Sayfa 60/211 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 473 - 480 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. *credit suisse, şok market için hedef fiyatını 14,00 tl'den 14,05 tl'ye yükseltti
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

2.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Yarın için 11.51 daha sonra yukarıda belirttiğimiz 11.67 dirençlerdir. Biraz iddialı olacak ama 11.67 ye kadar destek yazmak gereği yok sanki...
    Biraz iddialı yazdığımın farkındayım, ama sanırım bu biraz fazla güvenden kaynaklanmış, işte adamın yüzüne böyle vururlar. Buna rağmen iddiamı koruyorum. 11.02 aşağıdaki 21gEHO desteğidir. 10.98 yükseliş kanal desteğidir. Bunun altına hacimli 2 gün sarkarsa o zaman yapacak bir şey yok 10.59 görülür. İsteyen tas trağını bir süreliğine toplar. Yukarı hareketlerde 11.67 halen kritik direnç seviyesidir. Daha üstünde 12.21 ve ardından 12.88 dirençleri vardır. Ben pazartesi olmasa da salı günü bir tepki bekliyorum Pazartesi 11.02 ye dokunup tepki de olabilir. Bakalım neler olacak.

Yazdıklarım analiz niteliğindedir, yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Biraz iddialı yazdığımın farkındayım, ama sanırım bu biraz fazla güvenden kaynaklanmış, işte adamın yüzüne böyle vururlar. Buna rağmen iddiamı koruyorum. 11.02 aşağıdaki 21gEHO desteğidir. 10.98 yükseliş kanal desteğidir. Bunun altına hacimli 2 gün sarkarsa o zaman yapacak bir şey yok 10.59 görülür. İsteyen tas trağını bir süreliğine toplar. Yukarı hareketlerde 11.67 halen kritik direnç seviyesidir. Daha üstünde 12.21 ve ardından 12.88 dirençleri vardır. Ben pazartesi olmasa da salı günü bir tepki bekliyorum Pazartesi 11.02 ye dokunup tepki de olabilir. Bakalım neler olacak.

11.02 yazmışız 11.03 den dönmüşüz. Hadi bakalım, yola devam diyoruz...

4.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    11.02 yazmışız 11.03 den dönmüşüz. Hadi bakalım, yola devam diyoruz...
    Normalde burada endesk geneli için grafik paylaşılmıyor biliyorum. Bazıları rahatsız olabilir, ama eklemeden geçemedim. Endeksin geldiği ve dokunduğu yer çok kritik. Yarın buradan geri gelebilir. 104318 bendeki göstergede çok kritik. Eğer hacimli üstüne geçilirse ve bir gün üstünde kalırsa önce 106500 ardından 110500 gündeme gelecektir. Bence artık biraz dikkat demek geldi içimden.

5. ANALİZ-Şok Şirket Ziyaret Notu(Gedik Yatırım)

Gedik Yatırım ( http://www.gedik.com ) Tarafından Hazırlanan Analiz:

"Şok, ulaşılabilirliği, uygun fiyatları ve marka ürünleriyle Türkiye'nin önde gelen indirim marketlerindendir. Türkiye'de ciddi şekilde yayılmayı hedefleyen şirketin halihazırda 6,200'den fazla mağazası ve yaklaşık 25,000 çalışanı bulunmaktadır. Perakende market sektörünün üzerinde performans gösteren Şok, 2012-2017 yılları için satışlarında yıllık bileşik %46 büyüme oranı yakalamış ve genel sektörün %13, diğer indirimli marketlerin ise %28'lik büyüme figürlerini geride bırakmıştır.

4Ç18 beklentileri ve 2019 görünümü - normalleşen marjlar. 3Ç18'de yüksek enflasyon kaynaklı artan stok gelirleri sayesinde normalin üstünde seyreden marjların 4Ç'de normalleşmesini bekliyoruz. Şirketin 4Ç18 için 168 mn TL FAVÖK ve 41 mn TL net kar seviyelerine ulaşmasını beklemekle beraber 2018 yıl sonu satış büyümesi öngörümüz %30 seviyesindedir. Şirket, enflasyona paralel olarak yapılan asgari ücret maaş zammının faaliyet marjını 10-20bp baskılamasını beklemekte ve 2019 için FAVÖK marjını %5.5-6 aralığında öngörmektedir. Ek olarak şirket, 2019 için görece daha zayıf bir hedef koymakta ve 850 mağaza (mağaza başına ortalama büyüklük: 250m2) açılışı hedeflemektedir (9A18 açılışlar: 881).

Maliyet yapısı ve temettü görünümü hakkında güncelleme. Asgari ücrette yapılan zam nedeniyle 2019 yılında çalışan maliyetlerinde %20-25 civarı bir artış beklenmekte olsa da, şirketin sahip olduğu pazarlık avantajı sayesinde kira artışının %15 seviyelerinde kalması beklenmektedir. Paketleme maliyetlerinin (maliyetlerin %2.3'ü) de düşmesi olası görünmektedir. 2018 yılında adeti 25 kuruştan satılmaya başlanan poşetlerin FAVÖK marjına 20-30bp civarı katkı yapmasını ve paketleme maliyetlerini yaklaşık olarak %50 düşürmesini öngörmekteyiz. Ek olarak şirket, 2019 karından temettü ödemeyi hedeflemektedir. Minimum %30'luk ödeme oranı öngörülen şirketin, temettü verimliliği %1.1 olarak hesaplanmıştır.

Halka arz kaynaklı hisse satış kısıtlamaları sona eriyor. Halka arzda taahhüt edilen satış kısıtlamasının 14 Kasım 2018'de bitmesiyle beraber 212.3 mn Şok hissesi 3 farklı fon tarafından borsada işlem gören tipe dönüştürülmüştür. Ayrıca, Yıldız Holding'in de 14 Kasım 2019 bitecek olan satış kısıtlmasından sonra 33 mn hissenin daha borsada işlem gören tipe dönüşmesi beklenmektedir. Dönüşüme konu olan hisselerin değeri yaklaşık olarak 2.5 milyar TL olup, yaklaşık olarak mevcut fiili dolaşım oranına denk gelmektedir. İlgili şirketler farklı tarihlerde yaptıkları özel durum açıklamalarıyla paylarını satmayı düşünmediklerini açıklamıştır.

Sonuç: Şok'un güçlü bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyleyebiliriz. Net nakdi olan şirketin 2019T FD/FAVÖK 7.4x ve F/K 19.8x çarpanları ile makul seviyelerde işlem gördüğünü düşünüyoruz (BIMAS 2019T: FD/FAVÖK: 12.3x - F/K: 19x). Şirket hisseleri yılbaşından itibaren endeksin %9 altında performans göstermiştir."

https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim...PDF?1550035048

Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6.  Alıntı Originally Posted by matrix_11 Yazıyı Oku
    Normalde burada endesk geneli için grafik paylaşılmıyor biliyorum. Bazıları rahatsız olabilir, ama eklemeden geçemedim. Endeksin geldiği ve dokunduğu yer çok kritik. Yarın buradan geri gelebilir. 104318 bendeki göstergede çok kritik. Eğer hacimli üstüne geçilirse ve bir gün üstünde kalırsa önce 106500 ardından 110500 gündeme gelecektir. Bence artık biraz dikkat demek geldi içimden.

Sokm de son 5 gündür ciddi satış var. Verdiğimiz destekler kırılınca yapılması gereken yapılmıştır herhalde. Şu anda 100gEHO altına sarkmış durumda. 9.81 yeni destektir. 10.40 ve 10.43 yeni dirençlerdir. Yukarıda belirttiğimiz endeksin geneli için hareket maalesef kötüleşerek devam ediyor. Sokm için maalesef görünüm ve teknik göstrgeler bozuldu. 9.81 ve hatta 9.63 sonrası tepki beklenebilir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    şirketin defter değeri 0.51 kuruş o da bilanço hilesi ile açıklanan yapay kar rakamı hesabıyla.işletme sermayesi yarı yarıya yenmiş.rekabetin berbat olduğu kar marjının yerlerde süründüğü bir sektör hissesi.hakim ortak ve arzdan hisse alanın satmak için kuyruğa girdiği bir hisse.ne bataklar gördük yukarı gittiler ama olmaz olsun öyle hisseler. yatırımcı mezarlığı açın benzer durumdaki forumları okuyun.kimse parasını bunlara yedirmesin arkadaşlar bir sürü güzide hisse var şansınızı, zamanınızı heba etmeyin derim.tabi ki seçim sizin.bol şans...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

Sayfa 60/211 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •