Sayfa 180/211 İlkİlk ... 80130170178179180181182190 ... SonSon
Arama sonucu : 1687 madde; 1,433 - 1,440 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1. 22.11.2021 günkü AKD ve işlemlerin T+2'si

Bugün en son 08.02.2021 de görmüş olduğu 14,78 zirvesini (20.593 Lot) 14,82 yi görerek geçti ve (alış:14,60 - satış:14,64) 14,60'tan kapandı.
    İşlem Adedi: 17.264.497, İşlem Hacmi 247.765.372,53 oldu.

hala elde tutuyorum getir işi netleşene kadar da tutacağım sonrası allah kerim.

3. %50-60 iskontolu bence KV icin. Ulker ucuza satmaz sirketini. Sonra daha hizli buyur ve daha iyi yonetilir sirket ins

4. Şirket iyi yönetilmiyor. Hatta salmışlar öyle gidiyor kendi kendine. İyi yerlere gelir umarım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Körfez/Kocaeli
    Gönderi
    1,385
     Alıntı Originally Posted by ingasltd Yazıyı Oku
    %50-60 iskontolu bence KV icin. Ulker ucuza satmaz sirketini. Sonra daha hizli buyur ve daha iyi yonetilir sirket ins
    Sirketi satmak da nereden çıktı? Azınlık pay satışından bahsediyor kap bildiriminde.
    Vakitsiz öten horozun başını keserler...

6.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    getir'in mevcut segmenti buna uygun degil diye dusunuyorum.

ayrica istegelsin vardi ?

"yatırım tavsiyesi değildir"
    Getir müşterilerine Pastavilla makarna, Nutella, Eti çikolata.... gibi ürünleri sunmak zorunda. Şok ile getir arasında segment sorunu olduğu net. Getir tarafından bakınca Yemeksepeti gibi depo kurup içini malla doldurup hem maliyet hem operasyon sorunlarıyla boğuşmaktansa zaten bir nevi depo olan ve çok fazla noktada mağazası olan zincirler ile anlaşmak çok akıllıca ve karlı olacaktır. Migros muhteşem ideal seçenek aslında ama migros sanal market için epey yatırım yaptı kolay vazgeçemez.
    Eğer ortaklık konusu ciddi ise Şok ürün yelpazesini popüler markalar ile genişletmek zorunda kalacaktır. Aslında Bim, A101 segmenti ile Migros arasında bir segment oluşturulabilir ve Şok çok fena sıyrılır böyle bir durumda. Merkez bilmem ama alt kademe yöneticilerin beceriksiz ve basiretsiz olduğunu söyleyebilirim. Üç markaya da giriyorum ve Şok ta raflar düzensiz, personel eğitimsiz.
    *Manavda muhteşemler.

7.  Alıntı Originally Posted by berat118 Yazıyı Oku
    Getir müşterilerine Pastavilla makarna, Nutella, Eti çikolata.... gibi ürünleri sunmak zorunda. Şok ile getir arasında segment sorunu olduğu net. Getir tarafından bakınca Yemeksepeti gibi depo kurup içini malla doldurup hem maliyet hem operasyon sorunlarıyla boğuşmaktansa zaten bir nevi depo olan ve çok fazla noktada mağazası olan zincirler ile anlaşmak çok akıllıca ve karlı olacaktır. Migros muhteşem ideal seçenek aslında ama migros sanal market için epey yatırım yaptı kolay vazgeçemez.
    Eğer ortaklık konusu ciddi ise Şok ürün yelpazesini popüler markalar ile genişletmek zorunda kalacaktır. Aslında Bim, A101 segmenti ile Migros arasında bir segment oluşturulabilir ve Şok çok fena sıyrılır böyle bir durumda. Merkez bilmem ama alt kademe yöneticilerin beceriksiz ve basiretsiz olduğunu söyleyebilirim. Üç markaya da giriyorum ve Şok ta raflar düzensiz, personel eğitimsiz.
    *Manavda muhteşemler.
    Manav konusuna %100 katılıyorum aynen. %80 ine sahip olduğu bir şirketi var ŞOK'un, Mevsim Taze Sebze Meyve Sanayi ve Ticaret A.Ş.. Oldukça iyiler.. Hatta A101 de mal yapıyor aynı zamanda onun fotoğraflarını görmüştüm. Türkiye'nin birçok yerinde alım, tedarik için organize olmuş durumdalar.
    Mevsim Gıda Şok Depo https://www.facebook.com/pages/Mevsi...7886911403366/
    Bursa https://www.bursamaps.com/detay/sok-...vsim-a-s/32826

Satınalma müdürü Murat Çiçek Linkedln hesabında paylaşımlar yapıyor. https://www.linkedin.com/in/murat-%C...cent-activity/

Alıntı Originally Posted by berat118 Yazıyı Oku
    *Manavda muhteşemler.
    nutella ve eti şokta mevcut .rafları yeterince incelemiyorsunuz sanırım.şok ürün çeşidi bakımından bim ve 101den çok daha fazla kalem ile çalışıyor.pastavilla yok ama daha kalitelisi barilla var.
    ürün politikaları en az 1 private label ve 1 adet ülke çapında bilinen bir marka.bunu da çok iyi uyguladıkları kanaatindeyim.
    popüler marka olarak rakibi migrostur o konuda bim ve a101in tırı vırı markaları eline su dökemez.

Sayfa 180/211 İlkİlk ... 80130170178179180181182190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •