Sayfa 158/787 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 6295 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: BIZIM - Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

1. Şu sermaye avansı konusunu biraz kurcaladım.
    Yıldız holding tarafından 40.000.000 lira Bizim'e sermaye avansı olarak ödenecekti.
    6 aylık bilançoda sermaye avansı 13.570.500 görünüyor. BU miktar ise borsadan geri alınan hisse bedellerine eşit.
    Yani 40.000.000 a ulaşacak ise daha geri alım devam edecek olabilir.

Öte yandan internette biraz araştırınca sermaye avansı alındıktan sonra 3-4 ay gibi bir sürede TAHSİSLİ Sermaye artırımları yapıldığını gördüm. Örnek olarak NUGYO'da ve DARDL'de olmuş bu ilk etapta bulabildiğim.

Yani burda klasik bedelli olmayabilir. Tahsisli 40M artırım yapılıp bu fiyattan holdingin şirketteki hisse oranı artırılabilir.
    İLginç olan bu paralar da hisse geri alımında kullanılıyor.

Neden 40 miyon lira sermaye avansı yapılıp hisse geri alımı yapılıyor da holding tarafından direk hisse alınmıyor?
    Bu kime avantaj sağlar? Kİme dezavantaj?

Burda kesin bi katakulli var ama ben tam olarak çözemedim... ANlayan varsa beri gelsin.
    Zamanında VESTL'de bir tahsisli yapıldıydı. Ucuz fiyattan vestel'deki payını artırınca holding, hisse hızla yükselmeye başlamıştı. Bİ bunu hatırlıyorum ama bunu sermaye avansıyla yapana daha önce rastlamadım.

Ayrıca 40.000.000 henüz şirkete konmadığından tahsisli için öncelikle sermaye avansı aktarımının tamamlanmasını bekleyeceğiz heralde... Henüz 13M küsür ve hazirandan beri geri alım yok.

2. İki gündür hisse günün en düşüğünden kapatıyor ama ciddi bir para çıkışı olmuyor.

3.  Alıntı Originally Posted by masu7376 Yazıyı Oku
    Biz çok zamandan beri bekliyoruz, aramıza hoş geldin murat bey, sabır taşına döneceksin, hazırlıklı ol.
    tesekkur ederim.... 2011 yılında halka ilk arz olduğunda 100 lira hedef gösterip... biraz bekleyip 31, lerden alıp bi halt olmuyacagını anlayınca hemen satmışdım. 2017 subat veya mart ayı gibi 40 milyonluk hisse geri alım yapılacagını kapa bildirince 12,00 hemen almışdım. lakin 5 ay bekleyip bi halt olmuyacagını anlayınca yıne aynı fiyatdan satdım..şimdi bedelsiz verdi. artık kafayı yukarıya kaldırı dedim...ama yıne aynı senaryo olacak gibi.. süründürecek..bu hisse kar marjını artırmadıkcça şok magazalarına verilen iskontolu mallar oldukça, hep zarar hep zarar ettirecektir..yanlış hatırlamıyorsam 2011-2012 yılında senelik 30 milyon kar açıklayıp halka arz olmuşlarda..şimdi o 6 sene önceki karları bırak yanında bile geçemez oldu.. yönetim 2017 yılında başdan aşağı değiştirdiler.ama dahada batırdılar şirketi. en azından esnaf yönetimi tanıdından dolayı krediyle bizimden mal alıyordu.yeni yönetimle beraber o esnafda krediyle mal almayı bırakdıgı için hem ciro azaldı, hem zarar katlandı. yıldız holdıng radikal kararlar almadıkça, düzeleceğe benzemiyor.6-7 senedir takibimde bildigimde halde aldım. umut dünyası. en azından daha ne kadar düşebilir. yatırım tavsiyesi değildir....

4. Yaw dayanamayacam bu karaktersizler nedden hergün en düşüğünden kapatıyorlar.Bir bilgisi olan var mı?

5. Bu herifin ne halt olduğunu Yiğit Bulut hep yazıyor.sizde Yiğit Buluta yazın.bu herifin artık kansız hırsız milletini dolandıran hayatı para olan biri olduğunu anlatın.eğer o şok marketi halka arz ettirirse SPK zaten ona karşı çıkmalıyız.yazın arkadaşlar SPK ya hükümete herkese heryere.bizim şirketini aramayın.biz sustukça bu herif arkamıza geçer.yazın sosyal medyaya bildiğiniz herkese heryere yazın.

6. Bu adamın ürünlerini almayın.ölmezsiniz.torkoyu destekleyin.başka şirketlerin malını alın.bu iş küçük başlar ama büyük sonuç doğurur.Feto ********ini bu halk dışarı çıkarak durdurmadı mı?kim büyük “mu” mu MİLLET mi?bu adam feto kadar varan millet hayinidir.Zarar vermediği insan var mı?Nişasta bazlı şekerle ürün yapıyor sağlığımızın içine ediyor.kaç tane ofsetçi matbaacı batırdı.kaç şirkete ortak oldu ortaklarını donsuz bıraktı?daha varda var

Sayfa 158/787 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •