Sayfa 938/956 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948 ... SonSon
Arama sonucu : 7642 madde; 7,497 - 7,504 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by çotanak Yazıyı Oku
    Sayın hocam sizi tnztp deki vizyoner ve geleceğe dönük dusuncelerinizle hatirliyoruz..Devletin resmi makamlarinin bizzat ates ettigi, dünyada çığ gibi ustumüze gelen yapay et süt gündeminin ortasinda tercihiniz şasirtti ..Her daim hayvan pazarlarindan şap ve brusella sebebiyle kapanma haberlerinin oldugu bi yerde pınsütun zirvesinde oldugunu dusunuyorum acikcasi..Taraf olunur veya olunmaz ,yanlis veya doğru dunya kartellerinin ve icerde bakan düzeyinde ateş acilan bi yere yatirim buyuk cesaret!!
    Ayrica şap ve brusella gibi vakalarin sıklastigi her daim hayvan pazari kapanma ve hayvan itlaflarin geldigi bi vasatta olasi bi haberle yari fiyatlara inecek bi et-sut hisselerine yatirim buyuk risk bence..
    1 pd/dd değerinde olan pınar süt pahalı ve riskli ise borsayı bırakayım ben o zaman.
    Hastalıklar vesaire hep olacaktır. Ne olursa olsun insanlar süt ürünlerinden vazgeçemez

Yoğurtsuz, peynirsiz ve sütsüz bir dünyayı düşenemiyorum
    Siz pınar süt için 40 tl demişsiniz, yani 1.8 milyar piyasa değeri

Bugün sadece ismimi satıyorum dese marka değeri en az 5 milyar eder

2. Körfez sermayesi ürünlerini aldığı pınar sütü komple satın alabilir mi diye bir beklentim var açıkcası.
    Bugün masaya otursalar 1 milyar dolar civarı bir rakam konuşulur mu? Konuşulur bence!

3. Hem ciddi bir bedelsiz potansiyeli olsun (benzer hisseler 8-10 kat gitmiş), hem gıda hissesi olsun (savaş durumlarında genelde talep görürler) ve spek bey fiyatı buralarda tutmayı başarsın, bakalım mal kaptırmadan ne kadar dayanabilecek....

4.  Alıntı Originally Posted by Cantunç Yazıyı Oku
    Hem ciddi bir bedelsiz potansiyeli olsun (benzer hisseler 8-10 kat gitmiş), hem gıda hissesi olsun (savaş durumlarında genelde talep görürler) ve spek bey fiyatı buralarda tutmayı başarsın, bakalım mal kaptırmadan ne kadar dayanabilecek....
    piyasadakı senet sayısı 17 mılyon 126 bın ..halka acıklıgı cok yuksek degıl

5. kademeler nerdeyse boş..hisse toplanmış gıbı

6. 2011-2015 yıllarında 5,5 dolar 6,5 dolar bandındaymıs gunumuzde 3 dolar civarında..8-10 yılda hıc mi? buyumedı?..piyasa degerı bugunkı fıyatla 148 mılyon dolar civarında
    Son düzenleme : palmet; 10-10-2023 saat: 16:11.

7.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku

2011-2015 yıllarında 5,5 dolar 6,5 dolar bandındaymıs gunumuzde 3 dolar civarında..8-10 yılda hıc mi? buyumedı?..piyasa degerı bugunkı fıyatla 148 mılyon dolar civarında

Tab gıda 1.2 milyar Özkaynak ile 37 milyardan 1.250 milyar dolar halka iteleniyor iken 3.7 milyar öz sermaye ile 3.5 milyar TL degerden dolar hesabıyla bugun 125 milyon dolar üzerinden almak daha mantıklı diyorsanız . Doğru bir yaklaşım.
    Bedelsiz potansiyeli 3 fabrika bir sürü iştirak
    Mantıklı bir yatırım.
    Diranc 125 lira bölgesinde orayı aşarsa ben alırım ki adil fiyatı 333 lira civarında olduğu gözüküyor.

Bol kazançlar.
    2 Milyar Dolar

8.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Tab gıda 1.2 milyar Özkaynak ile 37 milyardan 1.250 milyar dolar halka iteleniyor iken 3.7 milyar öz sermaye ile 3.5 milyar TL degerden dolar hesabıyla bugun 125 milyon dolar üzerinden almak daha mantıklı diyorsanız . Doğru bir yaklaşım.
    Bedelsiz potansiyeli 3 fabrika bir sürü iştirak
    Mantıklı bir yatırım.
    Diranc 125 lira bölgesinde orayı aşarsa ben alırım ki adil fiyatı 333 lira civarında olduğu gözüküyor.

Bol kazançlar.
    sayın acemsah aynen oyle dıyorum. bazen piyasa bazı seylerı cok mantıksız fiyatlıyor. bırde tab gıdanın yapacağı tavanları dusunursek..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 938/956 İlkİlk ... 438838888928936937938939940948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •