Sayfa 92/97 İlkİlk ... 42829091929394 ... SonSon
Arama sonucu : 773 madde; 729 - 736 arası.

Konu: FORMT - Formet Çelik Kapı Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Bu niye alt pazardan bir üst pazara çıkamadı bilen var mı acaba

SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 1,09 desteği iyi çalıştı gibi

Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    Bu niye alt pazardan bir üst pazara çıkamadı bilen var mı acaba

Hatta bir ara altına bile sarkıttılar. Uzun süreli olarak portföyümün bir kısmını halen tutuyorum. Ancak dönüşünü görürsem tekrar arttırmaya çalışabilirim.
    Temel olarak iyi gelişmeler , olağan genel kurulda gün yüzüne çıkar mı? Mesela fabrika binasının alımı, yeni alınan makinalar, ihracat bağlantıları, yeni ürün yelpazesi gibi gibi.

Her zaman gözümün ucundasın. Seni unutmadım formt.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir

3.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Hatta bir ara altına bile sarkıttılar. Uzun süreli olarak portföyümün bir kısmını halen tutuyorum. Ancak dönüşünü görürsem tekrar arttırmaya çalışabilirim.
    Temel olarak iyi gelişmeler , olağan genel kurulda gün yüzüne çıkar mı? Mesela fabrika binasının alımı, yeni alınan makinalar, ihracat bağlantıları, yeni ürün yelpazesi gibi gibi.

Her zaman gözümün ucundasın. Seni unutmadım formt.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir
    Ana pazara çıkması icin hangi şartı sağlamalıbedelli bitince üst pazara çıkar diye tahmin ettim ama olmadı.ihlasgazete de bedelli bölündü ve o üst pazara çıkıyor

4. Bedelli izahnamesi ile bulaştık. Sonra da tam beda edemedik. Resmen bunalttı

Alıntı Originally Posted by memoli555 Yazıyı Oku
    Ana pazara çıkması icin hangi şartı sağlamalıbedelli bitince üst pazara çıkar diye tahmin ettim ama olmadı.ihlasgazete de bedelli bölündü ve o üst pazara çıkıyor

Dediğim gibi kuzey afrika pazarında yeni ürün gamıyla ve üzerinde bulunduğu fabrikayı satın alıp artık kira da ödemeyecek diye girdiğimiz kağıt. Bence sektörünün önü halen açık. Meğer yasaklı kağıtlar varmış. Ve yasaklı kağıtlar ancak sonbahar da çözülüyormuş. Neden ana pazara çıkmadı bilemiyorum. Ancak iyi gelen bir 6 aylık hatta ondan da iyi bir 9 aylık beklentisi kağıdı tutmamdaki neden. Sermaye vs kriterleri ana pazarı kaldırıyor. Ancak o kriteri anlayan biri varsa burada anlatırsa ben de sevinirim. Belki de bu yasaklı hisselerin yasağının kalkması da bekleniyor olabilir.

Karlılığın artışı ve bu sayede 1,09 desteğinden gelen adımlarla artık güzel günlere yelken açarız inşallah.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 swnsdir bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir

5. Bu arada 30 haziran genel kurul tarihi. Genel kurulda izahnamede ilettikleri

Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Dediğim gibi kuzey afrika pazarında yeni ürün gamıyla ve üzerinde bulunduğu fabrikayı satın alıp artık kira da ödemeyecek diye girdiğimiz kağıt. Bence sektörünün önü halen açık. Meğer yasaklı kağıtlar varmış. Ve yasaklı kağıtlar ancak sonbahar da çözülüyormuş. Neden ana pazara çıkmadı bilemiyorum. Ancak iyi gelen bir 6 aylık hatta ondan da iyi bir 9 aylık beklentisi kağıdı tutmamdaki neden. Sermaye vs kriterleri ana pazarı kaldırıyor. Ancak o kriteri anlayan biri varsa burada anlatırsa ben de sevinirim. Belki de bu yasaklı hisselerin yasağının kalkması da bekleniyor olabilir.

Karlılığın artışı ve bu sayede 1,09 desteğinden gelen adımlarla artık güzel günlere yelken açarız inşallah.

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 swnsdir bitmeyen küçük yatırımcı muhabbetidir
    30 haziran genel kurul tarihi. Genel kurulda alınan pralar ile neler yapıldığını ve şirketin durumu hakkında bilgi sahibi olunabileceğini düşünüyorum. Oradan çıkabilecek haberler öncesi sessiz sakin bir hareket hazırlığı olabilir

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senelik küçük yatırımcı muhabbetidir

6.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku

Yani tabi bu patron tahtası olduğu icin ve maalesef patronlar tam soyguncu bir zihniyetle yatirimcida derin bir korku bıraktı.. yaptıkları alçaklık,
    Fabrika ne durumda neyapar pek bakmadım ama ...son zamanlarda gisterdikleri olumlu bilanço sanki bedelliye katılım saglansin diye gibi...

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bazen koca ordular bile inancın,cesaretin ve bilgeliğin önünde eğilirler....biz!biat etmeyenler...

7. Gayet iyi gidiyoruz. İnşallah 30 haziran genel kurula kadar hareketli devam ederiz

Alıntı Originally Posted by metyusanus Yazıyı Oku
    Yani tabi bu patron tahtası olduğu icin ve maalesef patronlar tam soyguncu bir zihniyetle yatirimcida derin bir korku bıraktı.. yaptıkları alçaklık,
    Fabrika ne durumda neyapar pek bakmadım ama ...son zamanlarda gisterdikleri olumlu bilanço sanki bedelliye katılım saglansin diye gibi...

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    1,09 dan tepki ike ilk aşamada 1,19 seviyelerine geldik. Burası daha önce ciddi destek sağlamıştı . Şimdi saat lam gitmek için bu akşamki kapanışın 1,19 üzerinde olması önemli . Kendi açımdan söylediğim gibi uzun vade pozisyonumu koruduğum kağıtlardan. 6 aylık bilançoyu görmeden, ana pazara yükselişi görmeden bırakmaya niyetim yok.

Not : yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir

8. Formet 2022 12 Aylık Tahmini veriler
    bedelliden gelen 170 milyon TL nin yatırıma dönen kısmıyla satışların %120 artarak 129 milyon TL 'den yaklaşık 312 milyon TL + enflasyon ile 400 milyon TL civarında bir satış rakamına ulaşması bekleniyor.
    Satışların maliyeti ise sadece %50 artarak 105 milyondan 157 milyona + enflasyon ile yaklaşık 200 milyona çıkacaktır

mevcut durumda şirketin 2022 yılı sonunda 200 milyon TL civarı bir kar açıklaması beklenebilir

Ayrıca borçları ödenen şirketin yıllık 8,5 milyon TL civarı faiz yükünden kurtulması taşınmaz alımı ile 3 milyon TL civarı kira giderinden kurtulması beklenmektedir.

Çalışan sayısı 224'ten 344'e çıkacak olan şirketin satışlarında ihracatı yüksek olan masa sandalye grubunda ağırlığını arttırması pişirici ve ısırıcılar grubunda ağırlığını azaltması çelik kapı grubunda ise bir değişim olmaması beklenmektedir.

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi mart ayında geçen yılın mart ayına göre yüzde 20,9 artış göstermiştir. Geçen yılın mart ayında salgının ilk etkileri ile sanayi üretimi yavaşlamıştı. 2021 yılı mart ayında ise üretimde yüksek bir büyüme gerçekleşmiştir. İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ocak ayında yüzde 17,8, şubat ayında ise yüzde 12,3 artmıştı. Mart ayındaki yüzde 20,9 artışın da katkısı ile yılın ilk çeyreğinde sanayi üretimi geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 17,2 büyümüştür.

Büyümenin 2022 yılına kadar devam etmesi öngürülmekte bu veriler ışığında Bist inşaat malzemleri sektöründe 2022 sonunda PD/DD sektör ortalamasının 4,7 - 7,3 arasında olması beklenebilir.

Mevcut fiyatlara göre formet hissesini 2022 sonuna kadar fiyatı hiç değişmezse PD/DD 0,5 FK ise 2'nin altında olması beklenebilir.

Başka bir değişle şirket açıklamalarından ortaya çıkan sonuçlara göre şirketin önümüzdeki 18 ay içinde 9 - 14 katlık bir çıkış potansiyeli bulunuyor.

Ancak şirketin halka açıklık oranının %89 lara çıkmış olması - şirkette ellerinde yüklü miktarda hisse bulunan 6 kişinin 2 yıllık borsa yasaklısı olması - şirketten 170 milyon TL lik bedelli arttırımın nasıl kullanıldığı işe ilgili henüz bir açıklama yapılmamış olması, alt pazarda olması, şirket ile ilgili belirsizlikleri ve riskleri arttırıcı faktörler olarak karşımıza çıkıyor.

Geçmiş dönemlerde kottan çıkarılan 71 hissenin büyük çoğunluğunun halka açıklık oranının %75 üstü olması, şirketin duran varlıklarının çok az olması bedelli öncesi mevcut durumda borçluluk oranının çok yüksek olması yeni ihracat bağlantıları ile ilgili uzun süreden beri şirket tarafından bilgi verilmemiş olması şirket hakkında spekülasyonlara yol açmakta ve fiyatların hızlı bir şekilde düşmesine neden olmakta.

Ağustos ayında 6 aylık bilançolar incelenip bedelli sermaye ile yapılan yatırımlar takip edilmeli Aralık ayının sonun doğru yasaklı bulunan ortakların takas haraketleri incelenmeli buna göre dikkatli bir şekilde yatırım yapılmalı.

Sayfa 92/97 İlkİlk ... 42829091929394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •