Sayfa 932/956 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942 ... SonSon
Arama sonucu : 7642 madde; 7,449 - 7,456 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1.  Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Eksik akıl....eksik zeka.....tamburum ne çalar sen ne söylersin ......!!!!!!!!!!!

Biz pınar süt ve ürün gamından bahsediyoruz....!!!!!!!!

Süt konseyi nereden çıktı be adam....

Akıllara zarar bi durum var.....pınar sütün kutusu sadece 1 tl lerden 10 tl ye yaklaştı......sadece kutu....

Bu adamlar pınar sütmüş...sütaşmış.....süt satsın iflas ederler.....!!!!!!!!!!!

Süt niyetine sütlü su satıyor bu adamlar.....git al bir kutu sütü al iç öğren neyin ne olduğunu.....!!!!!!!!!!
    Senin gibi bir adamla muhatap olmam bile hata zaten...
    Ne istiyorsan onu yaz, istediğin gibi saçmalayabilirsin.
    Forum herkese açık.

2.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Bu akşam temettü açıklanır muhtemelen.
    3 tl brüt fena olmaz, daha yüksek olursa da pek bir hoş olur.
    YTD
    Temettü beklentim dahilinde geldi (brüt 3.01, net 2.709 tl).
    Ortaklara hayırlı olsun.
    Seneye daha çok temettü alalım inşallah.

3. T.C. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muşâ€™un 18-20 Mart 2023 tarihlerinde Suudi Arabistan’ı resmi ziyareti kapsamında, 19 Mart 2023, Pazar günü Riyad’da Kurulumuz ve Suudi Arabistan Ticaret Odaları Federasyonu (FSC) koordinasyonunda “Suudi Arabistan-Türkiye İş Forumu†gerçekleştirilecektir.

4. Suudi Arabistan TCMB'ye 5 milyar dolar mevduat yatırıyor
    Suudi Arabistan Turizm Bakanı ve Suudi Arabistan Kalkınma Fonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Al Khateeb ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu arasında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na 5 Milyar dolarlık mevduat yatırılması konusunda anlaşma imzalandı.

5. ne olacak bu sütün hali sürekli düşüyor...marmara kapital in alımları da bitti...bilanço kadı sadece elde bakalım o da nasıl gelecek...kimseler de yazmıyor ilginç gıdaların içinde en ucuzu bence...

6. Seçimden sonra bence bütün komşu pazarlar acilacaktir..Ciroda olumlu katkı yaratacaktır.Bu kadar Özkaynak ve PD/DD ile buralarda durmadı ilginç ötesi zorlama...Bunun mevsimide yok yazında kışında bu ürünler talep görüyor..Da spek hala kış uykusunda
    zaten dar tahta seçim geliyor diye biri gözünü karartıp dalacak tahtaya spek bakacak giden kağıda.

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Şirketimizin 29 Mart 2023 tarihinde yapılan 2022 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1. Türk Ticaret Kanunu gereğince, Yönetim Kurulunun önerileri de dikkate alınarak Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak KPMG Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin, 1 yıl süreyle, 2023 yılına ilişkin hesap dönemini kapsamak ve Şirketimizin Finansal Tablo ve Raporlarını denetlemek üzere seçilmesinin onaylanmasına, karar verildi.

2. Şirket Esas Sözleşmesinin 8. Maddesi uyarınca Yönetim Kurulu üye sayısı, 2 bağımsız üye ile birlikte toplam 7 üye olarak tesbit edildi. Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Sn. Emine Feyhan YAŞAR, Sn. İdil YİĞİTBAŞI, Sn. Kemal SEMERCİLER, Sn. Yılmaz GÖKOĞLU, Sn. Mehmet AKTAŞ ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri olarak, Sn. Metin AKMAN ve Sn. Yeşim GÜRA, 1 yıl süreyle 2023 yılı hesaplarını incelemek amacıyla toplanacak Olağan Genel Kurul'a kadar görev yapmak üzere, seçildiler.

Yönetim Kurulu Üyelerinin, Genel Kurul toplantısından önce şirket internet sitesinde ilan edilen özgeçmişleri hakkında bilgi verildi.

3. Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17-1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin 12. Maddesi uyarınca; Şirketimiz tarafından 3. kişiler lehine herhangi bir teminat, rehin, ipotek, kefalet verilmediği hususunda genel kurula bilgi verildi.

4. Şirketin 2022 yılı içinde çeşitli kurum ve kuruluşlara yaptığı bağış ve yardımlara ilişkin ortaklara bilgi sunuldu ve 2023 yılı içerisinde yapılacak bağışların üst sınırının Şirket'in Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde kamuya açıklanan son yıllık bilançosunda yer alan Aktif Toplamının binde 5'ine kadar olmasına, karar verildi.

5. 2022 yılı net dağıtılabilir kârının hesaplanmasında; Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi ve diğer yasal mevzuat hükümleri, esas sözleşmemizin kâr dağıtımına ilişkin maddeleri ve Kâr Dağıtım Politikamız dikkate alınarak; Şirketimizin Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-14.1 Tebliği'ne uygun olarak ve Türkiye Muhasebe Standartları esas alınarak hazırlanan bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolarına göre, 2022 yılı net dönem kârı olan 380.276.281 TL'den, yasal sınırına ulaşması nedeniyle Genel Kanuni Yedek Akçe ayrılmayarak, net dağıtılabilir dönem kârı 380.276.281 TL olarak hesaplanmıştır.

Hesaplanan dağıtılabilir kâr üzerinden;

2021 yılında dağıtılmayarak olağanüstü yedeklere alınan 42.702.964 TL'nin de dağıtıma konu edilerek;

SPK düzenlemeleri paralelinde yıl içinde yapılan 545.805 TL tutarındaki bağışlar da dikkate alınarak dağıtılabilir kârın %20'sine tekabül edecek şekilde 76.164.525 TL tutarında Ortaklara Birinci Kâr Payı dağıtılması, kalan tutar üzerinden esas sözleşmedeki %5 oranını aşmamak üzere Yönetim Kurulu Tahsisatı ayrılması, kalan tutardan çeşitli amaçlarla kurulmuş vakıflara %3 oranını aşmamak üzere kâr payı dağıtılması ve kalan tutar üzerinden de Birinci Kâr Payı tutarı ile birlikte toplam net tutarı nominal çıkarılmış sermayemizin (44.951.051 TL) %348,30'unu bulacak şekilde 97.796.043 TL tutarında Ortaklara İkinci Kâr Payı dağıtılması (Birinci ve İkinci Kâr Payı'nın toplam net tutarı 156.564.511 TL), 19.558.502 TL tutarında Genel Kanuni Yedek Akçe ayrılmasına ve geriye kalan tutarın tamamının Olağanüstü Yedek Akçe olarak ayrılmasına ve kar payı ödemelerinin 3 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilmesine, karar verildi.

1 TL'lik nominal tutarlı borsada işlem gören her bir pay için net 3,4830 TL tutarında nakit kâr payı ödemesi yapılacaktır.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

PINAR SÜT MAMULLERİ SANAYİİ A.Ş.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Kar Payı Dağıtım Görüşüldü

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 PNSUT 2022 OGK TUTANAK.pdf - Tutanak
    EK: 2 PNSUT 2022 OGK HAZİRUN.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi
    EK: 3 PNSUT 2022 Yılı Kar Dağıtım Tablosu.pdf - Diğer Genel Kurul Sonuç Dokümanı

Ek Açıklamalar
    Şirketimiz 2022 yılına ilişkin Pay Sahipleri Olağan Genel Kurul Toplantısı, ekteki gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere, 29 Mart 2023 Çarşamba günü, saat 11:30'da, Altın Yunus Mahallesi 3215 Sk. No:38 Çeşme/İzmir adresinde gerçekleştirilecektir.

Genel Kurul Toplantısına ilişkin gündem ve vekâletname örneğini de içeren davet ilan metni ekte sunulmaktadır.

Şirketin 44.951.051,25 TL. olan çıkarılmış sermayesi, A grubu nama, B grubu nama, C grubu hamiline, paylardan oluşmakta olup, genel kurul toplantılarında hazır bulunacak pay sahiplerinin veya vekillerinin her pay için bir oy hakkı vardır.

Bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

PINAR SÜT MAMULLERİ SANAYİİ A.Ş.

8. Temetüyü ne zaman verecek

Hangi tarih de verecek kar payını
    Y.t.d

Sayfa 932/956 İlkİlk ... 432832882922930931932933934942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız