Sayfa 20/30 İlkİlk ... 101819202122 ... SonSon
Arama sonucu : 240 madde; 153 - 160 arası.

Konu: PENTA - Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
     Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Tabiki olur, 10 tavan gider, sonra %20 düşer, ky zirveye bakar ooo çok düşmüş der, sonra 10 yıl bir daha o fiyatları görmez.
    Vaay bee, tarık1234 hala burdaysa helal olsun kazandığı para, az dil dökmediydi halka arzında
    😉

2. Belli olmayan bir süre forumda yazı yazmıyacağımı belirtmiştim,burdaki son yazımdan önce.Son yazımdada belirttiğim gibi it kopuk takımıyla muhatap olmayacağım.Bana küfredenlerede küfürlerini aynen geri iade ettiğimi belirtir buradada yatırımcı kardeşlerime sağlıklı ve bol kazançlı günler dilerim.

3.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Belli olmayan bir süre forumda yazı yazmıyacağımı belirtmiştim,burdaki son yazımdan önce.Son yazımdada belirttiğim gibi it kopuk takımıyla muhatap olmayacağım.Bana küfredenlerede küfürlerini aynen geri iade ettiğimi belirtir buradada yatırımcı kardeşlerime sağlıklı ve bol kazançlı günler dilerim.

Sana küfür eden yok ÇAKAL..

4. Pentada yılsonu tahminim, yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte 6 milyar civarı bir ciro ile buna bağlı olarak 150-200 mn.tl kar olacaktır.Brüt kar marjı %6-7,5 arası değişmekte olup aynı sektördeki yüksek cirolu diğer ayar firmalara göre avantajlıdır.

Önemli teknoloji firmalarının Türkiye dağıtıcılığını yapan firma ,kar üretme kabiliyetine bağlı olarak bu yıl ve önümüzdeki yıllarda, pandemininde katkısıyla büyümesini sürdürecek gibi görünüyor.

Bu etkenlere bağlı olarak, hissenin borsa performansını vadeli yatırımcıların bu tip ,her yıl nerdeyse garantili satışı olan ve istikrarlı kar açıklayabilecek hisseleri , portföylerine eklemek arzu ve isteklerine bağlayabiliriz.Burda hemen şu soru akla gelebilir, niye bu yatırımcılar hisseyi 32 den almadılar da şimdi alıyorlar. Evet buda borsanın ve yatırımcıların tabiatı icabıdır.

Tabiiki her zaman olduğu gibi, borsa çıkışını spekülatif unsurlara da bağlayabiliriz.

5. 188 fk.. 4 e bolsek 45 fk yullik da
    Indes 8 fk larda
    Ikisi de ayni isi yapiyor..
    Borsa da mantik arayan para kazanamaZ
    Benim gibi
    Aslolan trenddir
    Bunda trend var uzaya gidecek
    Sonra birilerinin elinde kalacak

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sn. Buyshell,hesaplarınız doğrudur ama piyasa bu şekilde hesap yaparak hisseler arasında tercihte bulunmaz.

Borsada her zaman nedensiz çılgın yükseliş ve düşüşler olur.Ama bu hiç bir zaman borsanın bir mantığı olmadığı anlamına gelmez.
    Biz yatırımcılar borsada spekülatif hareketlerden ziyade ,piyasanın hisse seçimindeki yerleşmiş tercihlerini mantıklı kriterler olarak uygulamalıyız.

Kendi gözlemlerinize göre bunları belirleyebilirsiniz.

Bunların bana göre en belirgini,piyasanın hisselerde aradığı en önemli kriter ,şirketin gelecekte göstereceği performanstır.
    Şirketin gelecekteki istikrar görünümüdür.

Bu şirketlerin yıl sonu, hatta en azından önümüzdeki 1-2 yıl satış ve karlarını hesap ederek ,f/k oranları en düşük çıkma ihtimali olan hisseleri bulmalıyız. Bunları kendimiz tarama yaparakda bulabiliriz veya işlem hacmi artan veya prim yapan hisseleri incelemek suretiylede tesbit edebiliriz.

Piyasa bu tip hisseleri daima görür ve tercih eder,önemli olan bizimde bunları geç olmadan tesbit etmemizdir.

Diğer piyasanın önem verdiği temel ve teknik verilerde vardır tabiiki ,dediğiniz gibi trend çok çok önemlidir ama trendin aşağı, yukarı,kısa ve uzun vade ve doğru olarak tesbiti var bunu da elliot sistemi ile bulmaya çalışabiliriz.

Penta özeline gelecek olursak ,burada ben yukarıda anlattığım bir tercih ihtimali görüyorum, bu yönde halka arzdan bu yana emareler var ama emin değilim ,karşımızda dev bir ülker grubu var.Emin olabilmem için en azından yıl sonu bilançosunu görmemiz gerekir,bakalım değerlerde bozulma varmı yokmu.Açıkcası gözdenin yıllara sari borsa performansı daima gözümün önündedir.Bu yıl yukarda verdiğim satış ve kar rakamları gelmelidir ,2022 ve 2023 tede heryıl en az % 40-50 lik bir büyüme olacağını varsayarsak yada piyasa bunu öyle görüyorsa bu fiyatlar çok görülmeyebilir.

Borsada, birazda izleyerek ve görerek ihtiyatlı gitmek gerekiyor ,yoksa biranda herşey tersine dönüyor,dönebiliyor.

Bunlar benim fikirlerimdi,katılıp katılmamakta herkes serbesttir.

7.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Pentada yılsonu tahminim, yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte 6 milyar civarı bir ciro ile buna bağlı olarak 150-200 mn.tl kar olacaktır.Brüt kar marjı %6-7,5 arası değişmekte olup aynı sektördeki yüksek cirolu diğer ayar firmalara göre avantajlıdır.

Önemli teknoloji firmalarının Türkiye dağıtıcılığını yapan firma ,kar üretme kabiliyetine bağlı olarak bu yıl ve önümüzdeki yıllarda, pandemininde katkısıyla büyümesini sürdürecek gibi görünüyor.

Bu etkenlere bağlı olarak, hissenin borsa performansını vadeli yatırımcıların bu tip ,her yıl nerdeyse garantili satışı olan ve istikrarlı kar açıklayabilecek hisseleri , portföylerine eklemek arzu ve isteklerine bağlayabiliriz.Burda hemen şu soru akla gelebilir, niye bu yatırımcılar hisseyi 32 den almadılar da şimdi alıyorlar. Evet buda borsanın ve yatırımcıların tabiatı icabıdır.

Tabiiki her zaman olduğu gibi, borsa çıkışını spekülatif unsurlara da bağlayabiliriz.
    Yazmayacaktın ya duramıyorsun değilmi kaç para ya acaba...
    Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Pentada yılsonu tahminim, yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte 6 milyar civarı bir ciro ile buna bağlı olarak 150-200 mn.tl kar olacaktır.Brüt kar marjı %6-7,5 arası değişmekte olup aynı sektördeki yüksek cirolu diğer ayar firmalara göre avantajlıdır.

Bir süre yazmayacağımı belirtmiştim.Ama bu yazıyı yinede yazdım .Çünkü bu yazıyı bana saldıranlara tuzak amacıyla yazdım .İlk yazımdan rahatsızlık duyanlar bakalım 2. de ne yapacaklardı. Evet gerçekten tuzak amacına ulaştı ve birileri yazılarımdan ve benden rahatsızlık duydu.Ben böyle hissettim,çünkü 2 yazıda 2 saldırı bana garip geldi,bu güne kadarki yazılarımın hiç birine böyle bir tepki almamıştım. ,bunlar normal şeyler değil.Yaklaşık 1,5 yıldır yazıyorum,ilk defa böyle oldu.

Evet ben bunu hayra yordum.Hayırlısı olsun.

Sayfa 20/30 İlkİlk ... 101819202122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •