Sayfa 27/211 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon
Arama sonucu : 1684 madde; 209 - 216 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    2 milyar dolarlık arz yapılan bir hissede yatırımcı sayısı bir elin parmaklarını geçmemiş göründüğü kadarıyla ..
    Halka arz bitmemiş devam ediyor demekki..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

2.  Alıntı Originally Posted by İnatçı Bomberman Yazıyı Oku
    Adam boş çerçeveyi bile satacak, üstüne üstlük aldığı fiyatın çok üzerinde bir fiyata satacak kadar üstün yatırım zekasına sahip bir vatandaşımız... Saygı duymak lazım

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by yükselu Yazıyı Oku
    bunları dahada çogaltabiliriz migros + carfursa satış haçmi 20 milyar şokun 10 milyar ....bunlar bimle bir sanıyorlar kendilerini ...adamlarda özsermaye yok kar yok bime rakip oluyor ....bimin fiyatına göre kendilerine ayarlıyor bunu yatırımçı nasıl inanıyor anlamak çok zor ....??? hayırlısı neyse o olsun ...
    2.3 milyar TL şok un kasasına girdi.6.aylık bilançoda hem kar hemde ozvarlık göreceğiz. yoksa 5 tane ingiliz,bir tane amerikalı fon %80 nini almazdı herhalde. migros ve carfourdan iş modeli olarak(discount) daha hızlı büyüyor. olusturduğu vergi ve faiz öncesi karları daha yüzdesel yüksek.5500 mağaza var.şok çok değerli bir şirket olacak 2 senesi var.uzun vadeli düşünenler için ikinci BİM olma ya aday.

4. Maalesef bizim ülkemizde yatırımcılar bu gün alalım 1 hafta sonra %20 karla satalım peşinde.öyle bir dünya yok artık. borsada uzun vadeli düşünmek zorundasınız,eğer para kaybetmek istemiyorsanız.Şok un sene sonu bütün finansal göstergeleri düzelmiş olacak,nakit yaratan bir şirket olacak.Yatırım fonları bunu bildiklerinden %80 ni aldılar. şok yıi sonunda 12.5 milyar ciro açıklar.kar açıklayacağını düşünüyorum ancak hızlı mağazalaşma bu yılda devam eder o yüzden yüksek kar beklemem , net kar beklentim 100-150 milyon tl civarı.Migros ve Carfour müşteri kaybetmeye devam edecek görünüyor.discount tarafta büyüme ortalaması %27 bandında iken, carfour zaten büyümüyor,migros da büyüme hızı geçen sene kipa alımı ile yüksek geldi ama normal de %15 bandında fakat borç çok fazla,eğer gıda parekendesine yatırım yapılacak ise Şok ve Bim tercih edilmelidir diye düşünüyorum.benim düşüncemdir,yatırım tavsiyesi olamaz.

5.  Alıntı Originally Posted by ahmetrauf Yazıyı Oku
    2.3 milyar TL şok un kasasına girdi.6.aylık bilançoda hem kar hemde ozvarlık göreceğiz. yoksa 5 tane ingiliz,bir tane amerikalı fon %80 nini almazdı herhalde. migros ve carfourdan iş modeli olarak(discount) daha hızlı büyüyor. olusturduğu vergi ve faiz öncesi karları daha yüzdesel yüksek.5500 mağaza var.şok çok değerli bir şirket olacak 2 senesi var.uzun vadeli düşünenler için ikinci BİM olma ya aday.
     Alıntı Originally Posted by ahmetrauf Yazıyı Oku
    Maalesef bizim ülkemizde yatırımcılar bu gün alalım 1 hafta sonra %20 karla satalım peşinde.öyle bir dünya yok artık. borsada uzun vadeli düşünmek zorundasınız,eğer para kaybetmek istemiyorsanız.Şok un sene sonu bütün finansal göstergeleri düzelmiş olacak,nakit yaratan bir şirket olacak.Yatırım fonları bunu bildiklerinden %80 ni aldılar. şok yıi sonunda 12.5 milyar ciro açıklar.kar açıklayacağını düşünüyorum ancak hızlı mağazalaşma bu yılda devam eder o yüzden yüksek kar beklemem , net kar beklentim 100-150 milyon tl civarı.Migros ve Carfour müşteri kaybetmeye devam edecek görünüyor.discount tarafta büyüme ortalaması %27 bandında iken, carfour zaten büyümüyor,migros da büyüme hızı geçen sene kipa alımı ile yüksek geldi ama normal de %15 bandında fakat borç çok fazla,eğer gıda parekendesine yatırım yapılacak ise Şok ve Bim tercih edilmelidir diye düşünüyorum.benim düşüncemdir,yatırım tavsiyesi olamaz.

çok güzel yazmışsın lakin bim olamaz ...magazalarına gittiginde bim gibi degil ...raflarda bazen aradıgını bulamıyon boş koli buluyorsun yerini mal koymuyorlar bazı üründe ...olayımız magaza işi degil ..ben yatırımçı olsam bimde almam şokta ...migros 2008 de 3,3 milyara fona satıldı 2015 de 2 milyara anadolu grubuna ve şimdi 1 milyar bile degil en iyi yatırım dolar gözüküyor garip ama gerçek ...borsalar ölmüş gömeni yok ....selec var 13 milyar haçim 8 yıldır büyüyor temettü veriyor dolar bazlı baktıgımızda diplerde şok bunun verdigini verebilecek desek büyümeyi bırakması lazımki oda zor ...agresif büyüdükçe karı zor ...yabançılar neden alır neden satar neden durur anlam verilmez ...migrosu alan fon dolar bazlı 7 yılda zarar yapıp çıktı...yabançıların alması hiç bir zaman bilgi olmaz yanıltabilir .. mesala 4 yıl önçe halka arz olmuş uluun var adamlar bu yıl 2,5 milyar ciroya yakalıyacak ve 4 yıl önçeki arzdan ucuz birde dolar olarak diplerde 170 milyon degeri var ...macera arayacaksan borsalarda gezeçeksin macera aramıyacaksan dolara girip kafan sakin yaşayacaksın bu olay bu kadar basit ...yabançılar biliyor diyoruz ama onlarda boş macera peşinde ..dolar bazlı yüksek kazandıran hisseler var ama onlarda sayılı bulabilirsen ..onlarıda uzun yıllara vurdugunda onlarada dolar kadar kazandırmamıştır..hayırlısı neyse o olsun ...
    yatırım tavsiyesi olamaz ......
    nasipse gelir çinden yemenden ;nasip değilse ne gelir elden..

6.  Alıntı Originally Posted by ahmetrauf Yazıyı Oku
    2 yıl sonra mülker tokadı yediğini anladıgında tekrar konusuruz ..

şok'un bim olması için 20 tane şoku satıp parasını vatandaşa dağıtıp şoktan alışveriş yaptırmanız lazım.. para bitine kadar bimle yarışır , 1 hafta sonra tekrar eski şok haline döner..

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    İlginç , daha 1 ay önce BORÇ yapılandırması istiyorum, borcum borç ama ben paraları yurtdışına kaçırdım buradaki borcumu da bankaların sırtına yıkmak istiyorum diyen bir grup utanmadan, sıkılmadan bir şirketini halka `IRZ` etme yüzsüzlüğünü gösterebiliyor. Herhalde böyle absürt durum ancak Türkiyede olur . Bunların hissesine gireceklere şimdiden hayırlı olsun derim başkada bir şey demem.
    sen çok cahilsin .hiçbirşeyden haberin yok.hiç okumuyorsun belliki.biraz finansal okur yazar olsan azıcık temel analiz bilsen birazda içinde insani duygu olsa bu kadar kindar saldırmazsın.

Sayfa 27/211 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •