Sayfa 425/471 İlkİlk ... 325375415423424425426427435 ... SonSon
Arama sonucu : 3761 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: PKENT - Petrokent Turizm

1. Kaç kişi yorumlarına bakıp sattı acaba ? Şimdi tavana yakın satma şansını kaybetti (ki henüz tavan olmadıben yazarken)
     Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    Ben de gerçekten merak ediyorum bunu. Buna müşteri olabilmek için hayal aleminde yaşıyor olmak lazım. 2 kıytırık tatil köyüne sahip bir şirket defter değerinin 50 katından işlem görüyor. Borsa değeri bugünkü kapanıştan 430.000.000 Dolar. Tanesi 215 Milyon Dolar ki 10-15 gün önce tanesi 500 Milyon Dolar idi...

Şirketin defter değeri 9.000.000 Dolar. Oraya inene kadar gelene geçene verseler kazanacakları para ile bunun gibi 20-30 tatil köyü kurarlar. Bu fiyatlardan alana hayırlı olsun. Las Vegas'da gözü kapalı kumar oynasalar bile kazanma şansları daha yüksek...

Atalarımız "Kendi düşen ağlamaz" demişler....
    SM-J810F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Borsada Olsa Bulsa/Acaba Macabanın yeri yok...

Ben 800 Lira iken de bu yorumları yapıyordum. Burada herkes kendi kararını verir. Ayrıca benim yazılarımda hiçbir şekilde al ya da sat diye bir şey yok. Ben defter değerine yorum yapıyorum. Yazdıklarımda tek bir hata, yanlış yok. Bu yüzden yazdığınızın da zerre anlamı yok...

Alıntı Originally Posted by klink Yazıyı Oku
    Kaç kişi yorumlarına bakıp sattı acaba ? Şimdi tavana yakın satma şansını kaybetti (ki henüz tavan olmadı ben yazarken)
    .
    Ben 12 Şubat'da aşağıdakini yazdığımda 800-850 Lira idi, şimdi 255 Lira. Yazdıklarım o zaman da doğru idi şimdi de doğru...

Alıntı Originally Posted by Chetuo Yazıyı Oku
    40 nesil kahin sütü emmiş biri bilemezdi bu hissenin hareketini çünkü zerre anlamı yok. 1 Milyar 200 Milyon Dolar ne demek?

ENJSA Enerjisa Enerji Elektrik 1.273,9
    AEFES Anadolu Efes Meşrubat / İçecek 1.271,1
    PKENT Petrokent Turizm 1.203,5
    AKSEN Aksa Enerji Elektrik 1.119,5
    VAKBN Vakıfbank Bankacılık 1.103,7
    TAVHL TAV Holding Havayolları ve Hizm. 1.050,3
    PENTA Penta Teknoloji Bilgisayar Toptancılığı 1.031,5
    HEKTS Hektaş Tarım Kimyasalları 915,5
    HALKB Halkbank Bankacılık 902,2
    ZRGYO Ziraat GYO GYO 878,5
    TTRAK Türk Traktör Otomotiv 874,1
    VESBE Vestel Beyaz Esya Dayanıklı Tüketim 853,4
    PGSUS Pegasus Hava Taşımacılığı Havayolları ve Hizm. 814,3
    DOAS Doğuş Otomotiv Otomotiv 781,2
    BRYAT Borusan Yatırım Holdingler 765,5
    AKSA Aksa Endüstriyel Tekstil 744,9
    OTKAR Otokar Otomotiv 712,5
    TKFEN Tekfen Holding İnşaat- Taahhüt 695,2
    AGHOL Anadolu Grubu Holding Holdingler 659,4

Şaka mı diye sormak bile abes olur...

Bu hareketi yapan tarihe geçecek, saygı duymak lazım...
    Son düzenleme : Chetuo; 25-03-2022 saat: 21:51.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

3. PKENT deki alış hacmi adaşı KENT te olsa hisse fiyatı 1000 tl üzeri olurdu.
    Çünkü KENT in halka açıklık oranı % 0,54.

4. PETROKENT TURİZM ANONİM ŞİRKETİ, tatil merkezlerinin yönetiminin yanı sıra turizm projeleri için gayrimenkul edinme ve geliştirme işi ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Türkiye'de Side ve Abant'ta sırasıyla Club Golden Beach ve Petroclub Abant Yayla Tatil Köyü adlarında iki resort otel işletmektedir.

5,5 miyar tl cik bu şirket ne yapıyor ki borsa değeri bu kadar artmış. Tatil köyü kaç odalı ki, hisselerinin tümünü satsalar kaç tane tatil köyü satın alabilirler kara para mı aklıyorlar yoksa tatil köyünde yasaklı ot mu yeriştiriyorlar.

Örneğin Aselsan bedelsiz hisse dağıttığı oranda hisse fiyatı düşüyor.
    PKENT fiyatı ise yükseldikçe yükseldi.
    Sermayesi 25 milyoncuk. Milyar tl değil.
    Açıkladığı karda milyar tl değilken nasıl oluyorda bu kağıda para yatırılabiliyor. Anlamak mümkün değil.
    Ama defter değerine gelesiye kadar çok can yakacağı kesin olarak görülüyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
     Alıntı Originally Posted by Alabandan Yazıyı Oku
    PKENT deki alış hacmi adaşı KENT te olsa hisse fiyatı 1000 tl üzeri olurdu.
    Çünkü KENT in halka açıklık oranı % 0,54.
    Belki bedelsiz açıklarsa anca olur,neyse önemli değil,ondaki karların birazını buna attık.

6. Defter değeri 122 Milyon Lira şirketin. Yani sadece 5 Lira. 210 Lira daha düşerse o zaman defter değerine gelecek. Şirket bundan 2-3 yıl önce 3 Lira imiş borsada. Bu hisse hakkında ne yazılsa hikaye çünkü fiyat gerçeklerle alakasız bir fiyat...

PETROKENT TURİZM ANONİM ŞİRKETİ, tatil merkezlerinin yönetiminin yanı sıra turizm projeleri için gayrimenkul edinme ve geliştirme işi ile uğraşan Türkiye merkezli bir şirkettir. Türkiye'de Side ve Abant'ta sırasıyla Club Golden Beach ve Petroclub Abant Yayla Tatil Köyü adlarında iki resort otel işletmektedir.

5,5 miyar tl cik bu şirket ne yapıyor ki borsa değeri bu kadar artmış. Tatil köyü kaç odalı ki, hisselerinin tümünü satsalar kaç tane tatil köyü satın alabilirler kara para mı aklıyorlar yoksa tatil köyünde yasaklı ot mu yeriştiriyorlar.

Örneğin Aselsan bedelsiz hisse dağıttığı oranda hisse fiyatı düşüyor.
    PKENT fiyatı ise yükseldikçe yükseldi.
    Sermayesi 25 milyoncuk. Milyar tl değil.
    Açıkladığı karda milyar tl değilken nasıl oluyorda bu kağıda para yatırılabiliyor. Anlamak mümkün değil.
    Ama defter değerine gelesiye kadar çok can yakacağı kesin olarak görülüyor.
    Dil aslandır, yatar eşikte...

7. İndikatörler sat sinyalini gösteriyor.
    Güçlü sat işaretine dönerse durum daha kötü olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,292
    İndikatörler sat sinyalini gösteriyor.
    Güçlü sat işaretine dönerse durum daha kötü olacak.
    Sende 10-15 puana trade yap,kazancı az olur ama sağlam iştir,seri yaparsan iyi getiri sağlar.

Sayfa 425/471 İlkİlk ... 325375415423424425426427435 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •