Special Days Image
Sayfa 673/787 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon
Arama sonucu : 6290 madde; 5,377 - 5,384 arası.

Konu: BIZIM - Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Mira Yazıyı Oku
    Getir gibi bir şirket kursalar ya da Getir'le ortak olsalar iyi sinerji olur. Bu virüs meselesi kalabalık yerlere gitmeyi caydıracağından internet üzerinden online satışları olumlu etkileyecektir, şirketin bu alanı geliştirmesi gerekir. Yaparsa iyi fiyatlara ulaşırız. Şirketin elinde büyük miktarda nakit var.
    getir vb firmalar cash negatif işlerdir en az 5 senelik süreçte. yani para kazanmaz, para yakarlar.. bu 5 yıl sonunda ise başabaşa gelmeyi hedeflerler. bu hedeflerin bir çoğu başarısız olur. glovo vb aynı sektor firmaları yakın zamanda turkiye pazarından çıkmaları da bu yuzden zaten.

bu açıdan BIZIM toptanın yapabileceği en büyük hata olur Getir vb işlere girmesi. zaten azcık para kazanıyor, onu da boyle rekabetin yüksek olduğu cash negatif bir sektore yatırmaları hiç akıllıca değil.

BIZIM'in yapabileceği en büyük atılım seç market sayısını 5000 li rakamlara kadar çıkarmak olur. bu zaman kadar buna eğilmemelerinin nedeni SOK magazaların önünü kesmemekti. ancak halka arz yapıldıktan sonra bir sonraki parlatılacak yapı SEÇ olabilir.

şuan rakam 750 ama güzel bir atılımla 1 yılda 1500 üstüne atmaları açıkçası yatırımcılar olarak bize verebilecekleri en güzel hediye olur..

2. bugun bilanço gelir galiba 4Ç için .. bakalım ne olacak ..

3. Genel kurula sunulacak ve mali yıl sonuna kadar ödenecek olan temettü.

4. Ortadaki rakamlar vergi. Bağımsız bir finansal rapor göremedim. Rakamlar kâr payı dağıtımıyla ilgili tabloda yer alıyor.

5. geçtiğimiz haftalarda 2 şey söyledim ..

1- 8 yolculugu basladı gibi dedim bugun gördük ..
    2- hisse başına 23 krs kar , o da çıktı ..

keşke hepsini satsaydık pişmanlığım yeniden depreşti bugun itibariyle .. extradan 8000 hisse alıp eklerdik üstüne bu parayla ..

6.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    geçtiğimiz haftalarda 2 şey söyledim ..

1- 8 yolculugu basladı gibi dedim bugun gördük ..
    2- hisse başına 23 krs kar , o da çıktı ..

keşke hepsini satsaydık pişmanlığım yeniden depreşti bugun itibariyle .. extradan 8000 hisse alıp eklerdik üstüne bu parayla ..
    Dadından yemezdi. Kısmet. Kapanıştaki gösteri ne anlama geliyor? Gözlerime inanamadım.

7. * * Bizim Toptan* *

* * Kapanış (TL) : 9.05 - Hedef Fiyat (TL) : 12 - Piyasa Deg.(TL) : 543 - 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 1.02

* * BIZIM Equity- Öneri :TUT Get.Pot.%: 32.6 Analist:* [email protected]

* * Bizim Toptan 4Ç19 Sonuçları* *

* * Net kar beklentilerin üzerinde, operasyonel olarak uyumlu: Bizim Toptan 4Ç19'da 11,3 milyon TL'lik net kar açıkladı (İş Yatırım: 12* milyon TL, Piyasa: 10 milyon TL). IFRS 16 etkisi dışarıda* bırakıldığında, net kar 14.4 milyon TL olarak hesaplanıyor (yıllık* olarak %109,4 yukarıda). 4Ç19 geliri olan 1,16 milyar TL ise piyasa* beklentisi olan 1,18 milyar TL ile uyumlu. Yıllık olarak görece zayıf* toptancı satışları ile zayıf şeker ve tütün satışlarına rağmen,* gelirler yıllık olarak %16,1 büyüdü. Buradaki büyüme, daha karlı olan* kanallardaki güçlü iyileşmeden kaynaklanıyor. Şeker ve tütün dışarıda* bırakıldığında, ana kategorideki satış büyümesi %23,4 ile güçlü geldi. 4Ç19 FAVÖK rakamı olan 61.7 milyon TL, 61.7 milyon TL'lik piyasa* beklentisi ile tam olarak uyumlu. IFRS 16 etkisi dışarıda* bırakıldığında ise yıllık olarak %9,2'lik düşüş gösteren FAVÖK 44.7* milyon TL oldu. FAVÖK marjı (IFRS 16 etkisi olmadan) %4,9'dan %3,9'a* geriledi. Gerilemedeki ana sebep ise IFRS 18 etkisiyle azalan faiz* oranları oldu. Bu etki dışarıda bırakılırsa, FAVÖK marjı önceki yılın* aynı dönemine göre daha güçlü görünüyor.

* * Yorum: Operasyonel sonuçlar beklentilerle uyumlu, ancak net kar* piyasa beklentilerinin %13 üzerinde. Bu nedenle hafif pozitif piyasa* tepkisi görülebilir. 3 Aralık 2019'daki TUT tavsiyemizden itibaren* hisse piyasaya göre %19 daha kötü performans gösterdi.

* * Bizim Toptan yaklaşık %3,1 temettü verimi ile 16,6 milyon TL'lik* temettü dağıtacakYönetim, 26 Mart'taki Genel Kurul'da 16,6 milyon TL'lik temettü* dağıtımı önerecek (pay başına yaklaşık 0,2768586 TL)?? . Bu temettü* rakamı 20 milyon TL'lik beklentimizin altında. Önerilen nakit temettü,* mevcut piyasa değeri üzerinden yaklaşık %50,2'lik temettü ödemesi ve %3,1'lik temettü verimine işaret ediyor.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

8. Çoktan beri bunlara giydirmedim. Kaşınıyorlar. Galibin hisselerini alsak 6 yılda bir kez tekrar aynı zirveyi görüyor. Bu onun bunun çocukları o kadar olumlu habere rağmen hep ölü sevicilik yapıyor.

Sayfa 673/787 İlkİlk ... 173573623663671672673674675683723773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •