öne çıkıyor. İlerleyen süreçte Singapur Türk gıda ihracatçılarının ihracatlarını artırabilecekleri bir pazar konumunda. Gıdada en çok meşrubat, süt ürünleri, deniz ürünleri, tavuk eti ve balık, yaş meyve sebze, hububat en çok ithalatını yaptıkları ürünler diyebiliriz."
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8. Dünyada pandemiden sonra insanların önceliği gıda ürünleri olacak....Gıda güvenliği ve temini önemli olacak.....ytd

Sayfa 589/956 İlkİlk ... 89489539579587588589590591599639689 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •