Sayfa 750/787 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760 ... SonSon
Arama sonucu : 6290 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: BIZIM - Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by Andromed Yazıyı Oku
    Murat Ülkerin şirketlerinden KY kazndırdığı bir hisse söyleyin.
    Anadolu gıda, yani Ülker oldu.. o süreçte sahip olanlar iyi kazandı

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Andromed Yazıyı Oku
    Murat Ülkerin şirketlerinden KY kazndırdığı bir hisse söyleyin.
    19-20 li rakamlardan malın %40 ını satarak maliyeti sıfırladık.. Daha henüz kazandığımız bir şey yok...

Tamamını satmadığıma pişman mıyım.!? Hayır... Belki de satıp başka hisseden kazanıp (%90 ihtimal) burada çok daha yüksek bir lotla tekrar pozisyon da alabilirdim... Ama artık bir strateji kurduysak acısıyla, tatlısıyla buna uymak kalıyor...

Geçmişte sattığımın hisselerin nerelerde olduğunu görünce böyle bir yatırım planı uygulamaya karar verdim... Ama şu var ki, kesinlikle tek hisse de uygulanacak bir strateji değil. En az 6 hisse...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    1333 olmuş sec market sayisi. 1265 idi ay başında. Bakalim 9 martta bilanco nasıl gelecek. Sonra nisan başında market sayisi kac olacak. Turizm bu sene ne durumda olacak. Perakende yasasinin şirkete etkisi ne olacak. Haziranda ozel emirle 17.1den alanlar ne zaman kara geçecek yatirim tavsiyesi degildir
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

4. Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

5. PASTA..
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

6. Bu pastaların ne anlamı varki?

7. 5360 milyon ciro yap
    38 m kar yap işmi bu

8.  Alıntı Originally Posted by Tentirdiyot Yazıyı Oku
    5360 milyon ciro yap
    38 m kar yap işmi bu
    Evet kar marjları düşük gerçekten. Brüt kar marjı %10, net kar marjı %1'in altında. Bu şirket takibimde olan bir şirket değil ama bilanço gönderdiğini görünce biraz inceledim. 580 milyon brüt karın %60'ını (340 milyon) tek başına pazarlama giderleri götürmüş. Bu rakam bana çok yüksek geldi. Ne pazarlıyorlar bu kadar bilmiyorum.

Dediğim gibi şirketi çok tanımıyorum. Sahipleri kimlerdir, nasıl insanlardır, tahtasındaki oyuncular nasıldır, şirketin geçmiş rakamları nedir fikrim yok, o yüzden yorum yapmam çok doğru olmaz belki lakin gelir tablosundaki rakamları enteresan bulduğumu söylemek isterim. Bu arada tablolar beklentiler dahilinde gibi görünüyor.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.

Sayfa 750/787 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •