Sayfa 30/211 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 233 - 240 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. [QUOTE=ahmetrauf;

Ben karaköy borsacısıyım,alaylıyım doğru: sen şok la ilgili kaç tane analist raporu okudun?,faaliyet raporlarını okuyup anladınmı? finansal dip notların kaç kere okuyup, özümsedin?,şirketin mottosunu kavradınmı? önümüzdeki 3 yıl için belirlenmiş hedefini biliyormusun?raflar hangi kurala göre düzenlenir,hangi ürün girişte nerelere yerleştirilir bilirmisin.neden ortalama mağaza büyüklüğü 215 metrekaredir, bilimsel açıklamasına vakıfmısın?kaç tane ürün grubu sunar haberin varmı. arzdan alanların dökümünü inceledinmi?%80 yabanccı kurumsal arzının %80 nini 6 yatırım fonu satın satın aldı. EBRD neden şok tan 82 milyon dolarlık hisse aldı detayını okudunmu? 2.3 milyar TL nin şirket kasasına girmiş olması önümüzdeki çeyreklerde hissey ne katar biliyormusun? Son üç yıl içerisinde brüt kar marjı artış oranı nedir ,sektör ortalamasına göre nereden ,nereye gelmiştir? eski mağaza yeni mağaza sepet tl büyüklüğü nedir bilirmisin?templeton neden %10 şok a,% 5 gözdeye ortak anladınmı? ben söyleyeyim senin bilmediğin çok şey var.ama ne yazıkki bunun farkında değilsin.evet alaylıyım,karaköyden beri borsacıyım,ama doktoralıyım? sen kimsin?[/QUOTE]

Hocam bende oluşan izlenim mülker hesabına çalışan biri olduğunuz. dipnotlar raporlar vb şeyleri daha önceki arzlarda da okuduk.. BIZIM toptanın halka arzında yayınladıkları raporlara göre şuan hissenin arz fiyatı olan 25 tl den sonra 8 yıl içinde ben diyeyim 300 sen de 500 olması gerekiyordu..

7 yılın sonunda fiyatı 6.4 tl .. bak 17 dolara arz ettiği şey 7 yılda 3 kat büyümesine rağmen şuan 1 dolardan biraz fazla .. bak 2 dolar bile değil .. 1 dolar ..

o yuzden bosver raporları filan , kim bilir kime kaç lira yedirip yanyınlattılar o raporları.. bi kere söyledikleri şeylere yatırım firmaları inanmış olsa fiyatı 14 tl den 10 tl ye düşürmezlerdi.. ki bu bile çok yüksek bir rakam bu firma için..

kendileri de biliyor , örnekleri çok , daha önce kazıkladılar büyük bir kitleyi, oyun aynı oyun ..biz daha önce benzer dolandırıcılığı yaşadığımız için başka küçük yatırımcılar aynı tokadı yemesin diye yazıyoruz buraya ..

adam namuslu şerefli haysiyetli biri olsa , kapa gözünü al bekle , ama öyle değil işte sorun burda..

2. Sadece küçük not;

2017 mağaza verimlilik artışı izahnamede yanlış, ortalama sepet büyümesi matematiksel olarak yanlış.

İyi okuyan onu fark ederdi, okunmamış.Ayrıca 2017 sonunda anlamsız ciroya ilave edilen satınalma şirketi cirosunu atlamayın, toplam ciroya ilave yeni bir ciro ekleyip ki aslında sanal ciro mevcut müşteriye bölerseniz müşteri sepet ortalaması artmış gibi görünür.

Buna rağmen yanlış yazılmış, herkes kendisi bir zahmet bakıp görsün.

Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    Hocam bende oluşan izlenim mülker hesabına çalışan biri olduğunuz. dipnotlar raporlar vb şeyleri daha önceki arzlarda da okuduk.. BIZIM toptanın halka arzında yayınladıkları raporlara göre şuan hissenin arz fiyatı olan 25 tl den sonra 8 yıl içinde ben diyeyim 300 sen de 500 olması gerekiyordu..

7 yılın sonunda fiyatı 6.4 tl .. bak 17 dolara arz ettiği şey 7 yılda 3 kat büyümesine rağmen şuan 1 dolardan biraz fazla .. bak 2 dolar bile değil .. 1 dolar ..

o yuzden bosver raporları filan , kim bilir kime kaç lira yedirip yanyınlattılar o raporları.. bi kere söyledikleri şeylere yatırım firmaları inanmış olsa fiyatı 14 tl den 10 tl ye düşürmezlerdi.. ki bu bile çok yüksek bir rakam bu firma için..

kendileri de biliyor , örnekleri çok , daha önce kazıkladılar büyük bir kitleyi, oyun aynı oyun ..biz daha önce benzer dolandırıcılığı yaşadığımız için başka küçük yatırımcılar aynı tokadı yemesin diye yazıyoruz buraya ..

adam namuslu şerefli haysiyetli biri olsa , kapa gözünü al bekle , ama öyle değil işte sorun burda..

3. İşte anlatmak istediğim de oydu
    O raporları yazdıranlar le yazanlarla AYNI cephede bu arkadaş..

Birde alaylıyım yok 20 senedir borsacıyım
    Biraz daha üstüne gitsen son 3 ayda portföyü 3 e katladım a gelir olay adım gibi eminim..
    Biraz daha zorla hakaret e başlar küfür eder..
    Neden??
    Çünkü birisi işine çomak soktu..

Bir insan bir fikir kavgasında hakarete küfüre vardırırsa olayı bilin ki yalan söylüyordur kendi de kendine inanmıyordur.
    Birileri bunu açığa çıkarınca bunu çok fena zul adlederler..

4. hadi gene iyisiniz sizi BIST30 a aldık

5. Bu arada çok agresif olumsuz görüş bildiren arkadaslar oluyor.. Bence 6 aylık bilançoyu görmek lazım..

Evet bir bim değil fakat a101den daha iyi olduğunu düşünüyorum şokun magaza düzenini ve satışlarını...

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Borsa sabırsızların parasının , sabırlılara aktarmanın bir aracıdır." Warren Buffet

10.58den saticiydim gun ici gormus kacirmisiz talihsizlik

SM-N9005 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    İşte anlatmak istediğim de oydu
    O raporları yazdıranlar le yazanlarla AYNI cephede bu arkadaş..

Birde alaylıyım yok 20 senedir borsacıyım
    Biraz daha üstüne gitsen son 3 ayda portföyü 3 e katladım a gelir olay adım gibi eminim..
    Biraz daha zorla hakaret e başlar küfür eder..
    Neden??
    Çünkü birisi işine çomak soktu..

Bir insan bir fikir kavgasında hakarete küfüre vardırırsa olayı bilin ki yalan söylüyordur kendi de kendine inanmıyordur.
    Birileri bunu açığa çıkarınca bunu çok fena zul adlederler..
    ben çok kolay yazmam.hayatım boyu hiç küfür etmedim. son 3 ayda zarar ettim,şirketlerin genel kuruluna katılırım.ancak kimseyi etkilemem.ben sadace sizin hakaretlerinize kayıtsız kalamadım,uslubunuz sevimsiz geldi cevap yazdım.yolunuz açık olsun.hissenette 2009 yılından beri olduğunuzu ve neler gördüğünüzü ifade ediyosunuz ben o yıllardan çok daha önce hissenette idim. 1988 den beri kağıt alır satarım yaşım 53 ,kanadalı nortel batarken ben netaşın arazisinin caddeye kaç metre cephesi var onu ölçüyordum.(450 metre/alemdağ caddesi/ümraniye).netaş o dönemde tahmin ettiğim gibi el değiştirdi ve nihayetinde Jp morgan a satıldı sonrası malum.7 tl den önce 30 lu rakamlara ,sonrada 350 tl ye kadar gitti. borsada kısa vadeli düşünenler kazanamaz.keşke beni tanıma fırsatın olsa idi.

8. bu kağıdın kısaltması itici böyle bir kısalma varken alıcılar tereddüt yaşıyor SOKM ilginç bir kısaltma yapmışlar.

Sayfa 30/211 İlkİlk ... 2028293031324080130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •