Sayfa 156/504 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Bilal_G Yazıyı Oku
    -Zorlama PU dediğiniz neticesinde 6'dan 7 üstüne %20 civarı gitmiş. Bir Haftada 2'li Dip + zorlama PU + Dipte dojiyi görebilen, Tamahkâr olmayan için güzel Kâr bırakmış.

-Benim asıl dikkatimi çeken RSI dip çizgisinde 3. dip yapması. Kısa Vadede RSI aşağı kırılımı Stop için takip edilebilir. Kısa Vade çok ilgilenmiyorum ama Geçenlerde 2 Aylık TOBO benzeri yapılanmayı Hedefine götürmesi, Fincan+Kulp'u da çalıştırırmı acaba diye dşündürdü. Bişeyler karalayayım dedim. Hem Foruma Canlılık gelsin dedim. KY Ortaklar bezgin, sessiz.

-Haklısınız, Ben Uzun Vadeciyim. Bir Haftada %10-20 kazanmayarak UV yalanıyla Kendimi Kandırıyorum. Grafiğe bakarsak 3 Aylık. 3 ay geçmiş. 3 Ay sonra görüşelim. Gerçi Uzun vade için doğrusunu yalanını 3 Ay değil 3 yıl sonra muhasebe etmemiz daha münasip olur. Biz KY'ler için 3 Ay bile çok uzun vade.

-Uzun Vade için Yalanmıdır güvenilirmidir bilemeyiz. Yorum yapabilmek için Daha Uzun vade geçmişi yok. Biz KY'ler için Borsa Oyun yeri Kumarhane değil Şirkete yatırım yapma, Ortak olma yeridir, olmalıdır. Bu Şirketi seçme Nedenlerimi Geçmişte de açıklamıştım. Portföyümün , Küçük kısmı burada, büyük kısmı Uzun vadeden beri ASELSAN'da. Bizim Borsa KY kısa vade için tehlikeli, Düzenli Kârını arttıran bacası tüten nice Şirketi süründürüyorlar. Kısa vAdede zaten KY'yi soyup soğana çeviriyorlar. Onun için Ortağınız Sağlam ve Yalan olmadıktan sonra Uzun Vade yalan değildir diye düşünüyorum.

-Kusuruma bakmayın çenem düştü, Yarın 2 tane sınavım var geldim buraya uzun yazdım, başınızı ağrıttıysam Hakkınızı Helâl edin. Hakkımızda Hayrlısı...
    Bende de bu hisseden var kısacası büyüme potansiyeli vb. etkenler bir yana bu hisse güvenilirlik olması ve smartiks in halka arzında referans gibi durumlardan dolayı getirisinin iyi olacağını düşünüyorum. Sizinde düşünceniz alalım aynı sektörde olan logo dan artısı varmı sizce?

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. -Ortak Logo ile mukayese edemem. O şirkete çok vakıf değilim. araştırmadan mukayese etmek doğru olmaz. Bu Şirketi iyi araştırdım ama. Ha belki ikisi de Teknoloji ve büyüme hissesi olarak bakılabilir.
    -Bu Şirket güvenilirmidir bilemem. Daha Yöneticileri çok tanımıyoruz. Biz KY Ortaklarını korur mu, sömürür mü, Bedelsiz yapar mı, (temettü istemem, büyüme şirketlerinde temettü olmaz, dağıtmaz, dağıtmamalı, düzenli bedelsiz yapar, yatırım yapar, hızlı büyür, sermayesi güçlendirnir.) Şu açıdan bakılabilir; Dünyada ve Ülkemizde daha Halka açılmamışken, Biz tanımazken büyük şirketler güvenmiş iş vermiş.
    -Smartiksle beraber Uluslararası arena dahil, daha da hızlı büyüyeceğini ümid ediyorum. Şirkete nakit girişi de olacak.
    -Hakim ortak, Girişim sermayesi ne yapar bilemiyorum, maalesef KY sömürme politikaları olabiliyor. Benim beklentim Şirketi daha da büyütüp, Kârıyla Satacağı yönünde...

3.  Alıntı Originally Posted by Bilal_G Yazıyı Oku
    -Ortak Logo ile mukayese edemem. O şirkete çok vakıf değilim. araştırmadan mukayese etmek doğru olmaz. Bu Şirketi iyi araştırdım ama. Ha belki ikisi de Teknoloji ve büyüme hissesi olarak bakılabilir.
    -Bu Şirket güvenilirmidir bilemem. Daha Yöneticileri çok tanımıyoruz. Biz KY Ortaklarını korur mu, sömürür mü, Bedelsiz yapar mı, (temettü istemem, büyüme şirketlerinde temettü olmaz, dağıtmaz, dağıtmamalı, düzenli bedelsiz yapar, yatırım yapar, hızlı büyür, sermayesi güçlendirnir.) Şu açıdan bakılabilir; Dünyada ve Ülkemizde daha Halka açılmamışken, Biz tanımazken büyük şirketler güvenmiş iş vermiş.
    -Smartiksle beraber Uluslararası arena dahil, daha da hızlı büyüyeceğini ümid ediyorum. Şirkete nakit girişi de olacak.
    -Hakim ortak, Girişim sermayesi ne yapar bilemiyorum, maalesef KY sömürme politikaları olabiliyor. Benim beklentim Şirketi daha da büyütüp, Kârıyla Satacağı yönünde...
    Bence hem sermaye artışı ve belli oranda temettü güzel olur hocam. Logo köklü güzel bir firma, bu şirketin daha alacağı yol var umarım logo gibi tahmin bile edeceğimiz fiyatlarda olabilir diye düşünüyorum. Temettü dağıtma düşünceleri vardı diye hatırlıyorum

Lenovo P1a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. http://www.borsagundem.com/haber/kaf...fliyor/1304208

-Hemfikiriz. İyi Niyet ve Kaliteli Şirket olduğunu göstermek açısından Tatlı niyetine Temettü olabilir. Ama Ben daha çok bedelsizle Sermaye güçlendirmesi, Şirket ortaklıkları, yeni Teknolojilere yatırım yapılması taraftarıyım. Teknoloji ve Yazılımın önü açık ucu bucağı yok.

-Arzdan önce GenelMüdürün röportajı var. Gerçi BorsaGündemde ne allamış pullamış o ayrı mesele. Neyse Müdürümüz Umarım Sözürün Eri Birisidir. Umarım Çoğu HalkaArzda olduğu gibi Önce güzel konuşup sonra yıllarca Hissesini Arz fiyatınında altında yerlerde süründürüp rezil eden, Şirketine güvenip Arzdan yatırım yapan Garibanın cebindekine göz diken çakallardan değildir. Geçmişi, Projeleri, temettü politikası, vs söylemleri güzel. Bunca zaman yaptıklarına bakılırsa İşinde gayet başarılı. BU performansını ve başarısını devam ettireceğini umuyorum.

-LOGO; doğrudur, Geçmişini, bilançosunu yaptığı işleri çok araştırmadım. Ama Teknoloji neticede, herşeye gebe. Geçmiş zıplamalarından azçok biliyordum. Bizim Şirkette de öyle zıplamaların olmasını ümid ediyorum. Genel Müdürümüzün Şirket alımları, Uluslararası Arenaya açılması vs perpektifi gayet geniş... Bu Arada LOGO 4 yıl önceki fiyatlarına gelmiş. Haber akışını bilemiyorum, hele son 1 yıldır çok kötü terse bırakmış. Son 3 yıldır Alanlarında Allah Yardımcısı olsun. Umarım buraları 4 yıl önceki uzun dinlenmeyi temel yaparda tez zamanda toparlar. Ortaklarının yüzü gülsün hiç olmazsa. Her ne kadar uzun vade düşünülse de Biryerde Gemiden inmesini bilmek lazımmış.

5. Bu kağit spek kağidi. Dolayisıyla ne grafik çalısir ne temel. Logoda 10 küsür yıldir ayni hikaye, yok geleceğin sektörü, yok robotlar çalışacak biz yatacaz falan filan... kardeşim spegin oyalayıp kağıt doldurduğu yerden al, 1, 1.5 lira koyduğunda sat, 3 ay uğrama.. bu yilin çeyrek karlariyla çoktan 10,5 tl olması gerekirdi temele kalsa.. şu an 7-6.75 arası doldur, 7 üstü boşalt. Taktik bu. 10 lira beklerseniz eylül ayina kadar diğer hisselerin %30 prim yapmasini seyredersiniz.

6. Kağıtta kıyamet kopuyor kimse yok bu topikte.Kağıdı Spek topladı küçük yatırımcı forumu terketti.

7. https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...80524ed347.pngtvc_2460cc3a12d2609fdfc09c80524ed347.jpg

-İyidir iyi, Sessizlik İyidir. Gün gün Alış-satışlara bakılırsa Diğer satışlar diğer alışlardan genelde fazla oluyor. Dediğiniz gibi K.Y. Ortaklarımız yavaş yavaş terk ediyor sanırım. 2 Aracı Kurumun alışlarını önemsiyorum. Tek tük alıyorlar ama Blok şeklinde alıyorlar. Aldıkları gün Yabancı oranı 1 artıyor. Son itibariyle Yabancı Oranı 5.50.

-Acemilik grafiğime gelirsek; Bence Yaklaşıyor Yaklaşmakta olan. 7.40 Üstü kopup gitmesi lazım ama gidemiyor bi türlü. Spek Abi götür gari, Bak Forumda da Kimse kalmadı, K.Y. sattı gitti, Beni Bekleme, Satmayacam.

-Kısada NU var. 7.00 civarında düzeltme, Onaylama, oyalanma yapabilir. Kötü senaryolarda 6.50 civarı desteğe çekilebilir. Altta çizdiğim RSI alt destek çizgiside Önemli. Daha kötüsünü düşünmek istemiyorum.

-Uzunda Fincan-Kulp, TOBO var. Dahası Şahsi Kanaatim Şirketin Parlak geleceği var. Hakkımızda Hayrlısı...
    Son düzenleme : Bilal_G; 27-01-2019 saat: 00:27.

8.  Alıntı Originally Posted by Bilal_G Yazıyı Oku
    Ek 21442

Ekim başından bu yana gelen günlükte filcan-kulbu kırıp onay alma görüntüsü var. 2'li dip ve RSI PU uyumsuzluğu da görünüyor gibi. Yabancı Oranı, güncel 3,43. çok çok yavaşta (1 >>> 3,5) olsa artıyor.
    Şahsi Kanaatim, Şirketin geleceği, iş potansiyeli, finansal performansı, beklentileri güzel. Beklemeye değer.
    Hakkımızda Hayrlısı...
    KFE.jpg

-3 Hafta önce çizdiğim (Kırmızı çizgiler) Fincan-Kulp hedefine bugün varmış gibi.

-Yeni başka bir Fincan-Kulp görüntüsü var gibi.. Çok kötü endeks çöküntüsü olmazsa hedefi grafikte (Mavi Çizgiler) az çok belli. Onay Almasını, düzeltmesini beklerdim; 3 Hafta öncekinde çok güzel onay alma görüntüsü vardı. Bakalım Spek Abi Onay mı yapacak yada Bilanço ve Smartiks Arzı Muhabbetine hızlı mı götürecek. Spek Abi sür yukarı, silkelenecek çok K.Y. kalmadı. Beni zaten biliyorsun. Silkelenmem.

Sayfa 156/504 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •