Sayfa 105/211 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 833 - 840 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. SPK gereği artık yazı yazmıyorum.
    Buda belgesi olsun
    Bol kazançlar dilerim.

2. YTD

3.  Alıntı Originally Posted by streak Yazıyı Oku

YTD
    yani..? Grafik ne demek istiyor olabilir?

4.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Sn. ideaid, grafiğin işaret ettiği 14.80 gibi bir teknik hedef bir yana, ben olayı farklı bir yönden ele almak istiyorum. SOKM TL bazında tarihi zirvesinin üzerinde kapanış yaparken, dün tüm gün neredeyse bu tarihi fiyatların üzerinde trade etti. Hissede ciddi bir yatırımcı iştahı söz konusuydu. Aynı sektörün bir başka oyuncusu olan BIMAS 5-6 gün içinde 70.75 den 62.90 a gerileyip, -11% gerileme- orada kapattı. Her ikisini birlikte takip eden benim zihnimde "acaba" ile başlayan bir soru var. Tarihi izrvesinin üzerinde trade eden SOKM in bir hikayesi, beklenen bir haberi, gelişmesi olması ihtimali bu acabayı daha da güçlendiriyor. "Acaba" MSCI endeksinde yer alan ve ciddi bir ağırlığı olan BIMAS ile SOKM yer mi değiştirecek???
    SOKM, MSCI endekslerine yabancı bir hisse değil, aşağıda ekleyeceğim Kasım 2018 tarihli haberden de görülebileceği gibi, o tarihten beri MSCI World Small Caps e dahil. MSCI Türkiye endeksine geçmesi beni şaşırtmaz.
    Bu arada; takas ve alanlar-satanlar analizlerine göz attığımızda, GEDİK in ciddi alımları ve DOÇE ile CİTİ nin takas artışları göze çarpıyor. GEDİK sadece bu ayın başından bugüne NET 10milyon lot GLOBAL de 7milyon lot almış.
    Mayıs ayı başından bu yana takas değişimine bakıldığında UNLU nün 15milyon lotunun satışına karşılık, CİTİ ve Doçe toplamda 17milyon lot mal almış.
    İçinde bulunduğumuz ortamda tüm Dünya borsaları dün kana bulanmışken, öngördüğüm senaryo gerçekleşse bile hisse yönünde ne kadar etkili olur bilemem.
    Bu arada teknik açıdan bakıp, Fibb. geri dönüşüm çizgilerini ters yönde, yukarı olası hedefler için çalıştırdığımda, hedefleri sırasıyla 16.46 ve 22.70.
    NOT: Ben dün tahtada güzel çarpıldım...
    Bol kazançlar.

Kasım 2018 tarihli haberin tamamı şöyle;
    "6 Türk Şirketi MSCI’dan Çıkarıldı
    14.11.2018 – MSCI, MSCI Global Standard, MSCI Global Small Cap and MSCI Micro Cap’i de içeren hisse senedi endeksleri için yarı yıl değişikliklerini açıklandı.

MSCI endeksinden 6 Türk şirketi Coca Cola, Emlak Konut, Tofas, Vakıfbank, Ülker, Yapı Kredi çıkartıldı. Hisselerin BİST100 ‘deki ağırlıkları %6.8 olmakta…

Coca-Cola İçecek, Emlak Konut GYO, Tofaş, Vakıfbank, Ülker ve Yapı Kredi Bankası Global Standard Endeksleri içerisinde yer alan MSCI Türkiye Endeksi’nden çıkarken, yeni hisse eklenmedi. MSCI Küçük Piyasa Değeri hisse endeksine ise Coca-Cola İçecek, Emlak Konut GYO, Enerjisa, Şok Marketler ve Ülker eklenirken, Akçansa, Alarko Holding, Albaraka Türk, Çimsa, İpek Enerji ve Logo Yazılım listeden çıkarıldı.

MSCI endeks değişiklikleri 30 Kasım kapanışıyla devreye girecek.

MSCI 3 Aralık tarihinden itibaren geçerli olacak endeks değişiklikleri şu şekilde… Yapılan değişikliğe göre Coca-Cola İçecek (CCOLA) Emlak Konut Gayrimenkul (EKGYO), Tofas (TOASO), Vakiflar bankasi (VAKBN), Ülker Biskuvi (ULKER) ve Yapi Kredi Bankasi (YKBNK) MSCI Global Standart Endeksi’nden çıkartılırken, endekse eklenen bir hisse olmadı.

MSCI Global Small Cap Endeksi’ne CCOLA, EKGYO, ENJSA, SOKM, ULKER alınırken, AKCNS, ALARK, ALBRK, AVISA, BRSAN, CIMSA, IPEKE ve LOGO endeksten çıkarıldı."
    Son düzenleme : sailor06; 12-06-2020 saat: 09:22.

5.  Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Yükselen üçgeni dün itibari ile kırdı , bundan sonraki ilk hedef 14,80 işaret ediyor, ama bugün endeks biraz sıkıntılı olacak, bu durumda üçgenin üstünde kalmaya devam ederse , güzel günler bizi bekliyor demek, kesinlikle YTD.

6. 13.00 ne geçilmez oldu

7. Tahtada heyacan yok ne bu ya

8. ayrıntılı bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. teknikten anlamıyorum ama birkaç haftaya 2. çeyrek bilançosunun olumlu yönde fiyatlamaya başlanacağını düşünüyorum.

Sayfa 105/211 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •