Sayfa 325/471 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon
Arama sonucu : 3761 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: PKENT - Petrokent Turizm

1. Şak şakcılar sizi

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. hararetlenme aslanım görüşeceğiz yakın zamanda

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Hacim var derken iki gündür z.çtı sıvadı. Bu hafta her gün nerdeyse ortalamanın altında kapattı galiba.

Mi A1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. bugün iş bankasından alımlar benim 132.10 kadar olanlar. Tekrar geri döndüm. Bereketli olurum inş. salı günü ceza bitiyor. ona bakarak aldım. Ayces hareket edince umutlandım ama olmadı hayırlısı.

5.  Alıntı Originally Posted by dogan7411 Yazıyı Oku
    bugün iş bankasından alımlar benim 132.10 kadar olanlar. Tekrar geri döndüm. Bereketli olurum inş. salı günü ceza bitiyor. ona bakarak aldım. Ayces hareket edince umutlandım ama olmadı hayırlısı.
    lan olum 65 den yanına yaklaşmadığınız kağıdı 132 den almak neyin kafası bi söyleyin bana...Valla tebrik ediyorum sizi ayakta alkışlıyorum puhaaa.Sonra da patron amk hisseye sahip çık falan filan zart zurt.Patron itele bunlara müstahak

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

6. Patron yalakalığı yapma o patron 8 yıldır kimseye zırnık vermedi sanada vermez dümenci koy gitsin sende.😁😁

7. Bakın ortaklar ne buldum şu anda patron yüzde 91 üstünde hisseye sahip
    Kerem Köfteoğlu

Turizm Gazetecileri ve Yazarları Derneği

(TUYED) Başkanı

Turizm insanlarla gelişir. İnsanların olmadığı, küstürüldüğü, aldatıldığı ortamlarda sektör gelişmez, geriye gider. Bunları Türkiye’de kanamaya devam eden devremülk konusundan dolayı hatırlatma ihtiyacı duyduk.

Devremülk sistemi, bazı tesislerin hayata geçmesi için, yatırımcılardan finansman toplanması şeklinde özetlenebilir. Sağlanan finansmanla tesisler yapılıyor, sonra bu tesisler, belli dönemlerde devre sahiplerinin kullanımına açılıyor. Böylece devreciler ya da yaygın söylemiyle “dönemciler” ömür boyu tatil yapma imkanına kavuşuyor.

Sistemin kağıt üzerinde işleyişi öyle... Peki ya gerçek?

Gerçek yukarıda özetlenenden çok farklı. Nitekim, bu konuda tüketicilerin haklı talepleri azalmak yerine artıyor, sorunlu tesislere sürekli yenileri ekleniyor. Örneğin, Clup Flipper’de yaşanan olumsuz gelişmeler uzun süre basında yazılıp çizildi. Son zamanlarda Petrokent’te yaşanan gelişmeler diğerlerini gölgede bırakacağa benziyor

Petrokentzede olmak üzere olan yaklaşık 5 bin devremülkçü güçlerini birleştirip Petrokent Dönemciler Dayanışma Derneği’ni (PDDD) kurdu. PDDD üyeleri, Petrokent yönetiminin İzlediği bezdirme-yıldırma politikasını boşa çıkarmak için dernekleşme yoluna gittiklerini söylüyor.

Aslında sekiz yıldır Petrokent’te ciddi bir sorun çıkmamıştı. Ya da fırtına öncesi sessizlik kimseyi şüphelendirmedi. Ne olduğunu araştırdığımızda fitilin bir borsa operasyonu ile ateşlendiğini görüyoruz. Şirketin sahibi Nurullah Ercan, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) işlem gören Petrokent’in hisseleri toplamaya başlamış. Gün gelmiş Ercan ailesini hisselerin yüzde 75’ini ele geçirmiş. Ele geçirme operasyonu tamamlandı, şimdi oyunda ikinci perdeye geçildi.

İkinici perdede Petrokent’ti tatil köyü olarak yabancı tur operatörlerine pazarlama girişimi var. Hatta devremülklerin adı Golden Beach olarak değiştirilmiş bile. Burası daha sonra Ercan’a ait arazi üstünde bulunan Golden Coast otelleri ile birleştirilecekmiş.

Bütün bunların gerçekleşebilmesi için de ortadaki devremülk sahibi “engeli” nin aşılması gerekiyor. “Engel”in aşılması için dönemcilere ödeyemeyecekleri faturalar çıkarılıp bezdirme-yıldırma yöntemi uygulanıyor.

Bu uygulamalar çerçevesinde yüklü faturaları ödemeyen dönemciler tesislere alınmıyormuş. Bu da dönemcileri delirtiyormuş. Yukarıda söylediğim gibi, insanlar olmadan turizm olmaz. Bu yüzden kanayan yara haline gelen devremülk konusunu çözmemiz gerekiyor.

Sorunun çözümünde başta sektörün üst kurumları olmak üzere, devletin ilgili kesimlerini önemli bir görev bekliyor. Bu görevden kaçanlar, ne derlerse desin, turizme vurulan darbeye seyirci kalmaktan kurtulamaz!

8. Devremülkler ele geçirildi hatırlarsanız son dönem bilançoda görürsünüz hisse senedi olarak tek hakim nurullah ercan yüzde 91 üstü geriye hangi aşama kaldı tabi bunlar tamamen laftada kalabilir hiç olmayabilirde yatırım yaparken iyi araştırın

Sayfa 325/471 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •