Sayfa 7/30 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 240 madde; 49 - 56 arası.

Konu: PENTA - Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

Halka arz sonrası kısa vadeli bir hareket ile üst fiyattan satıp kar etme beklentisi olanlara birşey diyemiyorum, karar kendilerine ait.
    Ancak yatırımcı bakış açısıyla kar marjlarının düşük olduğu bu şirkete bu çarpanlar ile ortak olmak bana mantıklı gelmiyor. Halka açıldıktan sonra yeni gelen bilançolar ile çarpanları daha makul seviyelerde olursa bakarım.
    Tabi şirketin kendi hissesine bu fiyatı biçmesini normal görüyorum. Domates fidecisinin 85 fk, serum üreticisinin 150 fk ile fiyatlandığı bir borsada onlarda tabi her fiyattan alan bir kitle var diye düşünmüşlerdir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by Newbeesz Yazıyı Oku
    Satmama Taahhütleri: Şirket ve Halka Arz Eden Pay Sahipleri için 180 Gün. Bazı yerlerde böyle yazıyor doğru mudur bu bilgi?

İzahnamenin 245'inci sayfasına göre doğrudur.

Ayrıca bu tarz taahhütler nerdeyse tüm arzlarda veriliyor.

Bilginize.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

3. ben bu arza en fazla 500 bin kişinin katılacağını düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    2018'deki başarısız denemeden sonra, son dönemdeki arz rüzgarından faydalanabilmek için bir kez daha deneniyor.

Üç dört hafta önce olsaydı fiyata ve 2018'deki başarısız denemeye bakılmadan başarılı bir şekilde arz tamamlanırdı.

Ancak Tureks, Galatawind, Biotrend ve Aydem arzlarının işlem görmeye başlamasından sonra, fiyatın arz fiyatının altına düşmesi nedeniyle Penta'nın bu seferki denemesinde de işi biraz zor görünüyor.

Son arzlardan Çan2 Termik tavan fiyatla işlem görmeye başladı ama devamını getirmesi ve örnek oluşturarak arzlara olan ilgiyi tekrardan canlandırması ne kadar mümkün? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Şimdi gelelim Penta'nın güncel halka arz verilerine;

18.378.752 lot sermaye artışı ve ortak satışı, 2.756.809 lot ek satışla olmak üzere toplam 21.135.561 lot ile şirketin % 48,34'ü halka arz edilecek.

Değerleme raporuna göre hisse başı 42.10 TL fiyat biçilmiş ve halka arz için iskonto uygulanarak 32-38 TL fiyat aralığı belirlenmiş.

Arzın başarılı olması ve tavan fiyattan sonuçlanması halinde toplam arz büyüklüğü 803.151.318 TL.

Arzın tavan fiyattan sonuçlanması halinde hisse başı defter değeri 14.99 olarak hesaplanmış ve buna göre defter değerinin 2.53 katıyla halka arz edilecek.

Dağıtım bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemine göre yapılacak.
    Kurumsal yatırımcılara ise dağıtımın ne şekilde yapılacağına patronlar karar verecek.

Tahsisat oranlarında bireysel yatırımcılara %60'lık pay ayrılmış.
    Ek satışla satılacak hisselerin tahsisat oranlarına ise patron karar verecek.

Ek satışın kurumsal yatırımcılara yapıldığını ve arza 400.000 kişinin katıldığını varsaydığımızda 38 TL tavan fiyattan kişi başı 1048 TL'lik hisse düşüyor.

Şu ana kadar ki arzlara en fazla 850.000 kişi katıldı. Son dönemdeki olumsuzluklara rağmen iyimser bir tahminle bu arza da aynı şekilde katılım olacağını varsaydığımızda ise kişi başı 493 TL'lik hisse düşüyor.

Sonucunu ve de başarılı olunması halinde halka arz sonrası fiyatlamasını merakla beklediğim bir arz denemesi.

Bakalım neler olacak.

Yazdıklarımın yatırım tavsiyesi olamayacağı vurgusuyla;

Cümleten bol kazançlar.
    SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Banada hiç mantıklı gelmiyor bu arz...ama yinede ne olacak merak ediyorum...
    Yatırım tavsiyesi değildir

5. defter değeri 14 lira arz 38 agam bizimle eyleniy ytd...

6. 2018 de 10 tl 2021de 38 tl bu 10tl den donen halka arz 150 fk ile gerceklesirse pazarlayanlara sapka cikarilir

7. Sn.tarik fiyat pahalı yahu pahalı neyini övüyorsun... Şimdi bu firma INDES'ten değerli mi ? para kaptırmış , onu yapmış , borç yapmış falan fıstık eee o zaman kötü yönetilen bir şirket bu. Taş gibi yönetilen firma var orada sen onunla kıyaslayıp uygun fiyattan satışa çıkartacaksın ki insanlar sizin dediğiniz olumsuz riskleri alsın. Katılan olur olmaz beni ilgilendirmez ama ülkerlerin ortak olduğu şirketlerin durumu ortada. Gözde , ülker , kervts falan filan bol kazançlar herkese. IHLAS'ın kar eden versiyonu bu ülkede ÜLKER'dir.

8. Kendi namıma, Bist'te daha değerli ve bu fiyatta şirketler var iken bu fiyata bu hisseyi almam. yazdıklarım yatırım tavsiyesi olmayıp kendimi bağlar.

Sayfa 7/30 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •