Sayfa 175/211 İlkİlk ... 75125165173174175176177185 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. Yılsonu yaklaştı 25 Aralık Noel başlıyor yabancılar için.. Bazı yabancı fonlar yılsonu pozisyonlarını alım veya satım yönünde değerleme yaparlar her yıl sonu. Muhtemelen bu yükseliş bazı fonların hisseden çıkması yönünde kullanılabilir. Kısa vadede olumsuz olsa da orta uzun vadede hisseye yukarı yönlü destekleyicidir.
    YTDeğildir.

2. Ve 2021 yılının ilk tavanı geldi 12.77 izliyoruz umarım kalıcı olur ve devamı da gelir tavanların..

3. Bugün:
    Açılış TE: 11,67
    En Düşük: 11,63
    En Yüksek: 12,77 Tavan Fiyat (2021 yılının ilk tavan fiyatını bugün 12,77 ile gördük şükürler olsun)
    Kapanış:12,70 +1,09 (+9,39%)
    12,69-12,70
    İşlem Adedi: 36.234.280
    İşlem Hacmi:454.676.099,28 TL

Yabancı için yılsonuna kırk gün kaldı, haftasonu tatillerini çıkarırsan o kadar bile yok. Bana göre, bugün bir ya da birilerini kağıttan çıkardılar, bence.. Bakacağız, hakkımızda hayırlısı olsun!.
    Y.T.Değildir.

4. Getir ya hissedar olacakmis ya da tamamen satin alacakmis diye laf dolasiyor piyasada

5. YKB Yatırım geçenlerde 2 perakende hissesi hakkında rapor yayımladı.MGROS ve SOKM. Ödenecek ceza iç kaynaklarla eğer ödenirse,bu iki şirketin Eksi Öz sermaye riski ile karşı karşıya kalabileceğini belirtmiş.Ne hikmetse bu rapordan sonra bu iki hisse yükselmeye başladı.Aralarında cezayı nötralize edebilecek şirket BİMAS sadece, ama onda bu tür yükselişler pek gerçekleşmedi.

Anadolu holding cezayı karşılayabileceğini belirtti ama şekli belli değil.
    Henüz SOKM tarafından bu konuda hiç beyan yok.Fakat rakam büyük. Şirket kaynakları ile karşılanması zor.
    Bimas kendi kaynaklarını kullanabileceğini bugün beyanat sunarak belirtmiş.
    Crfsa düzgün bir açıklama sunmadı henüz.

Ben Sokm için biraz dikkatli olunması kanaatindeyim.Hisseyi yükseltme operasyonu da ben de farklı çağrışımlar uyandırdı.

Burada yazdıklarım kendi görüşlerim olup,yatırım tavsiyesi içermez !!!

6.  Alıntı Originally Posted by ingasltd Yazıyı Oku
    Getir ya hissedar olacakmis ya da tamamen satin alacakmis diye laf dolasiyor piyasada
    Murat Ülker ,sahip olduğu şirketleri (belki Ülker hariç) zamana yayarak satma planını yavaş yavaş gerçekleştiriyor.Her ne kadar Sokm CEO 'su bu sektörde büyüyerek gelişeceklerini beyan edip dursa da ,satarlar mı bilemem?
    Belki geçen sene şartlar daha uygundu. Bu ceza olayı maalesef ki bu şirketlere yüklü ek maliyetler getirecek.Ve böylece piyasa değerleri olumlu yönde değil, olumsuz yönde etkilenecek. Cezadan önce satılması daha uygundu demek istiyorum.

7. Buna göre 5 zincir market ve bir tedarikçiye toplamda 2,7 milyar TL ceza verildi.

Verilen para cezaları şöyle sıralandı:

Şirket Para Cezası (Mn TL)

BİM---------958,1
    Crfsa-------142,5
    Migros-----517,7
    Şok ------- 384,4
    A101------ 646,6
    Savola-------22,2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    YKB Yatırım geçenlerde 2 perakende hissesi hakkında rapor yayımladı.MGROS ve SOKM. Ödenecek ceza iç kaynaklarla eğer ödenirse,bu iki şirketin Eksi Öz sermaye riski ile karşı karşıya kalabileceğini belirtmiş.Ne hikmetse bu rapordan sonra bu iki hisse yükselmeye başladı.Aralarında cezayı nötralize edebilecek şirket BİMAS sadece, ama onda bu tür yükselişler pek gerçekleşmedi.

Anadolu holding cezayı karşılayabileceğini belirtti ama şekli belli değil.
    Henüz SOKM tarafından bu konuda hiç beyan yok.Fakat rakam büyük. Şirket kaynakları ile karşılanması zor.
    Bimas kendi kaynaklarını kullanabileceğini bugün beyanat sunarak belirtmiş.
    Crfsa düzgün bir açıklama sunmadı henüz.

Ben Sokm için biraz dikkatli olunması kanaatindeyim.Hisseyi yükseltme operasyonu da ben de farklı çağrışımlar uyandırdı.

bu cezalar şirketlerin bilançosuna çok etki etmez.. zaten indirimli yatırıp mahkemeye giderler büyük ihtimal.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Sayfa 175/211 İlkİlk ... 75125165173174175176177185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •