Sayfa 16/30 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
Arama sonucu : 240 madde; 121 - 128 arası.

Konu: PENTA - Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    yıldız konusunda %100 haklısın daha öncede yazdım şok gözde ülker çok iskontolu tek ederinde şirketi kerevitaş
    övme vs yapmıyorum finansallarda izahnamede ne varsa onu söylüyorum her söylediğim maddi delilli
    Ben hiç kimsenin zarar etmesini istemem. Ama nedense hisseyi alan hisseye olumsuz yorum yapılmasına tahammül edemiyo. Oysa doğruları görüp ona göre strateji geliştirmek en faydali olandir. Mümkün olan en az zararı görüp en fazla kari aliriz. Ben bunu birçok telegram grubunda yaşadım. En son cment telegram grubunda gördüm bunu. Adamlar temelsiz salliyo gerçeklerin tam tersine. Doğru bilgi verin deyince bana küfür kıyamet telegram grubundan attılar. Cment hissesi 60 liralardan 30 liralara düştü. Çıkabilirdi de kağıt ama temel verileri doğru söylemek gerekir. Bu hissede de bu grubun dürüst olduğunu söylemek cahillik değilse patronun adamı demektir. Ikincisi bu hisse pahalı arz edilmiştir. Bu sektörde kar marjları çok düşüktür. Söylenen kar rakamları gerçeklerden uzaktır. Grubun niyetiyle de birleşince karı paylaşacağını düşünmek saçma olur. Özetlersek ky nin kaybetmesini kendim kaybetmiş gibi üzülürüm. Alan arkadaşlar dikkatli olsun .

2.  Alıntı Originally Posted by drsn.aak Yazıyı Oku
    Ben hiç kimsenin zarar etmesini istemem. Ama nedense hisseyi alan hisseye olumsuz yorum yapılmasına tahammül edemiyo. Oysa doğruları görüp ona göre strateji geliştirmek en faydali olandir. Mümkün olan en az zararı görüp en fazla kari aliriz. Ben bunu birçok telegram grubunda yaşadım. En son cment telegram grubunda gördüm bunu. Adamlar temelsiz salliyo gerçeklerin tam tersine. Doğru bilgi verin deyince bana küfür kıyamet telegram grubundan attılar. Cment hissesi 60 liralardan 30 liralara düştü. Çıkabilirdi de kağıt ama temel verileri doğru söylemek gerekir. Bu hissede de bu grubun dürüst olduğunu söylemek cahillik değilse patronun adamı demektir. Ikincisi bu hisse pahalı arz edilmiştir. Bu sektörde kar marjları çok düşüktür. Söylenen kar rakamları gerçeklerden uzaktır. Grubun niyetiyle de birleşince karı paylaşacağını düşünmek saçma olur. Özetlersek ky nin kaybetmesini kendim kaybetmiş gibi üzülürüm. Alan arkadaşlar dikkatli olsun .
    Yahu sallamadan deki şu yazdığın yanlış izahnamede yada finansal tabloda bu yok kar dağıtımınıda kontrol ettim cfo sunumunda açıkça kar dağıtım politikası olarak en az %50 kar dağıtacaklarını söylüyor çimenton banane penta düşebilir çıkabilir ama bu iyi firma olduğunu değiştirmez bunu ilk çeyrek ve özellikle ikinci çeyrek kar rakamları ile göster ek ilk çeyrek ciro büyümesi %35 inanılmaz büyüyor keşke arz tavandan yapılsaydı borç bayağı azalacaktı dediğim gibi grup konusunda %100 haklısın ama bu pentanın sektöre göre %100 iskontolu olduğunu değiştirmez bide her sene karın %50 dağıtacak bukadar Yüksel temettü dağıtan kağıdın düşmesi bana mantıklı gelmez finansal tablolar gelsin 94 fk kaça düşecek beraber bakalım seneye martta %kaç temettü dağıtacak hep birlikte bakalım

3. Neyse Alana hayırlı uğurlu olsun, Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin diyelim biz. herkese iyi bayramlar.

4. İşte Doğru Davranış Budur

Alıntı Originally Posted by garajack Yazıyı Oku
    Neyse Alana hayırlı uğurlu olsun, Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin diyelim biz. herkese iyi bayramlar.
    Birisi yanlış bir evlilik yapmak üzere ise uyarırsın ama engel olamadıysan hayırlı olsun dersin, bir tanıdığın araba alacaktır tecrübelerini aktarırsın yanlış tercihte bulunsa dahi almış ise hayırlı olsun dersin, bir şirkete yatırımın yanlış olduğunu düşünürsün ikaz edersin hala şirkete birileri ortak olmayı tercih etmişsse artık şirketi kötülemeyi kesersin hayırlı olsun inşallah tavan tavan gider dersin. İşte doğru davranış Karajack'inkidir. Teşekkür ederiz. Başta garajack olmak üzere herkesin bayramını tebrik ederim.

5.  Alıntı Originally Posted by Patazoğlu Yazıyı Oku
    Birisi yanlış bir evlilik yapmak üzere ise uyarırsın ama engel olamadıysan hayırlı olsun dersin, bir tanıdığın araba alacaktır tecrübelerini aktarırsın yanlış tercihte bulunsa dahi almış ise hayırlı olsun dersin, bir şirkete yatırımın yanlış olduğunu düşünürsün ikaz edersin hala şirkete birileri ortak olmayı tercih etmişsse artık şirketi kötülemeyi kesersin hayırlı olsun inşallah tavan tavan gider dersin. İşte doğru davranış Karajack'inkidir. Teşekkür ederiz. Başta garajack olmak üzere herkesin bayramını tebrik ederim.
    herkese hayırlı bayramlar pentaya katılanlara hayırlı olsun umarım pazartesi güzel bir açılış yapar pentada arza katılmadım ancak kalekim için pentanın ilk gün açılışı çok önemli umarız penta tavan serisi ile başlıyacaktır bu sonraki arzlar özelliklede kalekim için önemli ytd...

6. %50 temettuye çok takıldıniz ama lutfen herkesi kendiniz gibi iyi niyetli sanmayin.

Buyrun Ülkerin web sitesinde yazan bilgi:
    Kac kere %70 dagitmis?

Türkiye'de uygulanmakta olan mevzuata tabi olarak, şirketin nakit akışı gerekliliklerini de gözetmek kaydıyla her hesap yılı için net dağıtılabilir dönem karının asgari %70’i nakden kar payı olarak dağıtılacaktır.
     Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Yahu sallamadan deki şu yazdığın yanlış izahnamede yada finansal tabloda bu yok kar dağıtımınıda kontrol ettim cfo sunumunda açıkça kar dağıtım politikası olarak en az %50 kar dağıtacaklarını söylüyor çimenton banane penta düşebilir çıkabilir ama bu iyi firma olduğunu değiştirmez bunu ilk çeyrek ve özellikle ikinci çeyrek kar rakamları ile göster ek ilk çeyrek ciro büyümesi %35 inanılmaz büyüyor keşke arz tavandan yapılsaydı borç bayağı azalacaktı dediğim gibi grup konusunda %100 haklısın ama bu pentanın sektöre göre %100 iskontolu olduğunu değiştirmez bide her sene karın %50 dağıtacak bukadar Yüksel temettü dağıtan kağıdın düşmesi bana mantıklı gelmez finansal tablolar gelsin 94 fk kaça düşecek beraber bakalım seneye martta %kaç temettü dağıtacak hep birlikte bakalım
    SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by HEG Yazıyı Oku
    %50 temettuye çok takıldıniz ama lutfen herkesi kendiniz gibi iyi niyetli sanmayin.

Buyrun Ülkerin web sitesinde yazan bilgi:
    Kac kere %70 dagitmis?

Türkiye'de uygulanmakta olan mevzuata tabi olarak, şirketin nakit akışı gerekliliklerini de gözetmek kaydıyla her hesap yılı için net dağıtılabilir dönem karının asgari %70’i nakden kar payı olarak dağıtılacaktır.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ülker %70 azami lafı geçiyor yani %70 kadar dağıtabilir diyor
    http://ulkerbiskuviyatirimciiliskile...olitikasi.aspx
    şokta ise Şirket dağıtılabilir net dönem karının en az %30’unu nakden kar payı olarak dağıtmayı benimsemiştir. Birisinde en fazla %70 (yuvarlak bir kelime %1 dağıtabilir %69 dağıtabilir , şok ise en az %30 tabi bu da 2018 kriz vs istisna durumları olur Penta cfo en az %50 temettü yada bedelsiz vereceklerini söyledi, her sene ,bunuda kar dağıttık politikasına koymuşlar kullanılan kelimeler çok önemli,diğer hususta spk göre yıllık kar ufrs göre hazırlanan finansal tablo ile ttk göre hazırlanan finansal tablodan küçük olanı dağıtıma konu olur , ülkerde ufrs karı 1.016 milyar ttk göre 553 milyon ufrs kara göre %27 dağıtmış ama ttk bakarsan %50 dağıtmış,şok ufrs kar 271 milyon vergi karı 614 milyon ama dağıtımı küçük olan ufrs üzerinden %30 hesaplayıp 79,5 milyonu buluyor konular biraz teknik , herkese sağlıklı mutlu bayramlar
    Son düzenleme : tarik1234; 13-05-2021 saat: 08:21.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    %50 kar payı verecek şirket kafayı yemiş olmalı. Ya bu adamlar devletten vergi kaçırmak için 8 bin film çeviriyorlar.
    Fener halka arz edilirken izahnamede .... diyordu, sonuç?
    Komisyonculuk yapan penta, ne gibi bi katmadeğer üretiyorki ne kar edip %50 sini dağıtacak acaba, aynı alandaki firmaların karları 20 milyonu geçmiyor, 10 milyon dağıtsa hiç görmedim, hisse başı ne düşer ki?

Sayfa 16/30 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •