Sayfa 194/504 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon
Arama sonucu : 4025 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: KFEIN Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Karizma06 Yazıyı Oku
    Marbaş yabancî uslemi yapmaz. Yabancı işlemi yapanlar bellidir. Genelde cutibank yat.finansman üzerinden yapar. Ama 2 gúndür takas çok guzel

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Marbaşın malı yabancıya gitmezse sıkıntı o zaman. Bu adamlar karı gördü mü basar gider. Ama dediğim gibi ben daha önce böyle bir durumla karşılaştım.

2. KFEIN (AL, HF; 12,95 TL)-TEB YATIRIM

2019 sonu hedefi olan net kar rakamında %40 büyümenin gerçekleştirilebileceği düşünülüyor

Kafein Yazılım üst yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirdik. Ağustos sonuna kadar olan dönemdeki iş hacmi gözönünde bulundurulduğunda, şirket yönetimi 2019 yılında net karda %40 büyümeyi yakalayacağını düşünüyor.

İşletme sermayesinde iyileşme öngörülüyor

2018 yılında cirosunun %20’sinden fazlasını yarattığı Türk Telekom’dan alacak tahsilat süresi 2018 yılında 9 aylara kadar çıkmıştı. Fakat, Türk Telekom tarafından alınan tedbirler sayesinde 2019 yılında 6 aylar seviyesine inmesi bekleniyor. Cironun önemli bir kısmını yaratan Türk Telekom’dan olan alacakların tahsilat süresinin azalması Kafein’in nakit akışına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Katılım Teknoloji 2020 yılına hazırlanıyor

Kafein’in %45 iştiraki Katılım Teknolojinin 2019 yılında gerekli hazırlıkları tamamlayarak 2020 yılında 6 milyon TL üstü bir ciro yaratması ve yüksek karlılıkla çalışması beklenmektedir.

Tavsiyemizi AL olarak devam ettiriyoruz

2020T F/K oranı 6,1x olan Kafein, BIST Bilişim endeksine (XBLSM) %21, Dünya Enformasyon Teknoloji endeksine %68, GOÜ enformasyon teknoloji endeksine %58 iskontoyla işlem görmektedir.
    Forum eski kullanıcı adım:"ufukss"

3.  Alıntı Originally Posted by KUZEYs Yazıyı Oku
    KFEIN (AL, HF; 12,95 TL)-TEB YATIRIM

2019 sonu hedefi olan net kar rakamında %40 büyümenin gerçekleştirilebileceği düşünülüyor

Kafein Yazılım üst yönetimi ile bir toplantı gerçekleştirdik. Ağustos sonuna kadar olan dönemdeki iş hacmi gözönünde bulundurulduğunda, şirket yönetimi 2019 yılında net karda %40 büyümeyi yakalayacağını düşünüyor.

2018 yılında cirosunun %20’sinden fazlasını yarattığı Türk Telekom’dan alacak tahsilat süresi 2018 yılında 9 aylara kadar çıkmıştı. Fakat, Türk Telekom tarafından alınan tedbirler sayesinde 2019 yılında 6 aylar seviyesine inmesi bekleniyor. Cironun önemli bir kısmını yaratan Türk Telekom’dan olan alacakların tahsilat süresinin azalması Kafein’in nakit akışına önemli katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Kafein’in %45 iştiraki Katılım Teknolojinin 2019 yılında gerekli hazırlıkları tamamlayarak 2020 yılında 6 milyon TL üstü bir ciro yaratması ve yüksek karlılıkla çalışması beklenmektedir.

2020T F/K oranı 6,1x olan Kafein, BIST Bilişim endeksine (XBLSM) %21, Dünya Enformasyon Teknoloji endeksine %68, GOÜ enformasyon teknoloji endeksine %58 iskontoyla işlem görmektedir.
    Ne zaman yayınlandı bu rapor acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by KUZEYs Yazıyı Oku
    KFEIN (AL, HF; 12,95 TL)-TEB YATIRIM

%40 Net kar büyümesi çok güzel olur. Sene sonu 19 milyon civarı sermayesi kadar kar eder. Yazılım bilişim sektörü fk sı yurtdışında çok daha yüksekten fiyatlanıyor ama bizde de fk yı 15 kabul edersek neredeyse yarı yarıya iskontolu şuanda.

Yanlız bu kurumlar genellikle al tavsiyesinde bulundukları hisseleri satarlar. Bakalım yine öylemi olacak.

5. devam ediyoruz

bakalım neler olacak..

6. ben net kardan ziyada ciro artışı görmeyi istiyorum..

zira büyümenin ilk adımı ciro artışından geçiyor..

şirkette belli bir nakit ve nakit benzeri var. borç yok denecek kadar..

o vakit ciroda bir sıçrama orta vadede iyi yerlere getirir şirketi..

7. yünsayı sattım ege gübre ve kafein devam..

maliyet 6.7 civarında oluştu burda.. gelirse pozisyon artırırım..

saygılar sunarım herkese,,

8.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    ben net kardan ziyada ciro artışı görmeyi istiyorum..

zira büyümenin ilk adımı ciro artışından geçiyor..

şirkette belli bir nakit ve nakit benzeri var. borç yok denecek kadar..

o vakit ciroda bir sıçrama orta vadede iyi yerlere getirir şirketi..
    Ciro artışı var zaten.Kasadaki parayla yeni satınalmalar olabilir.

Bu tür borçsuz ve krizlerden etkilenmeyen şirketlerde her düşüş bir alım firsatıdır bence.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 194/504 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •