Sayfa 51/211 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 401 - 408 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. Japon brazil hariç dünya borsaları yesilde, dovizler aşağıda ,havalar iyi,yarın endeks bakalım çıkışına devam diyecek mi.YTD

2. Sosyal medyada iki gunde bir ayni seyi yaziyorlar hisse hedefine ulasmistir😁9.50 de 10 dada ayni şeyi yaz😁ya arkadaş 10.50 'den arz edilmiş bir hissenin hedefi 9.5 -10 mu olur guldurmeyin😁😁.haa bilanco kotu gelirse (zarar) bana gore o bile fazla olur😁 o da ayri mesele.herkesin hisseye bakisi farklidir ama gorelin bakalım 3c. bilancoyu ne yapiyor.parekende bu çeyrekte iyi gelebilir tahminim.sokm ise performans olarak umarım bizim marketin geçmişteki hayal kırıklığını unutturur ve yatırımcısını mutlu eder guzel karlar ve hisse fiyatlamasiyla.YTD

3. Tüketici Tasarrufu Seçti İndirim Marketleri %36 Büyüdü
    25 Ekim 2018 12

BİM COO’su Galip Aykaç ve A101 CEO’su Erhan Bostan’ın da konuşmacılar arasında olduğu PLAT Derneği 4. Private Label Zirvesi’nde ekonomideki gelişmelerin perakende sektörüne ve tüketici davranışlarına yansımaları da gündeme geldi. Alım gücünün düştüğü dönemlerde tüketicinin daha uygun fiyatlı private label ürünlere yöneldiği belirtilirken önümüzdeki dönemde bu alandaki büyümenin sürmesinin beklendiği açıklandı. Sanayici üretim maliyetlerindeki artıştan, perakendeci ise kâr marjlarının düşüklüğünden yakınırken çözüm yolunun karşılıklı anlayış ve uzlaşmadan geçtiği vurgulandı.

Zirvede, Nielsen Perakende Hizmetleri Lideri Tamer Gülsaç, 2018 yılında Hızlı Tüketim Ürünleri Pazarı ve Private Label trendleri araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre indirim marketleri geçtiğimiz dönemde yüzde 36 büyürken zincir marketlerin büyüme oranı yüzde 9, yerel marketlerin ise yüzde 6’da kaldı. Market fiyatlarındaki artışın TÜİK’in açıkladığı enflasyonun 5 puan üzerinde kaldığı görülen araştırmada marketlerde satılan özel markalı ürünlerin payının yüzde 19,9’a ulaştığı dikkat çekti.

Araştırmanın ilginç sonuçlarından biri de en çok inovatif üretim yapan işletmelerin KOBİ’ler olduğu en fazla inovatif ürünün ise kuruyemiş, bar ve dondurma segmentlerinde gerçekleştirildiğiydi.

PLAT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İmer Özer, “Rekabetin zorlaştığı ve üretim maliyetlerinin arttığı bir ekonomik yapıda sanayicilerimizin ayakta kalması ancak karşılıklı anlayış ve uzlaşma ile mümkün olabilecektir. Özel markalı ürünler yani Private Label son dönemde hızla büyüyor ancak sürdürülebilir ve kalıcı büyüme için üretici ve perakendeci arasında bir uzlaşma zemini oluşturmamız gerekiyor” dedi.

Fiyatlar el yakıyor, tüketici market rafında en uygun fiyatlı ürünü arıyor…

4. Endeksi gocertmeselerdi son 15 dk. Sokm artı bile kapayabilirdi 10.20 'den döndü son dakikalarda.YTD

5. GUNLUK

6. HAFTALIK

Sayfa 51/211 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •