Special Days Image
Sayfa 238/470 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 3759 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: PKENT - Petrokent Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by nordstren Yazıyı Oku
    şimdi baktım kapa nurullah 947.635 % 91.4 diğer 89.164 % 8.6

muhtemelen nurullah da açıklama gönderecek son 10 günlük borsada oluşan fiyattan aldım diye bir haber gönderecek.

olumlu buluyorum genelde bu tarz hisse değişimlerinden sonra önemli haberler gelir/geliyor...
    Sn. Nordsten , Nurullah Ercan borsada kottan çıkış istermi. Halka açık kısmında hissesi olabilir. Bildiğim kadarıyla %95 elinde olan çıkma hakkı kullanabiliyor. Bu oran %98 mi net bilgi edinemedim. Siz ve diğer ortakların görüşlerini rica ederim.

2. %97 diye biliyorum..

3. Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkında Tebliğ'de değişikliğe gitti.

SPK'nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, ortaklıktan çıkarmak için gerekli pay oranı yüzde 95'ten yüzde 98'e çıkarıldı. Tebliği ile herhangi bir şekilde sahip olunan paylara ilişkin oy haklarının, ortaklığın oy haklarının yüzde 98'ine ulaşması veya bu konumda iken ek pay alınması durumunda, hakim ortak açısından diğer pay sahiplerinin tamamını ortaklıktan çıkarma hakkı, diğer ortaklar açısından da paylarını hakim ortağa satma hakkı doğduğu bildirildi.Tebliğde, "Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanılabilmesi için şart olan ve dördüncü maddede belirtilen yüzde 98’lik oy hakkı oranı, 31/12/2014 tarihine kadar doğmuş olan ve doğacak hakların kullanımında yüzde 95, 31/12/2017 tarihine kadar doğacak hakların kullanımında ise yüzde 97 olarak dikkate alınır." denildi.

4.  Alıntı Originally Posted by nordstren Yazıyı Oku
    Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkında Tebliğ'de değişikliğe gitti.

SPK'nın konu ile ilgili kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, ortaklıktan çıkarmak için gerekli pay oranı yüzde 95'ten yüzde 98'e çıkarıldı. Tebliği ile herhangi bir şekilde sahip olunan paylara ilişkin oy haklarının, ortaklığın oy haklarının yüzde 98'ine ulaşması veya bu konumda iken ek pay alınması durumunda, hakim ortak açısından diğer pay sahiplerinin tamamını ortaklıktan çıkarma hakkı, diğer ortaklar açısından da paylarını hakim ortağa satma hakkı doğduğu bildirildi.Tebliğde, "Ortaklıktan çıkarma ve satma haklarının kullanılabilmesi için şart olan ve dördüncü maddede belirtilen yüzde 98’lik oy hakkı oranı, 31/12/2014 tarihine kadar doğmuş olan ve doğacak hakların kullanımında yüzde 95, 31/12/2017 tarihine kadar doğacak hakların kullanımında ise yüzde 97 olarak dikkate alınır." denildi.
    Teşekkürler sn nordsten. Tam bir yıl öcede 03-09-2018 de diğer ortak ali ercan ın 132.008 lotunu 50.59₺ den Nurullah Ercan almış. Tüm hisseler tek elde toplanmış. Hayırlı olur inşallah.

5. eee artık,birazda yukarı sürüp toplasın da..

6. o 78.75 e 25 lot veren arkadaş.zaten adam son saniyeye kadar 79 dan alıyordu.neden geri çekiyosun.

7.  Alıntı Originally Posted by hgarip Yazıyı Oku
    o 78.75 e 25 lot veren arkadaş.zaten adam son saniyeye kadar 79 dan alıyordu.neden geri çekiyosun.
    Bizim arkadaş aldı . 79 alış girdi. Ama 78.75 verdi.

8.  Alıntı Originally Posted by dogan7411 Yazıyı Oku
    Bizim arkadaş aldı . 79 alış girdi. Ama 78.75 verdi.
    hayırlı olsun.işte dediğim bu.satan için diyorum.neden fiyatı geri çekiyosun.başkası vermeden ben vereyim mantığı var.kağıt onun için yürümüyor.bu zihniyet oldukça yürümez zaten.spekte anladı bu mantığı....

Sayfa 238/470 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •