Sayfa 700/955 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon
Arama sonucu : 7640 madde; 5,593 - 5,600 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Bugünkü düşüşe rağmen alımlar satıştan fazla ve az da olsa hisseye para girişi var.

2. Ağustosda , bilançolar açıklandıktan sonra , endeksde ve hisse fiyatlarında illaki bir düşüş olur. Bu , yıllardır , hep böyle olmuştur. Beklentiler satın alınmıştır ve kar realizasyonları görülür. Daha sonra , karını güzel açıklayan ve ucuz kalmış hisselerde hızlı bir toparlanma olur.
    Düşüş sona erdikten sonra , ben , Pınarsüt te , zamanla , tekrar 21 TL. ve daha üzerindeki fiyatları göreceğimize inanıyorum ve bu nedenle , sabırla bekleyeceğim.

PNSUT maliyetim 17 lerde iken aynı zamanlarda 12 den aselsan almıştım. Aselsan %100 bedelsiz verdi ve buna rağmen yine bu lanet hisseden fiyatı yüksek Şuan
    1000 lot pnsut hala 1000 lot
    1000 lot aselsan oldu 2000 lot
    Ama bağımlılık yaptı pnsut hissesi birakamiyorumda

4. Salgın etkileri görülmeden şubat ayında 16 lirayı görmüş bu hisse.şimdi 17 lira.
    Zaman farkını koy üstüne aynı fiyat yani.
    Kaça kadar düşürmeyi planlıyorlar acaba.
    Hissedeki düşüşte yabancı satışının önemli payı var. 18-20 li fiyatlardan haftalarca toplamaları bu fiyatlardan satmak için miydi.
    Ama bir gerçek var ki bu düşüş kısa süreli kağıda girenlerin canını yakabilir ama temel rakam ve oranları sektör ortalamasına göre çok düşük.
    Gıda sektörü pd /dd ortalaması 2,20 lerdeydi yanılmıyorsam.Bu ise neredeyse üçte bir değerinde işlem görüyor. Tarihi pd /dd ortalaması 1,50 lerde.
    Petun dan başka 1,50 den daha düşük gıda hissesi var mı?
    Bu ikisi en düşük carpandan işlem görüyor, pnsut petun dan daha da düşük.
    Herşeye rağmen burası borsa.Manik depresif durumlar çok oluyor.Sürekli zararda olan hisseyi toplayıp 10 kat götürürler, kâr edip düzenli temettü veren hisseleri de bazen böyle süründürürler.

Yatırım tavsiyesi olarak algılamanız zarar ettirebilir;kişisel düşüncelerimdir.

5. Kazançlı bir günümüz olsun ,
    bugün bir tepki bekliyorum arkadaşlar
    Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

6. Arkadaşlar, bu hissede al sat yapmayın.

Bu hisseyi alın bekleyin veya satın unutun.

Hisse ile ilgili yazılabilecek her şeyi burada yazmışlar.

Küçük yatırımcı aceleci olmamalı, sabırlı olmalı.

7.  Alıntı Originally Posted by çobanyıldızı Yazıyı Oku
    Kazançlı bir günümüz olsun ,
    bugün bir tepki bekliyorum arkadaşlar
    Tepki gelse ne olur...Hainler öldürdüler kağıdı.
    Defter değerimiz olan 22.21 TL. den 5 TL. gerideyiz.
    Borsanın sert düşüşleri speğimize bayram yaptırıyor. İstediği ortamı bulmuş oldu. Dayağa , acımasızca devam ediyor.
    Son düzenleme : By Akıl; 14-08-2020 saat: 12:00.

8.  Alıntı Originally Posted by By Akıl Yazıyı Oku
    Tepki gelse ne olur...Hainler öldürdüler kağıdı.
    çok büyük bir baskı gerçekten, ama spek bilmiyor ki bizler hisseye orta vadeli girdik..
    Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

Sayfa 700/955 İlkİlk ... 200600650690698699700701702710750800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •