Sayfa 163/211 İlkİlk ... 63113153161162163164165173 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Unutmam Yazıyı Oku
    ey mübarek kavunların tanesi 3,5 - 4 kg civarında ve bir poşete 2 tane sığıyorsa , kaç tane almam lazım.
    bir seferinde bimden kıbrıs tatlısı veya kadife tatlısı aldım. 5 adet. hepsi bozuk çıktı. geri götürmedim çöpe attım.
    ramazanın birinci günü a101 den 5 adet pide aldım. kasadaki çocuk 6 liradan yazmış. döndüm ya bu küçük pide mi, büyük pide mi
    dedim. küçük dedi.tanesi kaç lira bunun 6 lira yazmışsın dedim. bu pideleri bugün satmaya başladık küçük pidenin
    barkodu yoktu, büyük vardı onu yazdım dedi. güldüm içimden 15 lira için hatır mı kıraydım, değmez dedim. gittim.
    Desene bizim şok daha iyi ve insaflı
    Memletinde böcek gibi türüyorlar. En olmadık ara mahallede bile şok görüyorum. Maşallah. Satışlar iyi gider umarım

Bugün bir markete girdim.dedim eanafta kazansın, hep şok olmasın.
    Alacağım bi peynirli krispi alt üstü.yok dedi. Sonra raflara baktım. Her şey dağınık,eti crax var. Yaw bi tane mi tarihi geçmemiş olmaz.ama yoktu.neyse bi baktım craxta var! Oda öyle! Arada bi tane son tüketim tarihi 1 ay kalmış buldum.esnaftan tövbe almam.bilinçli tüketici plmasam yada çocuk olsam malı satacaklardı
    Verhasıl esnafı korumaya gerek yok,halk sağlığı ile oynayan tomarla var.benim için bugün kesin bittiler

3. bimi çok severdim. artık sevmiyorum bana 76 dan malı kitlediler investinge baktım ana bacı sülale din iman kitap
    peygamber ne küfürler ediyorlar insan utanır o küfürleri görünce . parasına sokayım bimin patronlarının
    adamlarda ruh kalmamış ki, o küfürleri nasıl kaldırıyorlar anlamadım. evvelki gün borsa artarken artmadı, dün de % 2 düştü.
    adam küfrü hakediyor ...
    şok daha medeni geliyor gözüme, dükkanlar daha ferah , dizaynlar profesyonel. elemanları da belli ki seçmece
    ve çok içten davranıyorlar samimiyet hissediyorsun. elbette sabri dede görmüş geçirmiş adam çoluk çocuğunu daha kaliteli yetiştirmiş olmalı. yıllardır büsküvisi çikolatası yeniliyor sütü içiliyor. kazık marka olmadı hiçbir zaman. eti ve ülker kalitesi
    tartışılmaz. bim 2.kalite mal satıyor. oylum gofretiyle ülker eti kıyaslanırmı. Temmuzda kısmet olursa yurtdışına çıkacağım.
    4-5 sene dışarıda olacağım. marketlerimiz sizlere emanet. siz yine hepsine sahip çıkın. hepsi de ülkeye lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by RLC44 Yazıyı Oku
    Bugün bir markete girdim.dedim eanafta kazansın, hep şok olmasın.
    Alacağım bi peynirli krispi alt üstü.yok dedi. Sonra raflara baktım. Her şey dağınık,eti crax var. Yaw bi tane mi tarihi geçmemiş olmaz.ama yoktu.neyse bi baktım craxta var! Oda öyle! Arada bi tane son tüketim tarihi 1 ay kalmış buldum.esnaftan tövbe almam.bilinçli tüketici plmasam yada çocuk olsam malı satacaklardı
    Verhasıl esnafı korumaya gerek yok,halk sağlığı ile oynayan tomarla var.benim için bugün kesin bittiler
    Fiş de kesilmiyor ve vergi kaybı oluşuyor.

5. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Deniz Yatırım, Şok Marketler için tavsiyesini 17.92 TL hedef fiyat ile 'al' olarak başlattı

Deniz Yatırım, Şok Marketler için tavsiyesini 17.92 TL hedef fiyat ile 'al' olarak başlattı.Deniz Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme* yapıldı:"Hızlı büyüme, artan karlılık ve cazip hisse fiyatıAL – Hedef Fiyat: 17.92 TLSOKM önerimizi 17.92 TL hedef fiyat ve AL tavsiyesi ile başlatıyoruz.Şok Marketler, 2020 yılında diğer perakende sektörü şirketleri gibi* hem satış gelirleri büyümesi hem de operasyonel verimlilik açısından* başarılı bir sene geçirdi.2021 yılının ilk çeyreğinde açıklanan net kar rakamının diğer* çeyreklerde de sürdürülebilir olduğu düşüncesindeyiz. Şirket’in 2020* yılından itibaren net kar ve net kar marjındaki olumlu görünüm dikkat* çekiyor. Hızla artan mağaza sayısı, nakit yaratma kapasitesi ve “Cepte Şok” özgün adrese teslimat iş modelinin her geçen gün finansallara* sağladığı pozitif katkıdan dolayı hisseyi temel olarak beğeniyoruz. Son 1 yılda endeksin %27 altında getiri sağlayan hisse, 2021* tahminlerimize göre 17,4x F/K ve 2,3x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem* görmektedir. ¦ Yeni mağaza açılışları tüm hızıyla devam ediyor. Yılın ilk* çeyreğinde pandemi kaynaklı görülen benzer mağaza satışlarındaki güçlü* artışın ve gıda enflasyonundaki yükselişin satış gelirleri büyümesi* üzerinde olumlu bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Şirket’in 2021* yılında yeni mağaza açılışı için net bir tahmin vermemesine karşın 2020 yılında açılan yeni mağaza sayısından düşük olmayacağını* düşünüyoruz. Ayrıca, Şok Market mağazalarının yaklaşık %30’unun 2* yıldan genç mağazalar olduğunu ve yakın zamanda büyümeye katkısının* artacağını belirtmek gerekiyor. ¦ 2Y21 döneminde yıllık yüksek baz etkisine maruz kalınacağı için* büyümelerde normalleşme öngörüyoruz. 2Y20 döneminde, pandemi etkisine* bağlı olarak talebin oldukça yüksek seyretmesi ile güçlü ciro büyümesi* görülmüştü. 2Y21’de büyüme rakamlarında normalleşme olacağı* beklentisindeyiz. ¦ 2021 yılında FAVÖK marjında geçen seneye kıyasla hafif daralma* olacağını tahmin ediyoruz. 2020 yılında tarihi zirvelere yükselen FAVÖK marjının 2021 yılında yaklaşık 40 baz puan daralarak %9,4* seviyesine gerileyeceğini düşünüyoruz.¦ 1Ç21 sonuçlarının ardından Net borç/FAVÖK rakamı 0.6x gibi oldukça* düşük bir seviyede. Şirket’in, 2020 yılsonu 1.288 milyon TL olan net* borç pozisyonu 1Ç21 sonunda 1.269 milyon TL’ye gerilemiştir. Şirket* kasasında 1Ç21 itibari ile 1.310 milyon TL nakit bulundururken, borç* rakamının tamamının TFRS16 kapsamındaki kiralama işlemlerinden* kaynaklandığını belirtmek gerekiyor. ¦ 2020 karından temettü dağıtım kararı alındı. Yönetim, pay başına* brüt 0,1300244 TL – net 0,1105207 TL- olmak üzere temettü dağıtmaya* karar verdi. Şirket, 2021 yılında elde edilecek karın bir kısmını 2020* yılında da olduğu gibi temettü olarak dağıtmayı planlıyor. Şirket’in* aldığı temettü kararına bağlı olarak yatırımcıların hisseye olan* ilgilerinin artacağını tahmin ediyoruz. ¦ Potansiyel Riskler: Satış büyümesinin beklentimizin altında* gerçekleşmesi ve perakende sektöründe faaliyet gösteren küçük esnafı* koruma amaçlı çıkarılması planlanan taslak kanunun yasalaşmasını hisse* performansı üzerinde olumsuz etkiye sebep olacak riskler olarak* düşünüyoruz."Değerleme Yöntemi¦ Değerlememizde* (i) risksiz getiri oranını %15,0 (ii) piyasa risk* primini %5,5 (ii) şirket betasını 0,70, sektörün büyüme dinamiklerini,* enflasyon beklentisini de dikkate alarak devam eden büyüme oranını %5,0 kullandık. Buna bağlı, indirgeme faktörü olarak kullanılan* ağırlıklı ortalama sermaye maliyetini %18,8 olarak değerlendirdik ve* hisse için %55,4 oranında yükseliş potansiyeli olan 17.92 TL hedef* fiyat hesapladık. "******
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6. [QUOTE=adestim;5417995]HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Deniz Yatırım, Şok Marketler için tavsiyesini 17.92 TL hedef fiyat ile 'al' olarak başlattı

Deniz Yatırım, Şok Marketler için tavsiyesini 17.92 TL hedef fiyat ile 'al' olarak başlattı.Deniz Yatırım'ın konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme* yapıldı:"Hızlı büyüme, artan karlılık ve cazip hisse fiyatıAL – Hedef Fiyat: 17.92 TLSOKM önerimizi 17.92 TL hedef fiyat ve AL tavsiyesi ile başlatıyoruz.Şok Marketler, 2020 yılında diğer perakende sektörü şirketleri gibi* hem satış gelirleri büyümesi hem de operasyonel verimlilik açısından* başarılı bir sene geçirdi.2021 yılının ilk çeyreğinde açıklanan net kar rakamının diğer* çeyreklerde de sürdürülebilir olduğu düşüncesindeyiz. Şirket’in 2020* yılından itibaren net kar ve net kar marjındaki olumlu görünüm dikkat* çekiyor. Hızla artan mağaza sayısı, nakit yaratma kapasitesi ve “Cepte Şok†özgün adrese teslimat iş modelinin her geçen gün finansallara* sağladığı pozitif katkıdan dolayı hisseyi temel olarak beğeniyoruz. Son 1 yılda endeksin %27 altında getiri sağlayan hisse, 2021* tahminlerimize göre 17,4x F/K ve 2,3x FD/FAVÖK çarpanlarıyla işlem* görmektedir. ¦ Yeni mağaza açılışları tüm hızıyla devam ediyor. Yılın ilk* çeyreğinde pandemi kaynaklı görülen benzer mağaza satışlarındaki güçlü* artışın ve gıda enflasyonundaki yükselişin satış gelirleri büyümesi* üzerinde olumlu bir etki yaratacağını düşünüyoruz. Şirket’in 2021* yılında yeni mağaza açılışı için net bir tahmin vermemesine karşın 2020 yılında açılan yeni mağaza sayısından düşük olmayacağını* düşünüyoruz. Ayrıca, Şok Market mağazalarının yaklaşık %30’unun 2* yıldan genç mağazalar olduğunu ve yakın zamanda büyümeye katkısının* artacağını belirtmek gerekiyor. ¦ 2Y21 döneminde yıllık yüksek baz etkisine maruz kalınacağı için* büyümelerde normalleşme öngörüyoruz. 2Y20 döneminde, pandemi etkisine* bağlı olarak talebin oldukça yüksek seyretmesi ile güçlü ciro büyümesi* görülmüştü. 2Y21’de büyüme rakamlarında normalleşme olacağı* beklentisindeyiz. ¦ 2021 yılında FAVÖK marjında geçen seneye kıyasla hafif daralma* olacağını tahmin ediyoruz. 2020 yılında tarihi zirvelere yükselen FAVÖK marjının 2021 yılında yaklaşık 40 baz puan daralarak %9,4* seviyesine gerileyeceğini düşünüyoruz.¦ 1Ç21 sonuçlarının ardından Net borç/FAVÖK rakamı 0.6x gibi oldukça* düşük bir seviyede. Şirket’in, 2020 yılsonu 1.288 milyon TL olan net* borç pozisyonu 1Ç21 sonunda 1.269 milyon TL’ye gerilemiştir. Şirket* kasasında 1Ç21 itibari ile 1.310 milyon TL nakit bulundururken, borç* rakamının tamamının TFRS16 kapsamındaki kiralama işlemlerinden* kaynaklandığını belirtmek gerekiyor. ¦ 2020 karından temettü dağıtım kararı alındı. Yönetim, pay başına* brüt 0,1300244 TL – net 0,1105207 TL- olmak üzere temettü dağıtmaya* karar verdi. Şirket, 2021 yılında elde edilecek karın bir kısmını 2020* yılında da olduğu gibi temettü olarak dağıtmayı planlıyor. Şirket’in* aldığı temettü kararına bağlı olarak yatırımcıların hisseye olan* ilgilerinin artacağını tahmin ediyoruz. ¦ Potansiyel Riskler: Satış büyümesinin beklentimizin altında* gerçekleşmesi ve perakende sektöründe faaliyet gösteren küçük esnafı* koruma amaçlı çıkarılması planlanan taslak kanunun yasalaşmasını hisse* performansı üzerinde olumsuz etkiye sebep olacak riskler olarak* düşünüyoruz."Değerleme Yöntemi¦ Değerlememizde* (i) risksiz getiri oranını %15,0 (ii) piyasa risk* primini %5,5 (ii) şirket betasını 0,70, sektörün büyüme dinamiklerini,* enflasyon beklentisini de dikkate alarak devam eden büyüme oranını %5,0 kullandık. Buna bağlı, indirgeme faktörü olarak kullanılan* ağırlıklı ortalama sermaye maliyetini %18,8 olarak değerlendirdik ve* hisse için %55,4 oranında yükseliş potansiyeli olan 17.92 TL hedef* fiyat hesapladık. "*****

Sayın Çakmaktaş, Deniz yatırımın bu önerisi Piyasada etkisiz kaldı.Zaten bu bankaların ve Yatırım kuruluşları böyle tahmin verirken boş konuşuyorlar. Tahmin verirken: HEM FİYAT HEM DE ZAMAN ARALIĞI VERMELERİ gerekir. Yoksa " Kağıt 30 TL olacak" Ama ne zaman?? salla gitsin.. Sadece Temettü vereceği günün öncesi bir 12 yi gösterdiler, tekrar aşağı yöneldi..Boyle giderse tekrar 10.50 - 10,00 u gösterecekler bize..Böyle kötü sürprizler yapsa da ben geleceğini iyi görüyorum....Sağlıklı ve bol kazançlı günler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
    Ucz marketin bedellisine katılmış. Sankicime borcu silmişler gibi. Bu işlem için ne dersiniz? Ticaret sicil gazetesi 11 temmuz.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    Ucz marketin bedellisine katılmış. Sankicime borcu silmişler gibi. Bu işlem için ne dersiniz? Ticaret sicil gazetesi 11 temmuz.
    Hocam ne kadar katılmış. Zaten ucz %100 onların

Sayfa 163/211 İlkİlk ... 63113153161162163164165173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •