Sayfa 285/956 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon
Arama sonucu : 7642 madde; 2,273 - 2,280 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Yerli ve milli bir değerimiz olan Pınar'ın yabancıya gitmesi tabi ki hoş olmaz. Ancak Turkiye'de şu holding satın alsa şirket uçuşa geçer diyebileceğimiz bir grup yok bence. En kurumsal ve başarılı holding dediğimiz Koç'un gıda şirketi Tat bile zor zamanlardan geçiyor ilk çeyrek tonaj bazında daralmış. Buna rağmen beğenmediğimiz Yaşar tonaj olarak büyütmüş Pınar'ı. 3 Tane tesisimiz var ve tahmini kapasite kullanım oranı %50 civarında. Turkiye'de arz iyi bir noktada ancak halkın süt ürünlerine olan talebi buna göre az. Özellikle paketli ürünlere geçişin hızlanması lazım.

Şirketin borçlanmasını beğenmiyoruz ancak özsermaye maliyeti %20'nin üstüne çıkmışken piyasadan %15 faizle bulduğu krediyi kullanması, finansal yönetim teorisine göre doğru karardır. Türk sermaye piyasası ne zaman net kar değil ebitda üzerinden değerlenmeye başlarsa o zaman bu şirketler değerine yakınsar.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bu düşüş nereye kadar devam edecek....

3. pınarsüt alıpta zararda olan arkadaşlar,sabrederseniz seçimden sonra zararınızı çıkarıp kara geçeceğinize inanıyorum,dikkat ederseniz sadece pınarsüt düşmüyor,endeks genelinde bir düşüş var.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir,sadece kendi görüşlerimdir.

4.  Alıntı Originally Posted by itici Yazıyı Oku
    Bu düşüş nereye kadar devam edecek....
    Sığ hisse, düşük temettü verimi, en ufak olumlu beklentisi olmayan stabil şirket. Kim hisseyi alır bu fiyatlardan. İnşallah 4 leri görmeyiz. Gerisi yalan dolan

Herşey boykotla başladı o zaman satanlar akıllı davrandılar. Kendi düşünceme göre bu saatten sonra bu hisse satilmaz artık. Beklemekten baska çare yok sadece maliyetim çıkması için mevcut fiyattan enaz %70 prim yapmalı ki bu sadece TL bazında ve geçen zamanı hesaba katmıyorum. 20 lerden alanlara Allah yardım etsin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
    Sektor les.
    Urunler cabuk bozulan urunler.
    Rekabet yogun.
    Yonetim kotu.
    Fiyatlandi sanirim artik her sey buyuk olcude.
    Ben tekrar alir miyim?
    Sanmiyorum.
    Artik ne eski sabrim var ne de yatirim yapacak param.
    Gencler dusunsunler biraz da.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by mehmet16 Yazıyı Oku
    Herşey boykotla başladı o zaman satanlar akıllı davrandılar. Kendi düşünceme göre bu saatten sonra bu hisse satilmaz artık. Beklemekten baska çare yok sadece maliyetim çıkması için mevcut fiyattan enaz %70 prim yapmalı ki bu sadece TL bazında ve geçen zamanı hesaba katmıyorum. 20 lerden alanlara Allah yardım etsin.
    Mehmet kesinlikle haklısın. Yıllarca biriktirdiğim hisseleri iktidara yaranmaya çalışan parton girişiminden sonra 16binden düşünmeden sattım.
    Eski PNSUT olsa hissenin düşmesine sevinen yatırımcılar ile dolardı burası.
    Her düşüşü fırsat olarak gören o kemik yatırımcısını ve fiyatına bakmadan marketten PINAR ürünü alan müşteri yok artık.
    IMAJ yaratmak yıllarca yok etmek bir günde olabiliyor.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

8.  Alıntı Originally Posted by mehmet16 Yazıyı Oku
    Hiçbir şey boykotla başlamadı.. Şirket baştan beridir dağıtmaması gereken temettüleri dağıtıyordu. 2014 de nırvanaya ulaşıldı.
    Rüzgarda aniden tersten esince kontrpiyede kaldılar... Neyse inşallah 5-7 seviyesine otururda maliyet düşürmeye başlayalım.

Sayfa 285/956 İlkİlk ... 185235275283284285286287295335385785 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •