Sayfa 682/786 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 6287 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: BIZIM - Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

1. şok artıya gecti, bizim ve migrosdan da aynısını bekliyoruz. bir çok firmanın satışları sekteye uğrarken gıdacıların işi artacak. bunu görmemeleri ilginç. mevcut korkudan faydalanıyorlar. ayrışmaları gerekir.

2.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Dün metroya gidecekken, bit yavrusu yöneticilerine ne kadar kızsam da para yabancıya gitmesin diye yine de Bizim Toptana gittim.. Rafların yarısı bomboş.. Tüm kasaların önünde kuyruk... Üretici tedarikinde sıkıntı yaşanmadığı takdirde, korono toz bulutu dağılınca ilk çeyrek ve 6 aylık da bilançosu negatif etkilenmeyecek şirketlerin başında perakende sektöründeki şirketler olacağı gayet net...

Şimdilik sabretmekten başka yapacak bir şey yok..
    hocam bireysel satışlar artsa da horeca segmenti yokları oynayacak , kaldı ki bireysel satışlar sadece dönemi kurtarır, tüketimin artması soz konusu degil, stoklamak dediğimiz kavram gelecek satışların öne alınması, fazladan satış değil..

evet 1. çeyrek satışlar yüksek gelecek ama 2 ve 3. ceyrek bunun etkisini daha net göreceğiz.

3.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    hocam bireysel satışlar artsa da horeca segmenti yokları oynayacak , kaldı ki bireysel satışlar sadece dönemi kurtarır, tüketimin artması soz konusu degil, stoklamak dediğimiz kavram gelecek satışların öne alınması, fazladan satış değil..

evet 1. çeyrek satışlar yüksek gelecek ama 2 ve 3. ceyrek bunun etkisini daha net göreceğiz.
    Tabii bu satışlar sene bazında sürdürebilir değil, aynı hızla devam etmeyecek ama ilk çeyrek de domino etkisi yapabilir... Kaldı ki pozitif etkilenmemesinden ziyade negatif etkilenmeme olasılığına odaklanmak lazım... Stabil bir bilanço bile krizin içinde olduğu bir dönemde pozitif bir etki yapma olasılığı var.. Özellikle bir turizm, bir ulaşım sektörünün reel manada kırılganlığının çok yüksek olduğu bir dönemde...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

4. Tekrar aldım bugün. Ortaklar aranızdayım. Bence yönetim kurulu toplantısı bedelsiz gelebilir. 27 Mart sabahına bakacağız artık.

5. Hayırlı olsun Adanalı...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

6.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun Adanalı...
    İnşallah sayın oscar77. İnşallah diyelim. Ama ben aldım sonra tabana kadar verdiler. Geçen hafta satınca da tavan yapmıştı. Demek ki sorun bende.

7.  Alıntı Originally Posted by Adanalı01 Yazıyı Oku
    İnşallah sayın oscar77. İnşallah diyelim. Ama ben aldım sonra tabana kadar verdiler. Geçen hafta satınca da tavan yapmıştı. Demek ki sorun bende.
    Hiç sorma, bazen aptalca tavşan gibi donup kalıyoruz.. Kısa vadede bir şey olacağı yok zaten..

10 tl üzerine atmışken trade etmemek... Bugün %30 üzerinde marj dile kolay...

8.  Alıntı Originally Posted by Adanalı01 Yazıyı Oku
    Tekrar aldım bugün. Ortaklar aranızdayım. Bence yönetim kurulu toplantısı bedelsiz gelebilir. 27 Mart sabahına bakacağız artık.
    Hayırlı uğurlu olsun Ortak. İnşallah hep beraber kazanırız.

Sayfa 682/786 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •